Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 06. prosince 2019 17:50

MP Meri hej, jednorázové.No, ja ten efekt vidím, ale nemám tie vrásky nejako hlboké, len sa mi znova a znova tvoria. Ale toto mi ich zvykne celkom slušne vyhladiť, aj keď samozrejme len dočasne. A mám pocit, že tým pádom sa nezhoršujú, lebo akob to išlo vždy odznova. Plus teda používam denne očný krém (to porôzne, momentálne mám od Havlíka, ale striedam). Ale myslím, že tie náplaste majú väčší okamžitý efekt,ten krém je viac ako prevencia.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 07. prosince 2019 21:49

Tak ty oční masky jsem u nás v DM nesehnala, tak nevím, jestli mi je někdo vykoupiil ... ještě nějakej jinej instatní zázrak by nebyl? Jsem jak stařena. 

Offline razorblade
Avatar
8163 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 13:42

Miru Z tyhle fialovy rady nuxellence jsem mela uz nekolikrat ocni krem a byl jeden z nejlepsich, co jsem kdy mela

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 09. prosince 2019 08:51

prďola Prosím, prosím, mohla bych taky požádat o zhodnocení dle složení? Jedná se o pleťový krém SynCare Biomeneral výživný krém. Používám ho již zhruba rok a teď jsem na dně, tak zvažuji, zda pořídit znovu, či ne. Je na suchou pleť, já mám pleť takovou divnou. Hodně se mi mastí, mám stále nějaké pupínky, většina jsou pidi, ale je stále co čistit a přitom ji stačí umýt vodou a mám ji vysušenou. Tento krém mi doporučila kosmetička, že je na suchou pleť, přitom ale lehký. Mám pocit, že mi vyhovuje, ale nevím, zda si póry třeba zbytečně ještě víc neucpávám pupalkovým olejem, který je údajně obsažen.

Složení: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Octyl Dodecanol, Oenothera Biennis Oil, Glycerin, Cetyl Alcohol, Ceteareth-25, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Maris Sal, Tocopheryl Acetate, Sodium Lactate, Sodium PCA, Glycine, Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Lactic Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Helianthus Annuus Seed Oil.

Předem moc děkuji.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 09. prosince 2019 08:58

nonemy jasně ale dostanu se k tomu až večer z domova

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 09. prosince 2019 09:00

prďola Jasně, děkuju, jsi moc hodná

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 09. prosince 2019 22:48

nonemy Složení toho krému je poměrně rozumné a pokud jsi s ním dlouhodobě spokojená, tak asi není důvod hledat jiný.

Jen mě zaujalo, že píšeš, že máš mastnou pleť a přitom je krém určený pro pleť suchou

Takže pokud bys krém opravdu chtěla nahradit nějakým jiným, tak by bylo dobré zkusit produkt, který optimalizuje tvorbu mazu. Z pupalkového oleje obavu mít nemusíš, ten je i pro tvůj typ pleti, jak ho popisuješ, ok.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 08:46

prďola Moc děkuji Já mám právě takovou divnou pleť. Zároveň se mi hodně mastí, mám spoustu pupínků, většinou drobné, nezánětlivé, ale s mazem (nevím, jak to popsat, aby to neznělo nechutně :) ). Ale když jsem používala krém redukující maz, tak jsem měla suchá místa, šupinky, pleť se někde slupovala. Kosmetička říkala, že mám pleť asi smíšenou, ale že v zimě bych měla používat krém spíš pro suchou pleť a ty redukující maz v létě. Tak si teď tedy tento krém koupím znovu :) On je právě takový lehký, přestože je na suchou pleť, tím mi vyhovuje. Jen ty blbý pupínky mám pořád :(
Můžu se Tě zeptat ještě na jeden přípravek? Nechci Tě obtěžovat, tak se nerozpakuj mě klidně poslat do háje ;)

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 09:15

nonemy ptej se

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 10:54

prďola Moc děkuji za ochotu, ale mám smůlu, jsem složení nenašla :( Jedná se o toto, tak se ještě zkusím podívat doma, ale krabičku jsem určitě vyhodila. Škoda, by mě taky zajímalo. Používám to ráno místo krému a zdá se mi to dobrý. Taky by to měli doprčic uvádět, když to prodávají i v eshopu.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 11:03

nonemy nemusíš hledat, složení jsem už našla a večer napíšu

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 11:50

prďola Ty jsi zlatá, a já hledala jak blbá a nic :) Děkuju

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 01:47

nonemy Složení toho produktu vypadá takto:

aqua, methylpropanediol, glycerin, aloe barbadensis leaf juice, betaine, dicaprylyl ether, alcohol, anthemis nobilis flower water, macadamia ternifolia seed oil, ammonium acryloyldimethyltaurate/ vp copolymer, aphloia theiformis leaf extract, inositol, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, fragrance, ethylhexylglycerin, panthenol, tocopheryl acetate, sorbic acid, polyglyceryl-10 stearate, allantoin, tetrasodium edta, sorbitan isostearate, polysorbate 60, sodium hydroxyde, citric acid, sodium benzoate, pantolactone, potassium sorbate, tocoperol

Pokud tedy neočekáváš přírodní nebo aspoň přirodnější produkt, tak na složení jsem nenašla nic extrémně špatného s výjimkou alkoholu na poměrně vysokém místě v seznamu. Já bych se mu radši vyhnula, protože může pleť dráždit. Možná by stálo za zvážení zkusit používat přípravky bez parfemace.

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 01:54

prďola s alkoholem nemuzu nic, to docela dost kontroluju, nedrazni me extra, spis vysusuje, ale koukam tedka po kyselinach! Mam lipoic acid a jednou za tyden super, premyslim, ze na zimu pridam nejaky acid toner. Co myslis? 

Jinak mi docela vyhovuji rady o peci o plet od Caroline Hirons, ne vsechno, ale ma to od ni hlavu, patu celkem. 

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 05:56

0zero7 Přiznám se, že Caroline Hirons neznám, ale ráda to napravím

ALA je skvělá na použití skoro celoročně, ale použití toneru s AHA kyselinami bych ti doporučila spíš na časné jaro po dobu cca 2 měsíců. I když asi bude hodně záležet na počasí u vás

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 06:02

prďola A nemohla by si sa pozrieť na zloženie Skin food od Weleda? Niekde som čítala, že to zloženie nie je zase úplne ok.

0zero7 Funguje u vás aplikácia Code check? Naskenuješ kód produktu a vyhodí ti všetko info i u kozmetiky škodlivé veci. U nás to zatial nefunguje. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 06:30

prďola Ještě jednou moc děkuji

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 07:41

prďola hirons ma fajn videa na youtube a dobry jsou jeji cheat sheets na webove strance. 

Vidis, to je fakt s tim pocasim. Tady je docela vlhky vzduch (ne tolik jak na jihu ale proti cz urcite vic, skrz ocean) a obecne v zime nemrzne. Tak by to mozna slo driv nez na jare. Presne jsem si rikala ze tak mesic dva. Prej je I dobry ty druhy kyselin stridat. Dik moc! 

S AHA a BHA jsem mivala fajn vysledky s Clinique turnaround, ale je to uz dlouho, nevim jestli se vubec vyrabi jeste. 

Jo a Weleda recenze by byla super! Pouzivam ted porad. 

Sminky a vlasy chci mit na minutu, kvalitni a jednoduchy pripravky a necrcat se s tim. Vlasy skoro ani necesu. Ale pletova kosmetika to me bavi. 

paktofonika jsem dneska vecer zkousela nejaky serum Aesop a moc prijemny. Jeste pockam do dobrani vzorku. Rano mrknu ktery to bylo 

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 10:35

nonemy nz

0zero7 "Prej je I dobry ty druhy kyselin stridat."Já osobně se přikláním spíš k tomu, tu pokožku moc neprudit, vždyť k tomu přece není důvod

Krátkodobé použití AHA nebo nějaké obdoby (enzymy) v období po zimě pokládám za součást přípravy pokožky na jaro/léto a zbavení se vrstvičky odumřelých buněk po zimním období a lehkou stimulaci pro optimální fungování. Ale jindy? ... proč? resp. jaký by to mělo mít smysl? Ano, pokožka bude vždycky vypadat "čerstvěji" a víc projasněná, když z ní každý týden lehce sloupnu tenkou horní vrstvičku, vždyť ona se zase obnoví. Jenomže ani toto nefunguje bez limitů a mít v 50ti pergamenovou tenkou pokožku je cílem asi málokoho

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 12:15

paktofonika Weleda Skin Food? To je skoro výzva k rozkopání báboviček

Složení krému:

Aqua (Water), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Lanolin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Oil, Cera Alba (White Beeswax) Extract, Alcohol, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Glycerin, Limonene, Viola Tricolor (Pansy) Extract, Cera Flava (Yellow Beeswax), Sorbitan Olivate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomille Recutita (Matricaria) Flower Extract, Calendula OffIcinalis (Calendula) Flower Extract, Arginine Ferulate, Zinc Sulfate, Fragrance (Parfum), Linalool, Geraniol, Citral, Coumarin

Krém neznám, předpokládala bych, že bude hodně hutný (vysoký podíl lanolínu a včelího vosku + emulgátory se spíš blíží složení mastí než krému). Nic extra závadného ve složení krému není, co bych mu vytkla je alkohol vysoko na seznamu a použití ovčího lanolínu, který sám o sobě je tou nejpřínosnější složkou krému (dá se nahradit rostlinou variantou).

Přínosné složky v tomto krému jsou určitě uvedené rostlinné extrakty (heřmánek, měsíček, rozmarýn, fialka) a lanolín. Vše ostatní slouží k vytvoření emulze, její parfemaci a konzervaci produktu. Skin Food v podání Weledy by pro mě znamenalo mít pleť na dost kruté dietě.