Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. května 2019 21:36

prďola Večer umývám obličej přírodním mýdlem a potom dám buď krém nebo navlhčím pleť vodou a nanesu olej. Ráno obličej čistím micelární vodou a potom opět krém nebo olej.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 13. května 2019 21:47

Dalia Dali, zkus ještě po tom mýdle a před tím krémem použít buď přímo tonikum nebo nějakou příjemnou náhradu - květovou vodu, koloidní stříbro. A ráno - pokud micelárku ještě umyješ obyčejnou vodou, tak by bylo ideální použít stejný postup, tj. tonikum a potom krém/olej.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. května 2019 22:26

prďola Ráno micelarku vodou neumývám. Ale pořídím si nějakou květinovou vodu.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 13. května 2019 22:47

Dalia Dali, nechci ti do toho kecat ale micelárku bys měla umývat. Micelárka není nic jiného než velmi slabý "odmašťovač" - obsahuje tenzidy (povrchově aktivní látky), které pokožku odmašťují a vysušují. Je to valstně úplně stejné, jako když si myješ pleť tím přírodním mýdlem... taky ho nakonec umyješ čistou vodou. Asi by ses necítila příliš komfortně, kdyby sis na pleti nechala mýdlo zaschnout a na to dala krém. Přesně tohle totiž děláš de facto s tou micelárkou, i když tenzidy v micelárce jsou mírné

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 13. května 2019 23:02
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. května 2019 06:06

prďola Aha, tak to jsem vůbec netušila. Děkuji za informaci. Dnes ráno už je pozdě, už mám micelárku, krém a make-up a za chvíli vyrážím do Brna. Ale od zítřka ji budu oplachovat vodou.

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 14. května 2019 07:29

prďolaZajímá mě ta květová voda. Je jich více ? A kde se na ně mohu podívat? Děkuji.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. května 2019 07:33

černá káva Alenko květinové vody má například Saloos. Nejde mi z mobilu vložit odkaz. 

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 14. května 2019 07:36

Dalia Děkuju, to  už pohledám, když vím, kde.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 14. května 2019 09:13
Online mitford sister
Avatar
1378 příspěvků moje polička 14. května 2019 09:30

černá káva různé arabské obchůdky (růže, pomerančovník a někdy jasmín) a různě na internetu (hledat jako hydrolát)

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 14. května 2019 09:57

černá káva Velký výběr mají i v Biooo jako květinové a květové vody. Osvědčila se mi levandulová od Atok a heřmánková Zahir, naopak vůbec mi nevoní růžová bio voda od Nobilis Tilia.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 14. května 2019 10:46

milacka Paní ví co a proč říká, ale pořád bych to brala jako PR rozhovor. Být alergická na tenzidy může jen do té doby, než bude chtít připravit šampon, protože ten bez tenzidů nedá.

V současné době je nabídka i velmi šetrných tenzidů poměrně bohatá - samozřejmě ty vymazlené ingredience něco stojí.

mitford sister Jj, hydroláty se dají koupit nejen jako "květové vody" z těch profláknutých příjemně vonících kytek, ale z různých dalších bylin (vilínový , mátový, maliníkový, řebříčkový, kopřivový) a těmi trochu účinněji ošetřit pleť podle potřeby (např. maliník skvěle pomáhá stahovat póry).

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. května 2019 11:37

prďola a môžem poprosiť dobrý tip na kvetovú vodu bez alkoholu na suchú položku? Strácam sa v ponukách...

Inak už pozorne čítam zloženie krémov, šampónov, sprchových gélov. Už nechcem žiadne zložky, ktoré vysušujú.  A po roku používania vidím výsledky.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 14. května 2019 12:26

milacka Z těch běžněji dostupných jsou na suchou pokožku vhodné hlavně hydroláty z měsíčku, meduňky (medovka ?) nebo růže. Dobrý bývá i hydrolát z lípy, navíc krásně jemně voní po lipových květech

To jsi dobrá, že se zajímáš o složení! Myslím, že není nutné rozumět složení produktů do poslední ingredience, ale podle mě je docela zásadní vědět, čemu se vyhnout

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. května 2019 13:00

prďola A máš, prosím, tip, kde ten lipový hydrolát koupit? Případně jiné? Kde kupuješ Ty?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. května 2019 13:00

prďola A máš, prosím, tip, kde ten lipový hydrolát koupit? Případně jiné? Kde kupuješ Ty?

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. května 2019 13:12

prďola ďakujem, vyskúšam na začiatok lipovú, lipa mi vonia. Pozriem na nete, kde sa dá kúpiť. SLS sa vyhýbam už zďaleka, mne veľmi vyhovuje Havlíkova kozmetika. Mám od nich viac produktov a spokojnosť veľká. Možno aj oni majú pleťové vody, pozriem aj na ich stránku.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 14. května 2019 13:17

Dalia Lipový hydrolát můžeš koupit třeba tady ...nabízí i další ne úplně obvyklé hydroláty (skvělý je ten pšeničný třeba!) a navíc jsou za velmi rozumnou cenu.

Dali, já jsem pako a dělám si hydroláty sama i když často to nebývají klasické hydroláty připravené parní extrakcí, ale spíš maceruju bylinky v roztoku voda+glycerín. A to proto, že parní extrakce přece jen zničí (vysokou teplotou) část důležitých/zajímavých složek, které byliny obsahují. Ale pro potřebu tonizovat pleť před použitím krému je to naprosto postačující. Já ty maceráty dál používám v krémech nebo šamponech.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. května 2019 14:01

prďola to si teda šikovná a keď ťa to ešte aj baví, tak klobúk dole, máš môj obdiv.