Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 17. října 2019 09:27

zelene.oko na phenoxyethanol mám úplně stejný názor jako na parabeny v kosmetice... kolem jejich používání se zvedla poměrně velká vlna hysterie, která není až tak úplně doložená studiemi (beru do úvahy jak vliv na pleť, tak případnou ekotoxicitu).

myslím, že je vždy nutné zvažovat důvody používání těchto konzervantů a je jasné, že každý producent kosmetiky radši sáhne po širokospektrálních konzervantech, které jeho produkty spolehlivě zakonzervují na roky dopředu, při velkých teplotních rozdílech, při velkém rozmezí pH, atd. než aby dopustil, že zákazníci zjistí, že jeho produkty se rychle kazí nebo je napadají plísně. tomu velmi dobře rozumím...

ale vzhledem k tomu, že nejsem zastáncem globálních značek vyrábějících produkt na roky dopředu na sklad a převážení produktů třikrát kolem zeměkoule, dávám přednost lokálním výrobkům, u kterých bývají požadavky na zakonzervování produktů mírnější a tudíž mohou být použité i mírnější konzervanty - a ne, že by si výrobci neměli z čeho vybírat, je to vždy "jen" otázka ceny a informovanosti zákazníků.

no a současně platí, že současná absence studií, které by jednoznačně potvrzovaly škodlivost parabenů nebo phenoxyethanolu neznamená, že opravdu škodlivé nejsou...

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 17. října 2019 09:44

Krehutka nene, není to jen zbožné přání číst si tohle složení mě vyloženě těší! ta maska je nadupaná spoustou prospěšných aktivních složek. pokud vynechám rostlinné extrakty, tak použití ceramidů a cholesterolu, lecithinu, niacinamide (vit. B), allantoinu, panthenolu z toho dělá fakt parádní produkt.

paradoxně je v té kokosové masce daleko víc hydratujících složek, než v hydratační masce od Guerlainu

Online zelene.oko
Avatar
556 příspěvků moje polička 17. října 2019 09:44

prďola Díky za obšírnou odpověď. Já jsem si phenoxylethanolu všimla, když byla ta vlna hysterie a udivilo mě, že je v dost přípravcích, které mám doma (včetně prášku na praní), tak se mu snažím vyhýbat. Mám spíš citlivější pleť a jsem ten případ, který má pleť nejlepší, když na ni nic nedává :) Používám jen řadu Avéne Tolérance (krém a odličovací mléko) a růžovou vodu.

A ještě mi to nedá se zeptat - alkohol v kosmetice, logicky mi to přijde jako ne dobrý nápad pro citlivější pleť, ale tady se hodně doporučuje Weleda food skin, kde alkohol je - takže mám na něj zapomenout, že jo? (#ovce) :D

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 17. října 2019 10:08

zelene.oko alkohol ve složení bývá často uváděn proto, že se používá jako součást roztoku k získání rostlinných extraktů. pokud jde o vodné extrakty, tak se mimo alkoholu požívá glycerin, propanediol, atd. anebo jejich směs. alkohol se přidává proto, že některé pro pleť zajímavé složky se dají extrahovat jen pomocí alkoholu. to jen pro vysvětlení, proč v tom produktu vůbec je použitý.

ve weleda skin food je uváděný sice dost vysoko v tom výčtu, ale mezi mandlovým olejem (kterého budou jednotky procent) a včelím voskem (kterého krém bude obsahovat nízké jednotky procent, spíš desetiny), takže ani s tím obsahem alkoholu bych to neviděla až tak kriticky. samozřejmě, že citlivější pleť může blbě reagovat i na mizivé procento alkoholu. nejlíp je opatrně vyzkoušet...

Online zelene.oko
Avatar
556 příspěvků moje polička 17. října 2019 10:11

prďola díky moc za odpovědi

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 17. října 2019 10:13
Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 17. října 2019 10:28

prďola Díky za potvrzení.

Jinak děkuji té, která sem dávala tip na nový švestkový olej od Saloos, šla jsem zrovna v DM, tak jsem na zkoušku zakoupila a ta vůně je fakt úžasná.

Offline 0zero7
Avatar
10761 příspěvků moje polička 17. října 2019 18:05

Krehutka prďola super! A urcite je levnejsi nez Guerlain. Krehutka kde nakupujes? 

Offline 0zero7
Avatar
10761 příspěvků moje polička 17. října 2019 18:07

prďola Diky za odpovedi, zkusim i zamichat ten squalan do oleje, pouzivala jsem ho jen obcas a samostatne. Dneska jsem rano dala peptidy pod hydratacni serum a krem a je to poznat.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 17. října 2019 18:17

0zero7 v Sephore, stoji kolem 140 kc. 

Offline 0zero7
Avatar
10761 příspěvků moje polička 17. října 2019 18:18

Krehutkajak pises s tema sheet maskama, taky jsem zkousela par novych, docela fajn je hydratacni Neutrogena. Pak Teaology blue tea face and neck mask. Zkusim od nich i tu ocni. 

Kokos uz jsem nasla za $8, super! Asi k tomu jeste objednam dalsi, at mame dodatecny pruzkum. 

Offline 0zero7
Avatar
10761 příspěvků moje polička 17. října 2019 18:25

Krehutka ha, tady asi v sephore nemaj, koupim kdyztak online, diky!

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 17. října 2019 18:45

0zero7 jasny, dej pak vedet, jak ti sedly.

Jinak ja tu kokosovou pouzivam i druhy den jako serum, v tom pytliku toho zustava hodne a mne je lito to vyhodit. 

Offline 0zero7
Avatar
10761 příspěvků moje polička 17. října 2019 18:47

Krehutka jj, ja Guerlain mazu na cely telo, je tam toho taky hodne. Jsem teda rozcarovana z toho slozeni, protoze me krasne vyzehli vzdy, grrrr.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 18. října 2019 20:27

prďola mohla bych požádat o konkrétní tipy na nějaké dobré hydratační sérum, jak se ptala Panenka? U nás dostupné, ideálně přírodní. Vypadá to, že to jediné mi teď v péči chybí. Měla jsem od Ordinary a žádný zázrak se nekonal, pak Atok a to bylo moc příjemné.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 18. října 2019 20:51

vanilka já jsem to nestihla pro Panenka napsat, ale měla jsem v hledáčku dva: to Atok sérum a Saloos hyaluronové sérum, z čehož já osobně bych upřednostnila Saloos nejenom kvůli složce Fucocert.

Saloos sérum obsahuje několik navzájem se podporujících hydratačních složek (pentylene glycol, kys. hyaluronová, glycerín), skvěle využívá přírodních konzervanů bez negativních vlivů na pokožku (sodium levulinate, sodium anisate), které navíc stabilizují pH, kyselinu hyaluronovou vysoko i nízkomolekulovou ... co víc si přát?! takhle nějak bych si to umíchala já, jen bych ještě místo vody přidala hydrolát gotukoly, ale to už přeháním

Saloos sérum považuju za opravdu pěkně naformulovaný produkt. Jen upozorňuju, že s ním nemám žádnou zkušenost a soudím jen podle složení produktu... tak doufám, že se případně osvědčí rozhodně bych uvítala referenci pokud ho někdo používá.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 18. října 2019 21:13

prďola Děkuji!! Teda klobouk dolů před tvými znalostmi, hotová alchymie!

Ještě se zeptám na momentálně nejprodávanější a nejchválenější - hyaluronové sérum od Renovality. Jeho složení je v pohodě?

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 18. října 2019 21:36

vanilka nz

složení Renovality hydratačního séra vypadá takto:

Ingredients (INCI): Aqua, Rosa Centifolia Flower Water /Rose hydrosol/, Glycerin, Hyaluronic acid, Phenoxyethanol (and) Caprylyl glycol

a ve srovnání se Saloosem - obě séra vužívají MW i LMW kys. hyaluronovou, Saloos využívá víc aktivních hydratujících složek, Saloos má "zelenější/zdravější" konzervanty, Saloos má navíc panthenol a renegerující složku Fucocert... ale určitě Saloos vychází i dráž

Renovality bych považovala za standard, podle složení nic výjimečného; škoda, že si nedali víc práce s náhradou phenoxyethanolu za přijatelnější konzervant, ale pokud někdo na něj nemá vyloženě alergii, tak vadit nebude

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 18. října 2019 21:39

prďola S referencema určitě nebude problém, jak už to tady chodiva, určitě si ho zejtra minimálně deset lidi poběží koupit

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 18. října 2019 21:44

MP Meri  nejmíň deset lidí, říkáš?! to by už mohly být docela vypovídající reference přes různé typy pleti, to by se mi líbilo...!