Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 18. října 2019 22:58
Reakce na MP Meri:

prďola S referencema určitě nebude problém, jak už to tady chodiva, určitě si ho zejtra minimálně deset lidi poběží koupit

​ha, zrovna jsem to chtela napsat, posilam link mamince ;) 

Offline mitford sister
Avatar
1378 příspěvků moje polička 18. října 2019 23:47

Saloos mám, koupila jsem si ho kvůli velikosti jako do kabelky na takový to přimáznutí pod očima, kde už mám vzhledem k věku takovou tu tenkou kůži, sice ne vrásky, ale během dne se často vysuší a pne a vrásky jakoby vznikou...takovej ten papyrusovej dojem to dělá...bleh. no a mě to neohromilo, i když jsem to třeba mazala mokrým prstem. měla jsem pocit, že to nic nedělá nebo tu pleť ještě stahuje. nekonala se žádná "naducanost", bohužel.

na hydrataci se mi fakt nejvíc osvědčily asijský esence, i když jsou to takový vodičky nebo vodnatý gely. taky jde chvála na loreal revitalift hylauron filler ampule. tak jsem to taky zakoupila a zatím jsem aplikovala 2x. není to žádná přírodní kosmetika asi, ale naducanost se koná :)

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 19. října 2019 00:41

mitford sister korejské produkty neznám, před nějakou dobou jsem se sice dívala na složení několika hada labo produktů, ale buď se mi nelíbily nebo mě nezaujaly, ale to je nepodstatné.

spíš mám jinou otázku: proč od hydratačního produktu očekáváš "naducanost"?

Offline 33lejaby
Avatar
469 příspěvků moje polička 20. října 2019 00:35

prďola

Prosím potřebovala bych poradit. Koupila jsem si bez předchozího vyzkoušení olejíček 

Darphin 8 Flower Nectar Elixir a moc často jej nepoužívám, protože i na navlhčeném obličeji mi přijde hodně hutný a mastný. Dá se nějakým jiným olejíčkem zředit, třeba od Saloos? 

Offline 33lejaby
Avatar
469 příspěvků moje polička 20. října 2019 00:35

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 20. října 2019 00:57

33lejaby určitě dá, podle mě nejlíp právě skvalanem - pokud vím, tak ho má v nabídce Saloos i Renovality. najít vyhovující poměr je jen otázka zkoušení, nejdřív po menších dávkách.

jinak je to fajn mix olejů a líbí se mi, že je ještě vylepšili dalšími aktivními látkami (phytosteroly, beta-karoten, vit. C, vit. E) a rostlinnými extrakty

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 20. října 2019 08:23

prďolachápu to dobře, že ten squalane je dobré namíchat s kterýmkoliv jiným olejem? Čistý samotný nedoporučuješ? aktuálně mám doma od Renovality opunciový, mám namíchat?

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 20. října 2019 09:28

vanilka sqalan doporučuju přimíchat do jiného oleje proto, že aplikovat dvě olejové vrstvy (i když se skvalan jako suchý olej velmi dobře a rychle vstřebává) mi nedává moc smysl. prostřídávat dva oleje - proč ne, ale zase nevidím důvod

skvalan samostatně se hlavně používá pro extrémně citlivou pleť, pro pleť s ekzémem, pro pleť, která nesnese nic jiného. určitě ho můžeš používat i samostatně, ale pokud sneseš i jiné oleje, tak jejich kombinací jen rozšíříš spektrum látek, které pleti najednou poskytneš.

mmch opunciový olej (společně s amarantový a lupinovým) jsou pro pleť úplně nej!

Offline 33lejaby
Avatar
469 příspěvků moje polička 20. října 2019 09:31

prďola

Děkuji, tak já koupím ten squalan. Jsem měla olejíček jen jednou a naivně jsem si myslela že všechny olejíčků jsou si vesměs podobné v hustotě a v rychlosti vpíjení se do pleti :) O možnosti míchat olejíčky jsem se dočetla až tady, takže děkuji. 

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 20. října 2019 09:47

prďola to ráda slyším . Děkuju za cenné rady! 

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 20. října 2019 10:02
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 20. října 2019 21:33

prďolaDíky za doporučení! Myslím, že když jsem se snažila pokusně najít nějaké to hydratační sérum na bioo, tak tam to Saloos vyskočilo - pokud se nepletu... Jenže jsem nebyla moudrá ze složení a nenacházela ty dvě složky, cos zmiňovala dřív, tak jsem vzdala snahu se v tom vyznat. Zkusím tedy koupit Saloos a případně se o dojem podělím. Jen prosím ještě potvrdit postup.Vyčistit, sérum, olej?

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 20. října 2019 21:40

Panenka ono těch hydratačních složek je víc a třeba ureu, jakkoliv je účinná a fakt levná ingredience, moc rádi do produktů nepřidávají, protože dost často ovlivňuje výsledné pH produktu.

ale Saloos použil jiné a ne jen jednu, takže ok

postup: vyčisti, tonizovat (tj. mít navlhčenou pleť klidně i jen vodou, ideálně květovanou vodou, tonikem nebo koloidním stříbrem), sérum, po chvilce olej

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 20. října 2019 22:07

prďola ok, dík!

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 20. října 2019 22:18

Panenka nz

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 20. října 2019 22:38

Jo, ještě jsem si teď před pár dny koupila od Alverde sedmidenní kúru, jsou to takové ampule, tři druhy. Zatím jedu druhý den, oba dny byla modrá ampulka, o které se píše na krabičce: modrá osvěžující kúra s glycerinem, kyselinou hyaluronovou, složkami Sodium PCA a Pheohydran G, komplexem z hnědých a zelených řas a směsí Bachových květů (zeměžluč, vřes) pro intenzivní hydrataci. Oba večery mi přijde, že efekt to má - pleť působí o dost svěžejším dojmem. A podle toho glycerinu a kyseliny hyaluronové to teda vypadá, že tato ampule se složením trefila do toho, co tu aktuálně probíráme... (další složky neumím posoudit).

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 20. října 2019 23:43

Panenka Sodium PCA i Pheohydran - obojí skvělé! Směs Bachových květů neumím posoudit, nemám s nimi žádnou zkušenost. rozhodně kvituju jako velké plus, že prostě nejedou jen v jedné hydratující složce, ale v jejich kombinaci, protože tím zvyšují efekt tu kúru neznám, ale mrknu na ní. to se ti docela povedlo

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 21. října 2019 06:29

prďolaDíky za rozbor! Tak to je milé číst... Ony ty ampule jsou tři druhy, na první dva dny modrá (tady jsem zatím skončila), na další dva dny zelená (ta má být zklidňující a budu s ní pokračovat dnes a zítra), pak dva dny žlutá regenerační a poslední den znovu modrá hydratační. U těch zelených a žlutých krátký popisek udává jen různé přírodní výtažky a společný popis udává, že každá ampule má taky světlicový, sezamový, jojobový a slunečnicový olej. Samozřejmě, na zadní straně píšou i detailní složení všech tří druhů ampulí, kde je pokaždé ta spousta olejů, rostlinných výtažků a pak samozřejmě věci, kterým nerozumím, tak budu moc ráda, když na to jukneš. To detailní složení píšou i tady: tydenni-pletova-kura-alverde

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. října 2019 10:08

Máte, prosím, zkušenost se značkou Nobilis Tilia?

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 21. října 2019 10:41

Dalia áno, dlho som nanich dosť fičala, akurát, že majú dosť vysoké poštovné na Slovensko a obchody, ktoré ich tu predávajú majú buď úzky sortiment, alebo im to trvá polovicu večnosti, tak som postupne prešla na iné.

Bývala som veľmi spokojná.