Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 11. května 2019 23:05

whiskas Lamicka pokud jste měly ten Ordinary Matrixyl 10% + HA, tak mě to ani moc nepřekvapuje. doporučená dávka matrixylu jsou 2%, takže to moc nechápu

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 12. května 2019 07:38

prďola vsak jsem od kosmeticky dostala vycinino, co zase experimentuju

Offline Kokoska
Avatar
27998 příspěvků moje polička 12. května 2019 09:01

https://www.ingredients-store.com/eve-lom-daily-protection-spf-50

Od Eve Lom mám moc ráda tohle, pomáhá mi to i proti tmavým skvrnám na obličeji, i když na ně tam je primárně  i další věc.

Moc se mi líbila i ta jílová maska, tu si asi ještě objednám. 

Krém jsem měla ten Radiance lift, nebyl špatný, ale třeba krém proti vráskám  -417 se mi zdá srovnatelný ne-li lepší a je levnější 

https://www.nuspring.cz/zpevnujici-krem-proti-vraskam-minus-417-74.html

Offline whiskas
Avatar
19438 příspěvků moje polička 12. května 2019 10:45

prďola Ano, přesně ten :-(. Takže více je v tomto případě na škodu? 

Poměrně rychle mi pleť zahojil Elixir Kypris, kteý jsem kupovala v Ingredients (a už mám jen pár kapek), jenže když jsem před pár dny koukla na jejich web, nikde nic. Asi přestali tuto značku odebírat :-(.

Offline whiskas
Avatar
19438 příspěvků moje polička 12. května 2019 10:50

Lamicka Taky už si dám asi od experimentů pokoj . Ale aktuálně nevím, co nakoupit. Kypris tedy k mání není, mám ho jen na dně, Ordinary se mi zkoušet už nechce, takže stejně nastane období pokus/omyl.

Ale možná mám jen divnou pleť. Podobnou reakci jsem měla např. po makeupu Dior Backstage - během pár hodin po nanesení jsem měla obličej, který jsem snad nezažila ani v pubertě . Následně jsem se tedy vrátila k obyčejnému BB krému od Bobbi Brown a pleť se zklidnla. 

Offline whiskas
Avatar
19438 příspěvků moje polička 12. května 2019 10:52

Kokoska Nezkoušela jsi od -417 i nějaké sérum? Nebo máš jiný tip? 

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 12. května 2019 11:17

Lamicka bohužel Ordinary to dost často přehání s procentuálním množstvím aktivních složek, takže mi to pak ani nepřipadá jako experiment, ale spíš jako sázka na jistotu. ale bohužel jistotu podráždění pleti

whiskas pětinásobek maximálního povoleného limitu? no jistě, že to je na škodu! ...ony ty 2% vlastně není doporučené množství, ale maximální povolené. je jen málo ingrediencí, kde se dají tyto hodnoty klidně překračovat a nic to s pletí neudělá, např. překročení max. hodnoty u té další uvedené ingredience (HA) klidně i 5x by s pletí nic špatného neudělalo, jen by to byly zbytečně vyhozené peníze, protože pleť takové množství HA neumí využít.

Offline RoSa
Avatar
8061 příspěvků moje polička 12. května 2019 11:22

prďola a není to proto, že Ordinary je určená k tomu, aby sis ty produkty sama mixovala? tj ne napatlat to na obličej 1:1 ?

Offline whiskas
Avatar
19438 příspěvků moje polička 12. května 2019 11:34

prďola Aha, díky za vysvětlení. Takže ani např. vyšší dávka vit.C nebude to pravé, že?

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 12. května 2019 11:37

RoSa nemám jejich produkty prostudované úplně všechny, protože se mi s tím nechtělo ztrácet čas, ale vím jen o jediném, který je určený k vlastnímu mixování a to je 100% kyselina citronová. ta by se měla podle návodu přidávat k nějaké již hotové emulzi/krému. což je docela správná myšlenka, protože produkty s vit. C je nejlepší mít "co nejčerstvější"...ale zase je úplně opomenutá ta možnost, že přidáním vit. C se rozhodí pH stávající emulze, což může být průser

všechno ostatní, pokud vím, jsou již hotové produkty určené k okamžitému použití.

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 12. května 2019 11:47

whiskas ano, to taky nebude úplně nejšťastnější nápad, ale v případě vit. C je to z úplně jiného důvodu. jednak vit. C v krémech velice rychle degraduje a ztrácí na účinnosti, proto jak píšu v odpovědi RoSa, má smysl připravovat "čerstvé" produkty s vit. C. pokud budeš mít čerstvý produkt s vit. C a budeš mít ohlídanou i pH krému (kvůli stabilitě a účinnosti ostatních složek, zejména konzervantů), tak teoreticky můžeš metodou pokus-omyl vychytat procentuální hranici vit. C, který tě ještě nedráždí. takže potud je to ok ale blbý je, že pro žádoucí účinek je to furt málo... tedy pokud tu hranici nebudeš mít na cca 30%, což bych ti opravdu vůbec nedoporučovala

takže si myslím, že vit.C co nejčerstvější a v rozumné míře, zbytek doplňovat ve stravě

Offline whiskas
Avatar
19438 příspěvků moje polička 12. května 2019 12:03

prďola Díky, ale tedy koukám, že ty postupy dávkování u jednotlivých ingrediencí jsou poměrně složité a zásadní. Mám ráda jednoduché věci, nemám náladu něco mixovat atp. Upřednostňuji sáhnou, namazat, maximálně sérum + krém, tedy žádné vrstvení hory produktů, spíše komplexní produkty (ale těch asi zase moc není). Tak budu muset hledat jinde, mimo Ordinary. 

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 12. května 2019 12:57

whiskasnechci ti do toho kecat, ale kdybych mohla, tak ti poradím minimálně dvě vrstvy (tonik + krém), ideálně tři (tonik + sérum + krém), protože do jedné vrstvy nenacpeš to, co pleť dlouhodobě potřebuje. teda pokud ti není 20

anebo každé tři měsíce vystřídat tu jednu vrstvu

Offline whiskas
Avatar
19438 příspěvků moje polička 12. května 2019 13:30

prďola Já jsem tonikum brala jako samozřejmost po čištění, tak jsem to už nepsala do "péče" (i když je jasné, že čistá pleť je základ). Takže takto: čištění, toner, sérum, krém a v létě asi ještě speciální krém s vyšším SPF? Ale pořád nevím, co teď vyberu. Nějak se mi nedaří mít ucelenou řadu od jedné značky. Jo a místo séra občas dávám na pleť olej - nemastný, dobře vstřebatelný. 

A jen mi do toho "kecej" :-D, ráda se poučím.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4093 příspěvků moje polička 12. května 2019 13:35

Pouzivam matrixyl na noc, nedrazdi a ucinky rozhodne pozoruju

Offline Kokoska
Avatar
27998 příspěvků moje polička 12. května 2019 14:51

whiskas jo, mám od nich i sérum, dávám ho většinou pod krém

https://www.nuspring.cz/obnovujici-pletove-aktivni-serum-minus-417-76.html

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 12. května 2019 14:54

whiskas Pět vrstev je už moc, krém se SPF bych neměla jako extra, ale pro letní období bych spíš hledala takový, který by mohl nahradit ten běžně používaný. Použití oleje je určitě skvělé

Lilly_Ku Matrixyl je úžasná, velmi účinná ingredience. Jen v tom pětinásobném překročení povoleného limitu se na pleti dřív nebo později podepíše.

Ony produkty obsahující peptidy jsou v současné době asi to nejúčinnější, co si lze dopřát. A vzhledem k tomu, že se přidávají do produktů v poměrně malých objemech, tak se smí používat i v certifikované přírodní kosmetice, protože ta by většinou měla obsahovat cca 98% přírodních ingrediencí. Zbývající 2% na třeba i syntetické peptidy je naprosto postačující.

Offline whiskas
Avatar
19438 příspěvků moje polička 12. května 2019 17:57

Kokoska Děkuju, prostuduju :-).

Offline whiskas
Avatar
19438 příspěvků moje polička 12. května 2019 17:58

Lilly_Ku Tak to máš štěstí. Já jej zkoušela opakovaně a vždy stejná reakce, tak letěl. 

Offline whiskas
Avatar
19438 příspěvků moje polička 12. května 2019 18:01

prďola A když už jsem se tak zakecala, u jaké značky (produktu) jsi zakotvila ty? Já mám problém, že v této oblasti jsem chytlavá :-D a jak čtu o nějaké novince, říkám si, to by mohlo být ono. Ale kdo se v tom má vyznat? Stovky značek, produktů ... Nejsem schopna číst u všeho přesné složení.