Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline mitford sister
Avatar
1378 příspěvků moje polička 14. května 2019 14:42

díky za ty neobvyklé, já hydroláty ráda používám, mrknu se - o těch vilínových, levandulových atd. vím, o lipovém jsem neslyšela. ale rozhodně mě neurazí ani ty kuchyňské z etických obchodů, kde je 250ml za cca 80Kč

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 14. května 2019 14:45

Dr. Hauschka v Doteku slunce

aneb jak jsem se vydala očichat Kerosene

https://alibi-notes.webnode.cz/l/dr-hauschka-aneb-jak-jsem-se-vydala-ocichat-kerosene/

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 14. května 2019 16:37

milacka díky! baví mě to hodně

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 14. května 2019 16:52

mitford sister @Emi děkuju za tipy. Nastuduji.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 14. května 2019 17:38

prďola Teeda, ty toho o kosmetice víš!

Já tonikum nikdy v životě nepoužívala, až teď,  ve čtyřiceti, ho používám teprve poslední rok. Připadalo mi, že se mi pleť jaksi vysušuje, scvrkává. Kamarádka mi doporučila hydratační tonikum s kolagenem od Tiande a to byl teda super viditelný efekt během pár dnů. To tonikum bylo takové hustší, ne řídká vodička. Další mé tonikum díky zdejší diskuzi je heřmánkové  od Clarins, ale musím říct, že mi už nepřijde tak dobré. Ale nevyhodím ho :-). Po Vánocích jsem používala krémy Multi Aktiv od Clarins, denní i noční, oba byly moc příjemné, ale za ty 3 měsíce nemůžu říct, že by se mi pleť nějak zlepšila. Výrazné zlepšení pleti zažívám až teď, když jsem si v Sephoře pořídila noční anti age krém s kolagenem. Dělá přesně to, o čem jsem snila - výrazně hydratuje, pleť je taková nacucaná, hladší, rozjasněná, prostě zdravější. I okolí postřehlo .

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 15. října 2019 23:23

prďola Ha, me vzdycky prechazi zrak, kdyz vidim v obchodech ty zaveje micelarnich vod, liskam kamosky pres ruce, kdyz po tom sahaji.

Ja pouzivam vecer po vycisteni pleti tonikum a pak jeste esenci, je to moc prijemne (serum ak rem na to) a nedavno mi doslo tonikum a hydratacni serum a nemela jsem vubec cas, tak jsem v drogerce koupila Avene pletovou vodu na suchou plet a hydratacni serum (pamatuju si ho z pred x let vic gelove, ted je spis kremove) a oboji prijemne za tu cenu, swrum teda leti rychlosti blesku, mam fakt suchou plet jak se meni pocasi.

Prosimte, rano davam na vlhkou plet serum olej a krem, kdyz mi to vyhovuje je to ok ne? V kancelari mam suchou plet behem pad hodin ufff.

Na to jsem objevila, mmch, tuhe kremy od Lush, super i na cestovani, mam bananovy a modru Light a super! Na domazani pres den vylozene prakticke. 

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 16. října 2019 00:00

0zero7 jsem přesvědčená o tom, že micelárka pro zdravou (tj. neatopickou, neaknózní, nealergickou) pokožku fakt není výmysl pekelníkův, pokud ji ovšem na pleti nenecháváš bez následného umytí. já ji na závěr odlíčení na pleti mám ani ne minutu a hned ji jdu smývat.

pokud dáváš na navlhčenou pleť olejové sérum a pak na to krém, tak to z mého pohledu nemusí být úplně cajk čistě teoreticky - pokud používáš krém, který obsahuje aktivní složky rozpustné ve vodě, ten přesně tyto složky se nemají šanci přes vrstvu olejového séra dostat. pokud obsahuje aktivní složky rozpustné v tucích, tak je to ok. ale zas pokud ti to tak vyhovuje, tak ber moji poznámku jen jako nimravý detail

a pak kruciální otázka: máš pleť dehydrovanou nebo suchou? nebo obojí?

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 16. října 2019 00:12

prďola obojiii zrovna ted! Normalne jen suchou ale ted i dehydrovanou ble! 

Davam serum (olejove nebo bez oleje, zalezi) olej a krem, urcite aspon jeden z tech co davam nahoru ma ingredience rozustny ve vode! Muzu to prohodit nebo davat jen olej nebo krem? (to delam taky casto) 

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 16. října 2019 00:31

0zero7 zkus mrknout, jaké všechny aktivní hydratující složky obsahují první dvě vrstvy péče (tonik a sérum). je lepší, když je to kombinace více složek (kys.  hyaluronová, urea, glycerin, laktát sodný, atd.), každá působí trochu jinak.

a u druhé nebo třetí vrstvy (sérum nebo krém) by bylo fajn, kdyby obsahoval ceramidy a cholesterol - pro extrémně suchou pleť je to fakt balzám! i na ošetření přesušených rukou

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 16. října 2019 00:42

prďola super diky! Mrknu. Vsechno krom cholesterolu znam. To koukam teda!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 16. října 2019 09:46

prďola Mohu se prosím (blbě) zeptat, jaký je rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí? A jak se to pozná...?

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 16. října 2019 10:07

Panenka znáš to - není blbých otázek...

suchá pleť je typově daná, má svoje úskalí, které se dají mírnit a stabilizovat, ale věkem je péče náročnější a stárnutí se na suché pokožce projevuje nejvíc (horní vrstva je velmi tenká a křehká, tudíž se na ní poměrně rychle vytváří vrásky)

dehydratovaná pokožka je aktuální stav, který se může týkat všech typů pokožky. pokožka je taková bez života, zašedlá, s tendencí šupinkovat, bez použité péče máš pocit, že je na dotek taková hrubší

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 16. října 2019 11:19

prďola Aha, to jsem měla intenzivní pocit poslední zimu a jaro - furt suché, furt mazat, žádný krém není dost hutný, pokožka suchá, hrubá a ty šupinky, jak píšeš... (zašedlost nemůžu posoudit, já jsem vyblitá od narození). Od té doby jsem přešla na Weleda SkinFood a oleje (meruňka, mandle) a lepší. Takže to byla dehydrovaná pokožka? Protože já mívala spíš mastnější, teď s věkem bych řekla spíš normální (i když citlivá)... a pak najednou toto. A já si říkala "takový skok k suché pleti?!?"

A čím to teda vzniká? A co s tím? Jsem s tím teda dělala něco instinktivně, ale ráda si poslechnu nějakou fundovanou radu...

Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 16. října 2019 11:48

prďola A prosím tě, na navlhčenou pleť pleťový olej stačí? Já to teda praktikuju léta a možná je to suché pleti málo? Ovšem olej mi nějak vyhovuje víc nežli krémy. Oleje střídám.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 16. října 2019 12:31

Panenka slovo fundovaný berme s rezervou

asi nejdůležitější je dodržovat pitný režim, a pak se postarat i o hydrataci pokožky v rámci péče o pleť a ta bývá dvojí 1) dodání hydratujících složek 2) zabránění ztráty/odpařování vody z pokožky.

tou Weledou i oleji jsi poměrně elegantně vyřešila bod 2), ale pokud nepoužíváš ještě nějakou hydratující péči pod tento krém, tak si myslím, že pleť bude stále dehydratovaná. ideální by byla aplikace nějakého hydratačního séra na navlhčenou pokožku (stačí vodou, ideálně květovanou vodou nebo hydratačním tonikem). to hydratační sérum by mělo obsahovat radši víc než jen jednu aktivní hydratující složku, protože jak jsem psala 0zero7, každá z nich působí jinak a nejlepší je jejich kombinace.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 16. října 2019 12:39

rozarka teoreticky to může stačit - ten olej zabrání ztrátě vody z pokožky, a pokud ti to takto dlouhodobě vyhovuje a jsi spokojená, tak evidentně žádné další hydratující složky nepotřebuješ. střídat oleje je dobré, lepší je oleje smíchat a dodávat pleti mix potřebných živin, ale proč by ne jednotlivě

jenom pokud máš opravdu suchou pleť, tak použití jenom olejů může být časem málo. nemyslím tím, že bys nutně musela přecházet na krémy, ale zkusit si najít olej, který bude obohacený o ten ceramidový komplex a cholesterol. naštěstí jsou obě složky rozpustné v tucích, takže by to nemusel být problém

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 16. října 2019 13:48

prďola Ok, díky za osvětu. Můžeš doporučit nějaké to sérum? Ideálně přírodní kosmetika... (prudím, že... jenže mně pojem hydratační sérum zatím nic neříkalo, potřebuju se zorientovat a hodilo by se mít se od čeho odpíchnout i tak nějak konkrétně)

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 16. října 2019 13:56

Panenka uf! zkusím něco rozumného najít

Offline mitford sister
Avatar
1378 příspěvků moje polička 16. října 2019 14:21

Panenka doufám, že mě tady @prďola nesprdne, ale možná by to chtělo i trochu exfoliace. aby se přes ty šupinky ty účinný látky líp dostaly dovnitř. nemusí to být tak hardcore, jako dělám já, ale třeba jen nízkoprocentní aha tonik. nebo nějaká domácí exfoliační maska - já, když jsem ještě nebyla líná si to míchat - jsem měla dobrou zkušenost se směsí rýžové mouky, namletých ovesných vloček a jogurtu. nechat zaschnout a odrhnout pak vlažnou vodou s těma šupinkama.

jinak dobrou zkušenost ohledně hydratace mám s produkty hada labo, je to levná japonská kosmetika, ale ke koupi zatím jen na ebay, britským amazonu a - překvapivě - v polským rossmann

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 16. října 2019 14:38

prďola mohla bych poprosit taky o radu? pouzivam rano hyaluron serum, na to weleda skin food light. Vecer zase to serum a na nej bud skin food klasik nebo olej (ted mam moringovy). Pod vlivem diskuzi a doporuceni jsem si koupila squalane, ale vlastne nevim, kam to zaradit...