Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Online slniecko admin
Avatar
17515 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 16:00

prďola baltik vďaka!!!

prďola takže chápem to správne tak, že tam tie zložky sú, ale bez ladu a skladu a nevedia s nimi logicky pracovať?

toto ma láka, pokiaľ to nebude príliš parfémované - zatiaľ fičím na mandľovom oleji a na Nuxe - pokiaľ sa neplánujem parfémovať ten deň, ale budem potrebovať už pomalyčky niečo spevňujúse

https://www.smyssly.com/cs/products/88/hedvabny-olej-na-telo

No a tento balzam na pery...len ja mám trochu obavu z niečoho, čo robí "plnšie pery" po tom, ako som raz mala nejaký balzam s takouto fičúrou a fungoval evidentne na systéme niečoho dráždivého, z čoho mi opuchly....

Ja vlastne skôr hľadám niečo, čo mi bude chrániť čo najdlhšie nevráskové kontúry...

https://www.smyssly.com/cs/products/618/vyzivny-balzam-pro-plnejsi-rty

Offline whiskas
Avatar
19445 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 16:35

prďola :-) nechci zdržovat, take se v tom prosím zase moc neangažuj. Jen jsem myslela, je-li to na první pohled hrůza.

Offline Kokoska
Avatar
28003 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 16:42

​to já taky a mě taky ne.. spíš nevidím důvod pak dávat ještě nějaký tonik nebo co, kůže už je nacucnutá vodou a pak ji hledím jen v pleti udržet

​Nacucana? kdyz si umeju oblicej vodou, mam pak takovy pocit vysusene a napjate kuze, ze bez kremu bych se asi zblaznila.

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 21:34

slniecko Já to zkusím vysvětlit na konkrétním produktu, aby to nevypadalo, že furt proti něčemu frflám

Perlový výživný krém má toto složení: Aqua, Isopropyl Palmitate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cetearyl Olivate,MacadamiaTernifolia Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Sorbitan Olivate, Glycerine, Propanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Pearl Powder, Laminaria Ochroleuca Extract, Ubiquinone, Tocopherol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Hexyl Cinnamal

... a to je z pohledu škodlivých složek fakt úplně ok. Krém je postavený na tom, že se o výživu starají hlavně oleje - mandlový, macadamiový a arganový + doplněné aktivními složkami koenzymem Q10, vit. E. A to mi připadá, že je trochu málo Navíc ty jinak skvělé oleje (jistě původně lisované za studena) jsou degradované ohřevem nad 40°C, protože jinak by se použité emulgátory nerozpustily. Takže pokud oleje ztratily část své "vyživující" hodnoty, tak by bylo fajn, kdyby těch aktivních složek bylo přece jen trochu víc

Krém na protivráskovou péči už vypadá z pohledu aktivních složek o něco líp

Pro efekt "plných rtů" se do balzámů velmi často přidává kapsaicin, což je přesně to, co způsobuje lehce pálivý efekt a slabý otok. Popř. se přidávají nedráždivé akt. složky Tripeptide-1 nebo Dipalmitoyl hydroxyproline. Složku, kterou uvádějí oni (Plump Oléactif) neznám, ale teoreticky by jako extrakt z květu granátového jablka pálit/dráždit nemusela - ovšem google mi při jejich vyhledání ukazuje obrázky s feferonkami, takže kapsaicin opět ve hře?

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 21:37

Kokoska Jj, voda pleť vysušuje

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 21:45

whiskas 

Ad EL Advanced Night Repair - v tom krému je poměrně dost nevhodných složek, ale taky moc pěkně naformulované aktivní složky. Těžko radit Asi budeš muset zvážit, jaké máš při péči priority.

Ampule EL ANR vypadají výrazně líp po všech stránkách! Až na BHT by jim nebylo co vytknout, aktivní složky jsou parádně naformulované.

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 21:50
Reakce na whiskas:

prďola Hlavně tam, ano. Použila jsem tonic Pixi

​Můžeš zkusit použít to Hyaluronic acid 2% bez předchozího použití toniku, tj. rovnou jako první krok péče?

Offline whiskas
Avatar
19445 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 22:13

prďola Můžu a zkusím, děkuju . Dnes večer jsem použila Retinol a po něm nemám žádnou reakci, což nechápu, protože zrovna u retinolu by mě to nepřekvapilo.

Offline whiskas
Avatar
19445 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 22:15

prďola tedy, jsem opět v úžasu nad tvými znalostmi jednotlivých ingrediencí a jejich interakcí. Klobouk dolů a samozřejmě ti opět moc děkuji .

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 22:19

whiskas nz i já díky!

Dej potom prosím vědět, jestli to mělo nějaký efekt, resp. jestli se zarudnutí neprojevilo

Offline baltik
Avatar
4409 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 06:29

prďola chapu to dobre, ze v tom pixi toniku i ten peci od EL, co davala whiskas, jsou na konci barviva? 

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 06:40

baltik Ano, to je označení pro color index

Offline baltik
Avatar
4409 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 06:44

prďola mozna to pleti az tak nevadi, ale to mi teda prijde extremne uchylne, proc by v peci mely byt barviva??

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 07:04

baltik V naprosté většině se používá jemně namletá slída, která bývá v dekorativní kosmetice. Ale jo, úchylný to je

To je přesně taková ta snaha, poskytnout zákazníkům "nadýchaný, lehce roztíratelný krém v pastelových barvách", který je díky vytváření pocitů plný sra.ek

Offline rozarka
Avatar
3965 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 08:53

prďola Jak píšeš o částečném znehodnoceni olejů při emulgaci, to mě nikdy nenapadlo, že je potřeba vyšší teplota. Trochu mě to utvrdilo v mém používání olejů místo krému. Ale někdy, když spěchám, by se krém hodil. I když nijak citlivou pleť nemám, je zralá  a suchá. Většina krémů mi pocitově připadá jako voskový film, který pleť táhne.

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 09:37

rozarka Ono to tak s tím částečným znehodnocením bohužel je. Ty oleje se ne nadarmo lisují za studena, aby se zachovaly všechny přínosné složky, které obsahují. I při emulgaci se dá vyhnout ohřevu nad 40°C, ale je nutné používat emulgátory za studena, které jsou výrazně dražší.

Používání směsi olejů má svůj velký půvab jenom ne každému je to příjemné.

Offline Poéma
Avatar
728 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 10:27

prďola Mohla bych tě poprosit i já... Jde mi o krém anti aging od EL s tímhle složením. Vypotřebovala jsem cca dvě 50 ml bal. a dobrý, pak jsem načala třetí a osypala jsem se jemnou krupicí na tvářích a nose. Ostatní kosmetiku jsem nezměnila. Tak teď přemýšlím, jestli mám krém raději vyhodit nebo mu dát ještě šanci.

Water\Aqua\Eau, Dimethicone, Glycerin, Isohexadecane, Butylene Glycol, Bis-Peg-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Peg-10 Dimethicone, Disteardimonium Hectorite, Pentylene Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Narcissus Tazetta Bulb Extract, Magnolia Officinalis Bark Extract, Hordeum Vulgare (Barley) Extract\Extrait D'Orge, Sigesbeckia Orientalis (St. Paul'S Wort) Extract, Lens Esculenta (Lentil) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Whey Protein\Lactis Protein\Proteine Du Petit-Lait, Citrullus Vulgaris (Watermelon) Fruit Extract, Moringa Oleifera Seed Extract, Laminaria Digitata Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Opuntia Tuna Extract, Acetyl Hexapeptide-8, Sorbitol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake, Caffeine, Algae Extract, Sodium Hyaluronate, Sodium Lactate, Squalane, Polysilicone-11, Isododecane, Tocopheryl Acetate, Sucrose, Acetyl Glucosamine, Polyethylene, Propylene Carbonate, Citric Acid, Peg-32, Propylene Glycol Dicaprate, Peg-6, Isoceteth-20, Sodium Dehydroacetate, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Fragrance (Parfum), Sodium Pca, Sodium Citrate, Disodium Edta, Bht, Phenoxyethanol, Iron Oxides (Ci 77491)

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 10:40

Poéma vzhledem k tomu, že z prvních 6 složek jsou tři silikony, já osobně bych ho vyhodila, i kdyby mi problém nedělal.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 10:42
Reakce na rozarka:

Většina krémů mi pocitově připadá jako voskový film, který pleť táhne.

Offline rozarka
Avatar
3965 příspěvků moje polička 20. ledna 2020 10:56

prďola Nakonec ty oleje jsou většinou i finančně výhodnější. Dávat za krém tisíce by se mi nelíbilo, musí zbývat i na jiné radosti. Já teda žasnu nad tvou trpělivostí v porovnávání ingrediencí.A nad znalostmi. Kolikrát bych určitou složku sotva přelouskala,abych zjistila, co to vůbec je