Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 12. února 2020 22:32
Reakce na prďola:

... mám spoustu nočních můr. 

​Což mi připomnělo dotaz mého tehdy hodně malého synka "mami a co je to ta nočná morka?". Docela dlouho mi trvalo, než jsme se pochopili

sorry jako... chyba (moje)

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 12. února 2020 22:34

prďola 

Tak já jdu taky se zpětnou vazbou, jo?

Přes den používám tebou dá se říci schválený Vichy Aqualia Thermal Light (s aktuálním dobrým, upraveným složením). 

Na noc (ano, také jsem podlehla ) tvůj zdejší tip - krém L´Erboristica s arganovým olejem (plus ještě i čistící mléko s arganovým olejem, které tedy doplňuji obyčejnou Baleou z DM - pleťovým čistícím krémem ). Přes den by na mě byl moc hutný a mastný, ale na noc je skvělý.

Na tělo 100% Pure tělové máslo s vanilkou.

Tímto ti moc děkuju. 

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 12. února 2020 23:41

Ellen Teda nevim jestli to taky nepotrebuju, kde to vsichni kupujou?

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 15. února 2020 10:21

Krém L´Erboristica jsem kupovala tady: https://www.pilulka.cz/erboristica-pletovy-krem-anti-age-s-arganovym-olejem-50-ml

prďola ho doporučovala jako velmi vhodný z hlediska účinných a přitom nezávadných složek, zároveň cenově fajn.

100% Pure se prodává např. zde: https://www.100percentpure.cz/

Mě všechny tyto rady přišly velmi vhod, protože jsem zrovna něco nového hledala, takže jsem je s radostí využila.

Jsem za tohle vlákno fakt ráda.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 15. února 2020 18:12

Zkušenosti se značkou Nafigate

Na základě vzorečků safírové řady 50+ jsem tuto řadu i objednala, k tomu jsem dostala kyselinu hyaluronovou a přikoupila jsem odličovací dvoufázový olej.

Dvoufázový odličovací olej

je super. Odličuje téměř na jeden tampon vše, krásně rozpouští makeup i řasenku. 

(pak, ve sprše dočistím obličej jinde zmiňovaným myc. gelem od Whamisa)

Kyselina hyaluronová

vypne, vyhladí/vypne - jakoby nacucne tu tenkou, s vráskami, kůži kolem očí. Fakt dobré.

Krém i sérum se velmi rychle vcucnou do pleti.

(Sérum je hodně vypínací, až stahovací. Nedoporučuji dávat kolem očí..., ale na zbytek obličeje, pod krém, nebo v létě, když je super hic, je/bude určitě hodně dobré.)

Na krému dobře drží makeup, resp. vydržím se nelesknout téměř celý den, nebo jen minimálně.

Kolem očí ale musím používat jiný, výživnější krém. 

Jinak - když porovnám s kosmetikou Whamisa, tak Whamisu vnímám jako lepší. Ale zase Nafigate vyjde levněji, takže dobré oboje.

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 19. února 2020 10:15

Miru Moc díky za zpětnou vazbu, skvěle jsi ty přípravky vyhodnotila!

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 19. února 2020 10:25

Ellen Taky moc díky za zhodnocení používaných produktů

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 19. února 2020 10:43

Fleur Dlužím napsat něco víc k tomu YR krému a jsem ráda, že jsem to neodbyla jedním rychlým kouknutím. Uvedených složek je hodně, hůř se hledají související účinky a synergie.

Krém má opravdu velmi bohaté složení jak rostlinných extraktů, tak různých pečujících olejů, kombinaci aminokyselin - to všechno je pro pleť velmi přínosné. Vzhledem k tomu, že se jedná o produkt s chemickým filtrem - a ty složky budou vždycky problémové - tak je poměrně dobré si ohlídat další škodlivé složky, zejména v kombinaci s těmi, která zajišťují zvýšenou penetraci látek do pokožky. Z tohoto pohledu by se mi velmi nelíbila kombinace Tetrasodium EDTA (zvyšuje penetraci) a BHT + UVA/UVB filtry (Octocrylene, Homosalate, Butyl Methosydibenzoylmethane).

Poohlídla bych se jinde

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 19. února 2020 10:57

baltik U toho krému se SPF platí de facto to samé, co jsem psala Fleur. Pokud je kombinace chemických filtrů, které jsou ve složení uvedené (zejména Homosalate, Butyl Methosydibenzoylmethane) použitá se složkami zvyšující penetraci látek do pokožky (glykoly a Tetrasodium EDTA) je podle mě velmi špatný nápad 

On se obecně každý producent produktů s chem. filtry zaštiťuje tím, jak jsou tyto složky bezpečné, protože se nedostanou hlouběji do pokožky. No a pak do krému nacpe složky, které se postarají o přesný opak

Online Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 19. února 2020 17:29

prďola Mockrát děkuji a velmi si vážím toho, že jsi věnovala mému dotazu tolik času a energie. Budu se řídit Tvou radou a skutečně se poohlédnu jinde- začnu těmi krémy, které jsi tu odsouhlasila.

Jen si ještě dovolím otázku: jak tedy nejlépe řešit ochranu před sluncem? Bojím se pigmentových skvrn a jsem chodec - do práce i z práce pěšky a přes celé město.

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 19. února 2020 18:23

Fleur rádo se stalo

Ohledně krémů s UVA/UVB filtry je podle mě nejlepší, resp. nejbezpečnější používat produkty s minerálními (fyzikálními) filtry, nejčastěji oxid titaničitý a oxid zinečnatý. Oxid titaničitý poskytuje jako jeden z mála filtrů ochranu proti záření UVA i UVB. Minerální filtry nejsou alergenní (tj. jsou vhodné pro citlivou pleť i pro dětské produkty), jsou voděodolné, působí hned po aplikaci, nepronikají do pokožky ani při použití složek zvyšujících penetraci látek - prostě samá pozitiva

Blbý na nich je to, že jsou nám v krémech se SPF nepříjemné - blbě se roztírají a  vytvářejí "gejša efekt". Pro dosažení co nejvyšší ochrany jsou krémy docela hutné a uživatelky zhýčkané produkty se silikony, které zajišťují velmi snadné roztíraní, se s hutnými krémy prostě nechtějí patlat. "Gejša efekt" (tj. bílou stopu, kterou tyto krémy zanechávají) mají výrobci snahu v novějších produktech trochu minimalizovat tím, že nabízí lehce tónované produkty.

Ale můžu říct, že nabídka inovovaných minerálních filtrů je každý rok bohatější a lepší. Mám tedy na mysli jednotlivé ingredience, produkty ještě nemám nastudované

A další velmi důležitá ochrana pokožky před nepříznivými účinky UV záření je používání krémů s antioxidanty (nejlíp kombinace stabilizovaný vit. C (SAP nebo MAP)+ vit. E + vit. B + ochrana a regenarace CoQ10) - ideálně v nějakém nočním produktu. 

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 19. února 2020 18:25

Ellen Diky! Akorat nemaji ten arganovy nocni co je na ofiko strankach (vyprodany, tak asi proto). Prozkoumam to. 

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 19. února 2020 18:36
Reakce na prďola:

Fleur rádo se stalo

Ohledně krémů s UVA/UVB filtry je podle mě nejlepší, resp. nejbezpečnější používat produkty s minerálními (fyzikálními) filtry, nejčastěji oxid titaničitý a oxid zinečnatý. Oxid titaničitý poskytuje jako jeden z mála filtrů ochranu proti záření UVA i UVB. Minerální filtry nejsou alergenní (tj. jsou vhodné pro citlivou pleť i pro dětské produkty), jsou voděodolné, působí hned po aplikaci, nepronikají do pokožky ani při použití složek zvyšujících penetraci látek - prostě samá pozitiva

A další velmi důležitá ochrana pokožky před nepříznivými účinky UV záření je používání krémů s antioxidanty (nejlíp kombinace stabilizovaný vit. C (SAP nebo MAP)+ vit. E + vit. B + ochrana a regenarace CoQ10) - ideálně v nějakém nočním produktu. 

​Ty jsi uzasna a ctes mi myslenky, zrovna jsem chtela potvrzeni, ze mineralni fyzicke filtry jsou nej! Kdyz jsem byla loni v South Carolina, kde to teda pere poradne, pouzivala jsem na oblicej SPF 30 mineralni a skoro vubec jsem se neopalila, je to opravdu rozdil (pouzivam ho i teady v lete, ale zareni tady neni tak dramaticky). Myslim to byl Ordinary a zda se mi moc dobry!

RE Antioxidanty, jaky mas nazor na Ferulic acid a Resverato;? (pouzivam ted rano)

Vit C jsem ted vynechala celkem dlouho, protoze mi zreagoval nedavno (byla jsem nemocna, vubec jsem si ho nemela davat!), momentalne mam tohle, mela by to byt mene drazdiva formluace s relativne dobry ucinkem:

Aqua (Water), Ascorbyl Glucoside, Propanediol, Aminomethyl Propanol, Triethanolamine, Isoceteth-20, Xanthan gum, Dimethyl Isosorbide, Ethoxydiglycol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol. 

Pak mam tenhle krem, libi se mi, ze je tam magnesium, cecko by melo byt jeste jemnejsi nez v tom seru:

Aqua (Water), Coco Caprylate/caprate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Isodecyl Neopentanoate, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Coconut Alkanes, Disteardimonium Hectorite, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Polyglycerol-3 Polyricinoleate, Glycerin, Hexamethyldisiloxane, Terminalia Ferdinandiana Fruit Extract, Tocopherol, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

Maji na strankach strucny prehled pro zacatecniky:

https://theordinary.com/vitcguide 

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 19. února 2020 18:43

prďola Q10 pouzivam ten mrkvovy olej, ten se mi zda fakt bezvadnej, myslim, nekdo psal tady, ze mu spatne zreagoval, tak asi nesedi kazdymu (mozna i skrz ten karoten). Me se zda super, plet ho miluje. 

Z antioxidantu pouzivam jeste pyctogenol:

Propanediol, Pinus Pinaster Bark Extract.

EUK 134

Propanediol, Ethylbisiminomethylguaiacol manganese chloride.

Nekde jsem cetla ze posiluje/pusobi i podobne jak SPF, ale nevim jestli je to pravda, kazdopadne to vychvalujou jako super antioxidant, akorat davam pozor, protoze kyselina ho nici, tak pouzivam samotny pod neco nebo pridam do kremu treba na buffet, kdyz nedavam nic s acids.

Obecne ted jedu rezim cisteni a dve vrstvy plus ocni krem, nic komplikovanyho, nekolikrat tydne dam jen olej a necham plet byt.

Mela bych doplnit vit B a E nejak? 

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 19. února 2020 19:00

Mela bych doplnit vit B a E nejak?

Teď jen v rychlosti odpovím aspoň na toto, ostatní později

vit B (nejlépe vit. B3 - Niacinamide) a vit. E mimo jiné příznivé působení zesilují účinky vit. C, takže je možné mít ve složení produktu menší dávku vit. C (což je důležité hlavně pokud se používá ve formě LAA) - prostě se úspěšně využije zesilující synergie této trojice vit.

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 19. února 2020 19:05

prďola Aaaaa! Takze dohromady! Videla jsem nekde Niacinamide, samotny a pak se zinkem, ale nekoupila jsem, protoze to doporucovali hlavne na mastnou plet.

Diky a nespecha to! Jestli se dostanes pozdeji k odpovedi tak super! Diky moc :)

Offline 711990
Avatar
17101 příspěvků moje polička 19. února 2020 19:07

0zero7 ordinary ma niacinamid+zinek a pouzivala jsem fakt jen lokalne na pupinky.

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 19. února 2020 19:11

711990 mozna by sel samotnej Niacinamide do neceho michnout, jestli to vysusuje, tak to fakt nemuzu. Jsem presne ten typ, kde weleda klasickej skin food dvakrat denne ted v zime :) 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. února 2020 19:20

0zero7 O mrkvovom som písala ja, ale ešte som si ho nechala. Ako som mala teraz posledné tri mesiace tragickú pleť, tak je možné, že to nakoniec nebola jeho vina ale len zhoda okolností. Ja už sa teším, lebo všetky nedokonalosti takmer zmizly, akurát mi ostaja jedna nerovnosť na pleti. S tým nemám skúsenosti a asi sa s tým už nedá nič robiť čo?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. února 2020 19:23

prďola Mohla by si sa mi prosím ťa pozrieť na zloženie tohto SPF? Vopred ďakujem :)

ACTIVE INGREDIENTS (SUNSCREEN):

Avobenzone 1.75 % Homosalate 5.0 % Octisalate 2.0 % Octocrylene 5.0 %

INACTIVE INGREDIENTS:

Aloe Barbadensis Leaf Juice (ORGANIC), Brassica Campestris (Rapeseed) Seed Oil, Butylene Glycol, Camelina Sativa Seed Oil, Caprylyl Glycol, Carthamus Tinctorius (Safflower) Oleosomes, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil (ORGANIC), Carthamus Tinctorius (Safflower) Seedcake Extract, Decyl Glucoside, Dimethicone, Glycerin (ORGANIC), Hydrogenated Methyl Abietata, Hydrolyzed Jojoba Esters, Jojoba Esters, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Mauritia Flexuosa Fruit Oil, 1,2 Hexanediol, Opuntia Ficus-Indica Flower Extract, Polyacrylate Crosspolymer-6, Polysilicone-11, Rubus Idaeus (Raspberry) Seed Oil, Silica, Sodium Phytate, Tropolone, Xanthan Gum.