Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline lemon29
Avatar
177 příspěvků moje polička 16. října 2019 14:51

mitford sister na hada labo, pripadne inu znamu korejsku kozmetiku (pyunkang yul, secret key, innisfree atd...) sa mi osvedcila aj stranka yesstyle, zatial tri objednavky, a vsetky prisli v poriadku - aj ked asi az po mesiaci

Offline mitford sister
Avatar
1373 příspěvků moje polička 16. října 2019 15:09

lemon29 díky, já kupuju taky bez problémů na ebay a chodí celkem rychle. yesstyle znám, ale tam je toho tolik a já pach chci všechno zkusit...co kdyby náhodou :))) radši tam nestrkat nos :)

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 16. října 2019 15:44

mitford sister hele, já nesprdávám, to si tady radši tiše trpím, jak si občas kdo ubližuje

ale určitě bych doporučila tonik s nízkým procentem AHA kyselin, exfoliace je přece jen brutálnější

Offline rozarka
Avatar
3965 příspěvků moje polička 16. října 2019 15:58

prďolaTak ceramidy, to je je mi povědomé, nějaký krém jsem s nima asi mela/viděla, ovšem cholesterol, to je pro mě novinka. Pod čím takovou složku shánět? Teda, mám brouka v hlavě

Offline baltik
Avatar
4410 příspěvků moje polička 16. října 2019 16:02

rozarkak tem ceramidum me napadl DrJart, ze ma radu Ceramidin a kdyz jsem rozklikla slozeni, tak je tam dokonce i ten cholesterol (oboji teda az uplne na konci slozeni a nevim, jestli nekdo znalejsi nerekne, ze naopak na zacatku slozeni jsou hrozne veci)

http://www.sephora.cz/Pece-o-plet/Druh-pece/Sera/DrJartnew-Ceramidin-Serum-Hydratacni-serum/P3492007

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 16. října 2019 16:03

Ava skvalan je skvělý olej pro péči o jakýkoliv typ pleti a jestli bych ti mohla doporučit jak s ním dál pracovat, tak já bych jednoduše v nějaké další menší lahvičce smíchala aktuálně používaný olej společně se skvalanem. jen tak od oka, klidně v poměru 50:50 nebo si ten poměr uprav podle toho, jak ti to bude pocitově nejlíp vyhovovat. skvalan ten moringový olej trochu odlehčí a určitě by se mix měl líp vstřebávat. je nesmysl, abys dávala dvě vrstvy olejové péče, takto získáš z obou olejů maximální přínos pro pleť

Offline mitford sister
Avatar
1373 příspěvků moje polička 16. října 2019 16:12

prďola cholesterol mě taky zajímá!

jinak ceramidy za rozumnou cenu má prý celkem chválená značka Cerave, hlavně tělový krémy, ale možná mají něco na obličej

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 16. října 2019 16:18

baltik to složení vypadá dost šíleně, ale na první kouknutí jen na množství ingrediencí. nenašla jsem nic, co by mně osobně nějak vadilo, ceramidů je víc druhů a v tom séru jsou i na horních pozicích

rozarka cholesterol bývá ve složení uvedený jednoduše jako cholesterol, občas může být s nějakou doplňující zkratkou

takto třeba vypadá složení skvělého krému na popraskané ruce - Lipobase Repair Cream: Bílá vazelina, tekutý parafín, tvrdý parafín, karnaubský vosk, nenasycené mastné kyseliny, ceramid 3, cholesterol, voda.

- spolupůsobení těch červeně zvýrazněných složek je klíčové; vazelína a parafín v tomto krému je odůvodnitelné tím, že má především hojit, na každodenní dlouhodobé užívání bych to moc neviděla.

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 16. října 2019 16:24

mitford sister ona většina produktů, které mají ve složení ceramidy, tak skoro automaticky mají i cholesterol. jinak je to hrozně neefektivní z pohledu působení toho krému.

nenasycené mastné kyseliny se často samostatně neuvádí, protože bývají nedílnou součástí použitých olejů, ale je to fakt profláklá trojice pro posílení bariérové funkce kůže

Offline baltik
Avatar
4410 příspěvků moje polička 16. října 2019 18:11

Dneska byla u Vyborne formulatorka kremu, k nejakym extra podrobnostem se nedostaly, ale rozhovot je to moc prijemny, pani mela takovy pozitivni naboj, doporucuju si poslechnout

Offline rozarka
Avatar
3965 příspěvků moje polička 16. října 2019 19:27

prďola Aha, přiznám, že jsem si složení krémů příliš nevšímala. Tak nějak žiju v přesvědčeni, že ty krémy jsou plné věci, co obstarávají funkci plnidel a olej je proste olej bez příměsi, které jen ospravedlňují vysokou cenu. Budu muset přehodnotit postoj k hotové kosmetice. Díky za tvou ochotu nám tu vysvětlit úskalí špatných nákupů a použití. 

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 16. října 2019 19:54

rozarka ony to nutně nemusí být špatné nákupy, ale často se dá koupit ještě líp

Offline 0zero7
Avatar
10741 příspěvků moje polička 16. října 2019 22:20

prďola bezva info! 

Myslis, ze je lepsi celkove min slozek? ja moc nemusim pul krabicky popis slozeni. 

Na hydrataci mam rada i Clarins dvoufazovy serum modry, olej/vodova slozka. Nejlepsi vec co jsem zkousela je sheet maska Guerlain hydratacni, schvalne jdu najit slozeni teda!

Offline 0zero7
Avatar
10741 příspěvků moje polička 16. října 2019 22:38

prďolahodim to sem, jestli to nevadi... normalne bych sem list ingredienci nedavala, je to pruda, ale tohle je fakt nej hydratacni vec, co znam (zatim), nekde jsem cetla ze v tom nic mimoradnyho neni, tak me to zajima, ja to poznam okamzite a efekt vydrzi docela dlouho.

AQUA (WATER) • CYCLOPENTASILOXANE • DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER • GLYCERIN • CAPRYLIC/CAPRIC/SUCCINIC TRIGLYCERIDE • PENTYLENE GLYCOL • PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL • ADENIUM OBESUM LEAF CELL EXTRACT • PHENOXYETHANOL • SERINE • CAPRYLYL GLYCOL • PARFUM (FRAGRANCE) • ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER • TROMETHAMINE • CASTANEA SATIVA (CHESTNUT) SEED EXTRACT • CETYL HYDROXYETHYLCELLULOSE • DISODIUM EDTA • TOCOPHERYL ACETATE • XANTHAN GUM • XYLOSE • BUTYLENE GLYCOL • SODIUM HYALURONATE • C12-14 PARETH-12 • CITRONELLOL • GERANIOL • BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL • HEXYL CINNAMAL • CYANOTIS ARACHNOIDEA ROOT EXTRACT • FAGUS SYLVATICA BUD EXTRACT • BENZYL SALICYLATE • LINALOOL • ETHYLHEXYLGLYCERIN • SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT • BHT

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 16. října 2019 22:53

prďola moc Ti děkuju!

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 17. října 2019 00:49

0zero7 příliš dlouhý seznam použitých ingrediencí nemám ráda. jednak se v něm snadno ztratí složky, o které vůbec nestojím, a pak taky jsem ráda, když ze složení je pro mě pochopitelné, jak a proč byl produkt takto naformulován.

to zkopírované složení je Guerlain Super Aqua Mask? já bych se mu vyhnula i když ve složení nejsou žádné přímo nevhodné ingredience... vyhnula bych se mu proto, že je v něm příliš málo "vhodných" ingrediencí. má to být hydratační maska, ale složek podporujících hydrataci je ve složení hodně málo. většinu ingrediencí tvoří složky, které pomáhají vytvořit (nevím jak to nazvat) ... libý pocit nebo pocit hydratace? a tyto "pocitové regulátory" jsou v tom produktu na úkor skutečně aktivních složek a pro pleť nemají de facto žádný přínos. kdybych to k něčemu měla přirovnat, tak k použití silikonu ve vlasových produktech.

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 17. října 2019 00:59

Ava nz

Offline zelene.oko
Avatar
553 příspěvků moje polička 17. října 2019 07:37

prďola A co phenoxylethanol ve složení kosmetiky? Jaký máš na něj názor?

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 17. října 2019 08:36

0zero7 Loni jsem si pro sebe delala test bezne dostupnych platynkovych "sheet" masek, prevazne teda korejskych vyrobcu a tohle u me zvitezilo. Pouzivam na citlivou plet, krasne hydratuje. prďola Nebo je to jen zbozne prani :-)? 

Water, Cocos Nucifera (Coconut) Water, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Niacinamide, Dipropylene glycol, Methylpropanediol, 1,2-Hexanediol, Propanediol, Hydroxyethylcellulose, Arginine, Carbomer, Disodium EDTA, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Trehalose, Panthenol, Adenosine, PEG- 60 Hydrogenated Castor Oil, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Caprylyl Glycol, Schizandra Chinensis Fruit Extract, Coptis Japonica Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Acorus Calamus Root Extract, Perilla Ocymoides Leaf Extract, Hydroxyacetophenone, Hexylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Ceramide 3, Caprylic/Capric Triglyceride, Cholesterol, Fragrance

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 17. října 2019 08:55

mitford sister Díky za tip, zkusím si vyhledat. Byť teda já s objednávkami ze zahraničí moc nekamárádím... Ale vzdělat se můžu že, třeba se to začne někde prodávat i tady.