Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 12. května 2019 18:11

prďola Kdyz se blbe zeptam, proc doporucujes tonikum? Ne ze bych to zpochybnovala, naopak, vypada, ze tomu rozumis, tak premyslim, zda nevynechavam neco duleziteho. Mam takovy olejovity krem na cisteni pleti od Clinique, se kterym jsem maximalne spokojena, potom uz jen umyji vodou a nanesu krem. Myslela jsem, ze tonikum je jen na docisteni, coz nepotrebuji, plet je takto cista uz dost

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 12. května 2019 18:33

whiskas Nooo, u žádné já si deset let míchám vlastní "značku"

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 12. května 2019 18:41

nonemy Tonikum není na dočištění, to se naopak má dávat na kompletně vyčištěnou pleť. Ono de factum jde o to, abys první vrstvu (ať už je to sérum nebo krém) dávala na navlhčenou pleť. Samozřejmě může stačit i obyčejná (popř. květinová) voda, protože ta splní ten základní požadavek navlhčené pleti. Tonikum doporučuju proto, že většinou obsahuje i nějaké aktivní ingredience navíc (např. zklidňující, hydratující nebo se speciálními složkami pro problematickou pleť).

Pokud bys dávala sérum/krém (i hydratační) na suchou pleť, tak v naprosté většině tyto produkty pleť nemají jak hydratovat. Existují sice ingredience, které umí přijímat vlhkost z okolního vzduchu, ale v létě té vlhkosti ve vzduchu zas tolik nebývá.

Offline whiskas
Avatar
19438 příspěvků moje polička 12. května 2019 18:43

prďola O.k., to pak jo .

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 12. května 2019 18:46

whiskas takže jistě chápeš, že mám velmi bohaté zkušenosti v tom, kudy opravdu cesta nevede...

Offline whiskas
Avatar
19438 příspěvků moje polička 12. května 2019 18:50

prďola To chápu a trochu závidím. U mě stále nejasno. Čistá příroda, krémy od známých značek z parfumerií, lékárna ...? Kdo se v tom má vyznat .

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 12. května 2019 18:50

prďola Dekuji, to jsem fakt netusila. Hned to do pece o plet zaradim.

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 12. května 2019 19:01

whiskas Úplně nejdřív bys měla mít jasno, jaký typ pleti máš (což asi jasno mít budeš) a pak si ujasnit, čeho chceš péčí dosáhnout, a podle toho hledat produkty.

nonemy Rádo se stalo Opravdu úplně klidně můžeš začít s obyčejnou/květinovou vodou, než se ti povede najít nějaké vhodné tonikum.

Offline RoSa
Avatar
8061 příspěvků moje polička 12. května 2019 19:04

prďola já se před nanesením oleje stříkám koloidním stříbrem - snad mi to schválíš

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 12. května 2019 19:15

RoSa Jasně! Koloidní stříbro se zinkem přidávám do svého toniku, takže určitě dobré a jednoduché řešení!

Offline whiskas
Avatar
19438 příspěvků moje polička 12. května 2019 19:18

prďola V tom mám docela jasno. Nesnesu hutné krémy, pleť mám smíšenou a dehydratovanou (a ano, málo piju, tak to by měl být asi základ). Ráda bych měla pleť "čistou", sjednocenou, zbavila se mdlého tónu v obličeji, aby pleť byla hydratovaná a "nacucaná" :-D. Ne, nevěřím, že mě cokoli (tedy z péče o pleť) zbaví vrásek, ale ráda bych pleť udržovala v co nejlepším možném stavu, oddálila zub času v podobě celkového poklesu, ztráty pružnosti a jasu pleti. Náročné přání.

Offline whiskas
Avatar
19438 příspěvků moje polička 12. května 2019 19:41

Tahle žena mě svými kosmetickými znalostmi (a výsledkem) fascinuje:

https://www.youtube.com/watch?v=nqQI4YpwHcY

Offline Kokoska
Avatar
27998 příspěvků moje polička 12. května 2019 19:42

whiskas ten krém -417 úplně lehký není, ale hezky se vstřebává. Cokoli dávám na obličej, dávám po umytí, ať ráno nebo večer, takže pleť ještě trochu vlhká je. A dávám to i na krk a dekolt.

Offline whiskas
Avatar
19438 příspěvků moje polička 12. května 2019 20:02

Kokoska  pokud se vstřebává, je to v pohodě. Měla jsem jeden "hutný" krém od Sisley a krásně se do pleti vstřebal, ale některé hutné krémy na pleti tak nějak "stojí" a jsou prostě jen mastné. Díky. 

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 13. května 2019 15:50

Dneska jsem cestou z prace zabrousila do polskeho supermarketu a koupila jsem si tam nocni krem nejaky jejich znacky. Je uplne bez vseho - bez parabenu, mineralnich oleju, silikonu, parfemu... a stal 60 korun. Jestli bude stejnej nebo lepsi nez Clarins, kterej jsem doposud pouzivala, budu nastvana, ze jsem ho neobjevila driv :D

Online viktorka_od splavu
Avatar
45843 příspěvků moje polička 13. května 2019 18:50

razorblade za 60,- jsem ted kupovala kelimek veprovyho sadla, tak jestli to neni ono

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 13. května 2019 19:50

viktorka_od splavu muhehe :D i kdyz moje plet by zvladla i to. mela jsem treba i norkovej krem za 70 korun a tvaricku jak detskou prdelku :)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. května 2019 20:23

prďola Takže na umytou pleť nanést tonikum a potom krém?

Offline zdensy
Avatar
1046 příspěvků moje polička 13. května 2019 20:36

Objevila jsem úžasný krém, značka Astrid! Kdyby mi ho někdo předložil v balení za patnáct stovek, uvěřím! Noční i denní je opravdu výborný. Nelepí, vsakuje se, lehoučký.

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 13. května 2019 21:30

Dalia přesně  tak krém sám o sobě má velmi omezené možnosti hydratace, takže použitím toniku a nanesením krému (nebo oleje) na vlhkou pleť velmi napomůžeš správné hydrataci pokožky