Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Online viktorka_od splavu
Avatar
46017 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 22:55

Poéma podám report o 40+ :-)

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 04:47

prďola 

Prosím Tě, jak se díváš na použití kokosového oleje?

Na pleť vlasy...

Má to význam nějaký nebo ani ne.?

Děkuji

Offline Magnolie1
Avatar
125 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 08:43

prďola Dobrý den, pročítám delší dobu, klobouk dolů před Vámi.

Mně by zajímala Havlíkova apotéka, která se prezentuje tím, že je bio a navíc má účinné složky, hodím sem např. složení jejich krému Krásná paní:

Složení: Aqua (demineralizovaná voda - nosič vodorozpustných látek), Macadamia Ternifolia Seed Oil (bio olej z ořechů makadámie), Glycerin (surovina rostlinného původu - hydratuje pokožku), Isoamyl Laurate  (ECOCERT certifikován - přírodní olej), Papaver Orientale Seed Oil (makový olej), Glyceryl Stearate Citrate (emulgátor rostlinného původu), Propanediol (hydratační látka přírodního původu z kukuřice), Cetyl Alcohol (vosk a regulátor viskozity), C12-16 alcohols (regulátory viskozity), Hydrogenated Lecithin (lecitin tvoří fosfolipidickou ochrannou vrstvu pokožky), Palmitic acid (reguluje viskozitu), Polygonum Aviculare Extract (ELIX-IR™ truskavec ptačí), Hippophae Rhamnoides Fruit Extract (olej z plodů rakytníku řešetlákového), Royal Jelly (mateří kašička), Tocopherol (vitamín E - antioxidant), Sodium Levulinate, Sodium Anisate (sodné soli organických kyselin s bakteriostatickou funkcí - chrání produkt před znehodnocením), Caprylyl Glycol (emolient, snižuje ztráty vody v pokožce, podporuje konzervační systém), Alcohol (rozpouštědlo pro účinné látky přírodního původu), Sodium Benzoate, Potassium Sorbate (konzervanty pro potravinářství a certifikovanou přírodní a bio kosmetiku), Xanthan Gum (přírodní regulátor viskozity), Sodium Phytate (látka přírodního původu, vážící ionty kovů do sloučenin), Citric Acid (úprava pH), Rosmarinus Officinalis Leaf Extract (esenciální olej z listů rozmarýnu lékařského), Parfum (pochází z přírodních esenciálních olejů).

Jestli vůbec opravdu k něčemu je, úplně malé peníze na své výrobky také nechtějí.

Děkuji moc, možná můj dotaz pomůže i ostatním ženám.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 10:09

viktorka_od splavu Poéma no já jsem si to nechala poslat do naší lékárny. Bez poplatků, platba v hotovosti

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 10:22

bram Jj, to mi naše lékárnice taky nabídla. Než jsem se dostala k objednání, začala jsem řešit tu kosmetiku viz výše. Už mám objednané vzorky. No, nevím, jestli k vyzkoušení budou ty 2 ml stačit, moje pleť někdy reaguje hned a někdy jí to trvá. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46017 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 10:46

Poéma nj mne jde spis o pocit, ten poznam hned:-) vune, konzistence, ne/prijemny na kuzi..  nijak zvlast citlivou plet nemam. pak uz je samozrejme riziko ze po spotrebovani pul kelimku volezu, ale tak to je vzdycky

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 11:10

viktorka_od splavu Přesně tak jsem to myslela... Jsem s tou pletí tak podivně, někdy mám reakci skoro okamžitě, někdy mohu spotřebovat 2bal. a nastane prů...r, pak začne kolečko s čím si dát pleť zase do pořádku. Zatím jsem se vždycky vylízala právě s MW kosmetikou, ani nevím, co přesně obsahuje ( ani to snad vědět nechci ), ale pomáhá mi 100%. Jenže neobsahuje žádné ty antiaging, kys. hyalur. ap., prostě složky dobré pro mou pleť stařenky.

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 11:22

Miru Na vlasy jsem kokosový olej nikdy nezkoušela, jen jasmínový jako zábal. A použití kokosového oleje např. jako součást směsi - je podle mě ok. Ale vždy bude záležet na tom, jak komu je příjemný.

Pokud by se mělo jednat o použití čistě jen kokosového oleje, tak bych to považovala za dost omezenou péči z pohledu toho, co pleť potřebuje.

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 11:28

Magnolie1 Ten krém je určitě ok, složkami se blíží spíš přírodní RAW kosmetice. Už jsem se delší dobu na složení jeho krémů nedívala, ale z dřívějška mám zafixováno, že by u svých produktů mohli mít víc účinných složek

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 11:30
Reakce na Poéma:

...Zatím jsem se vždycky vylízala právě s MW kosmetikou, ani nevím, co přesně obsahuje ( ani to snad vědět nechci ), ale pomáhá mi 100%. 

​To je velice zdravý názor!

Offline Magnolie1
Avatar
125 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 12:42

prďola moc děkuji

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 12:46
Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 14:17

prďola Tak jsem nabyla dojmu, že fakt nuuutně musím zjistit složení toho "zázračného" repair krému.

Tak tady je. Asi dobrý, že, jen žádné zázraky se po něm dít nebudou?

http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_bea5455839.html

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 14:29

Poéma Dobrý Složky přesně pro uklidnění a stabilizaci stavu - panthenol, allantoin, bisabolol + rostlinné extrakty. Název krému nekecá a je dobré mít takový krém poruce pro případy "první pomoci". Na dlouhodobou péči by mi chyběly účinnější složky

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 15:05

prďola Díky, jj, je fakt skvělý. Zkoušela jsem pak i jinou jejich kosmetiku, na popud kosmetičky, právě s účinnějšími složkami, a tam jsem pohořela jak papír. Osypky, krupice, rudý celý ksicht.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 15:33

prďola 

...na pleť obličeje ani ne, to mám účinější věci. Někde jsem četla, že je dobrý pro růst vlasů?(jakože masírovat pokožku hlavy, nechat působit přes noc a pak umýt).

No a na tělo, tam je to jasné. Jen jestli to má nějaký lepší efekt než třeba klasické tělové mléko...

Děkuji!

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 17:19

prďola Já děkuju!!! Je fakt, že když už mám někdy po něčem reakci, tak první to odnesou vždy nosoretky. Jednou jsem byla na profi chem. peelingu a až do 60% dobrý. Pak mi při poslední aplikaci paní doktorka nasadila 70% a to už nosoretní rýhy (a následně i čelo) nevydýchaly .

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 01:04

Miru O použití kokosového oleje kvůli lepšímu růstu vlasů jsem neslyšela, tam bych spíš sázela na úplně jiné osvědčené ingredience (lopuchový výluh, extrakty neshodice, lichořeřišnice, kopřivy, použití biotinu, menthioninu).

Podle mého názoru je použití jednosložkové péče (to je jedno jestli jen kokosový olej nebo jen jojobový olej) vždy pro kůži míň přínosné, než vícesložkové (tj. než dobrá kombinace složek ve směsi tělových olejů nebo tělového mléka). 

Offline Janulik03
Avatar
16636 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 10:18

prďola boze ty si uzasna. Citanie tejto diskusie na udrzalona gauci az do teraz. A samozrejme hned som objednala hydratacnu sadu 50+ . Teda vzorky

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 10:41

Janulik03 díky! já si zrovna říkala, jak jsem tady hrozně ukecaná a že by to vydalo na delší novelu