Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline stes
Avatar
7214 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 07:59

0zero7 díky, jsi výborná ....a ty stránky taky.  Mě to nebaví hledat, takže jsem ráda za jakoukoliv pomoc. Jinak C mám tohle a pálí jako sviň. Zkusím tedy vedle buffetu a dalších co už mám ten retinol a matrix. Citlivka jsem taky. 

THE ORDINARY

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + HA Spheres 2% 

Offline Fiction
Avatar
1486 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 10:25

stes 

No jo, ty jsi zvolila preparát s céčkem z té nejpotentnější skupiny:

https://theordinary.com/vitcguide

Jinak, pokud máš citlivou pleť, dej pozor na kombinování céčka a retinolu, nikdy při jednom ošetření, max. céčko ráno a retinol večer. Vůbec, pokud bych začínala s retinolem/retinoidem, tak opatrně, bez kombinování s něčím exfoliačním. Kombinovala bych s Matrixylem nebo Buffetem.

Offline stes
Avatar
7214 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 10:58

Fiction Děkuju. S tím c nevím, co mi to popadlo...už mám v košíku retinol a matrixyl, buffety mám doma v zásobě

Offline 0zero7
Avatar
10741 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 19:59

stes NO presne jak pise Fiction mas ten nejsilnejsi vitC, to je fakt pro protrely. Ja mam ten nejslabsi, je to tenhle, tak ten by jsi mohla podle me zaradit 

No a Matryxil teda urcite, pak ten retinol, ale prosimte, kup ten retinoid ve squalanu 2%, pac retiNOL ve squalanu je o dost silnejsi, to zatim ne. Je v tom fakt rozdil. a oni zmenili nazev ze ted je to podobny, myslim, ze po tom retinolu by ses total oloupala. Ta nechces! 

A pak bych koupila jeste tuhle kyselinu.

Ja bych ani cecko nedavala rano. Urcite jak pise Fiction nekombinovat ani cecko ani retinoid s exfoliaci (kazda kyselina je exfoliant v podstate)

Takze bych to asi zaradila postupne, matryxil muzes porad, rano i vecer, to je cajk. Ty sotatni tri - retinoid, kys a cecko bych dala vecer a vzdycky bych jeden vecer vynechala.

treba:

pondeli - retinoid, utery hydratace a matryxil, streda cecko, ct hydratace a matrixyl, pa kyselina. a klidne ubrat kdyz je to moc. Ja na vsechny tyhle anti aging davam olej, pomaha to s citlivosti, to ale musis zkusit co ti nejvic vyhovuje,nekdo da retinoid a jde. 

Ja mam jeste ted doma resveratol s ferulic acid, ale jeste jsem nedavala, musim si to nejak rozvrhnout  mam jeste clarins veci a Aesop, ale vyhovuje mi tokombinovat jak potrebuju, jo a fakt bych zduraznila mocne, ze nejdulezitejsi je respektovat stav pleti v ten dany den, ja bych treba rada placla anti aging a vidim, ze plet dehydrovana a unavena, tak dam jen olej na rehydrataci odpoledne a necham to byt, je fajn aspon jeden den v tydnu dat minimum. Jo a nevyzadana reklama, byla jsem si pro kafe v sobotu, styl vstala z postele a sla a zval me nejakej borec prede mnou ve fronte, mel tak 25 cha cha, tak dobry jako, jsem se zasmala :) 

Offline stes
Avatar
7214 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 07:36

0zero7 Ty jsi výborná...až tohle všechno podstoupím, půjdou po mně dorostenci. Moc děkuju. 

Offline 0zero7
Avatar
10741 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 21:37

stes HA HA to je dobry, to budu pouzivat. Bacha na ne, na juniory! 

Zapomela jsem jeste na buffet copper, taky se zda dobrej. Jeste mam dve veci objednany, tak az to prijde zreviduju a zas napisu, musim vymakat nejakej tydeni regiment. 

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 13:12

0zero7 Mam prosbu. Objednala jsem si par produktu, ktere jsi doporucila stes - vit.C, retinoid ve sq., matrixyl a 100% squalene (na nem mam zavislost, zatim jsem pouzivala saloos). S tim, ze bych pro zacatek zkusila priblizne ten tvuj rozpis. Chapu spravne, ze vycistim plet, osetrim tonikem (mam hermankovy Clarins) a pak na nej uz tyhle Ordinary produkty? Jak pises ten olej pres, tak to muze byt ten squalene? Ocni krem pak davas taky? Na ten jsem zvykla denne. Hrozna alchymie tohle :)   

Offline 0zero7
Avatar
10741 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 18:47

Lamicka JJ, presne tak, dobre vycistena plet, pletova voda, na jeste vlhkou plet pak dalsi veci. Nejjednodussi pravidlo je, ze ty na bazi vody jdou prvni, od nejtekutejsich v podstate nahoru.

A pak taky anti aging by mel prijit na plet pred hydrataci. Ocni krem je lepsi pred, at se to moc okolo oci nemicha...ostatni produkty max k orbital kosti (ta pod okem, konec jakoby ocniho dulku, smarja to popisuju jak magor). Ja se snazim to delat jednoduse a prilis nevrstvit.

Treba retinoid a na to jen olej nebo domaznout kremem. 

Nebo Matrixyl, na to buffet nebo co chces, olej a krem nebo jedno z toho.

Zkousela jsem ten ferulic acid v nedeli rano, zcervenal mi oblicej, ale jinak cajk, dam toho mic priste (dala jsem tri kapky) zatim teda vysledek nepoznam. Kopu se uz tyden, ze si udelam tydenni rozpis cca co a jak kdy, s tim, ze pokud plet potrebuje oddych tak dam jednu vec a cau (pa vecer jsem dala jen Clarins double serum a sla spat), tak az se dokopu konecne tak to sem postnu.

Offline 0zero7
Avatar
10741 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 18:48

Hlavne se ridit pocitem, ne placat vsechno, min je vic, znam lidi co si vrstvenim vypestovali slusny alergie na danou znacku.

A ten C a reti nepouzivat vic nez 2x tydne zatim.

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 22:40

Uz mesic se na noc mazu vyzivnym norkovym kremem za 70 korun a nemuzu si ho vynachvalit, pres noc mi plet fakt pekne napumpuje, takze se mi ani nedelaj suchy mista. jedina nevyhoda je teda pridanej mineralni olej, ale v ostatnich pripravcich si na nej davam pozor, takze to snad plet prezije bez uhony

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 23:56

0zero7 Céčko vo všeobecnosti nepoužívať viac, alebo tamtú koncentráciu, ak sa môžem opýtať?

Offline 0zero7
Avatar
10741 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 00:30

slniecko No co ja vim (ale fakt nejsem ultra expert), tak cecko jen na noc a s koncentraci to zalezi podle citlivosti, nekdo snese dryak a nekdo skoro nic (treba ja ehm). To cecko o kterym jsme tady psali je tohle:

https://theordinary.com/product/rdn-ascorbyl-glucoside-solution-12pct-30ml?redir=1

a mela by to byt ta nejnizsi mozna koncentrace co nabizi, s tim, ze formulace tekuta je derivat cecka, co je rozpustny ve vode, tak je to obecne setrnejsi (pisou). 

Obecne bych s jakymkoliv ceckem zacala v malym mnozstvi jednou za tyden a postupne - pokud to neni problem - lze navysit. 

Offline Fiction
Avatar
1486 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 08:47

slniecko 

sice dotaz nebyl na mě, ale protože mě krémy baví, tak taky nakukuji...

K tomu céčku....vždy záleží na typu pleti, na jejím stavu, na věku. Já jsem s Ordinary taky experimentovala, ale nebavilo mě to vrstvení, nebyla jsem trpělivá na zasychání vrstev, potom mi to různě žmolkovalo, tak jsem se vrátila ke klasickým krémům.

Ráno používám Redermic C  - má to céčko/od  La Roche Posay/, večer Redermic R, ten je s retinolem. Oba vyrábějí i v oční variantě. Když jsem s nimi začínala, měla jsem v plánu vždy zhodnotit stav pleti, zda není podrážděná, vysušená - to bych případně ten den krém nepoužila. Ale nebylo to nutné. Takže vždy individuální přístup.

Momentálně mám od Redermicu pauzu, používám Uriage Age protect, ten má vit. C i retinol, hyaluronovou a jsem spokojená.

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 11:03

0zero7 Diky!

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 12:10

0zero7 Fiction vďaka, ja The Ordinary nepoužívam, som celkom racionálne zhodnotila, že momentálne na takéto komplikovanosti nemám nervy, aj keď ma to celkom zaujíma, len mám od Jason jeden krém s C vitamínom a nie a nie ho dominúť, tak preto som sa pýtala, že či je jedno aká koncentrácia....či proste ho mám šupnúť do chladničky a vytiahnuť neskôr, alebo ho môžem smelo doraziť. Aj keď teda teraz v tejto zime aj tak potrebujem hutnejšie, takže leží chvíľu ladom, ale používala som ho celú jeseň a časť zimy.

https://www.jason-personalcare.com/en/products/c-effects-face-lotion#face

Offline Fiction
Avatar
1486 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 13:08

slniecko 

Pokud ti tento krém nezpůsoboval žádné podráždění, klidně bych ho používala denně.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 13:36

Fiction nie, vôbec, to by som ho rovno vyrazila, vďaka!!!

Offline 0zero7
Avatar
10741 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 18:55

slniecko Aha tak jestli je to krem a nic moc necitis, tak klidne kazdej den. 

Offline 0zero7
Avatar
10741 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 21:31

Jo a musim pochvalit Aesop Primrose cream, moc prijemnej na denni pouzivani.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 15. ledna 2019 22:19

0zero7 , jo ten je fajn. Ted mam nejaky anti age ordinary (zeleny obal, nazev si nepamatuju), koupila jsem za par kacek v sephore i se serem a taky good. Stridam s Clarins, coz je pro me lety overena znacka, ktera mi perfektne sedne. A nekdy do toho ten aesop. Aesop ma taky super mydla a kremy na ruce.