Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. července 2018 13:30

Ounz slniecko Děkuji!  Až se zase vypravím do Brna, stavím se u nich v prodejně.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 08:46
Reakce na paktofonika:

Dalia Zo vzorky zistíš max či ti vyhovuje vôňa a konzistencia krému. To či sa ti oplatí investovať to asi nie. Ináč podľa mňa nemusí byť krém vôbec drahý, to by som radšej za tie peniaze kúpila niečo na čistenie pleti, sérum, masku alebo iné prípravky ktoré majú na pleť výraznejší vplyv. 

​...to je velmi zajímavé!

Takže když bych třeba koupila relativně dražší odličovací přípravek, k tomu  dražší dočišťující přípravek, tak aby mě to nezruinovalo, tak až tak nevadí, že krém by byl výrazně levnější od jiné značky.?

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 09:50

Miru nemůžu si pomoct, ale na moji pleť má účinek spíš složení přípravku než to, jestli je dražší.

navíc odličovací i dočišťující přípravek je na pleti velmi krátkou dobu, tak proč by měly mít výraznější vliv? sérum a maska určitě ano, ale ne to, co nejdýl po minutě smyjete vodou.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 09:57

prďola 

...no, právě mě to překvapilo.

Já si doteď myslela, že prostě, když už, tak krém by měl být nejkvalitnější

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 10:01

Miru aha, tak jsem to špatně pochopila :-) 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 10:06

Miru Tak som sa asi nešikovne vyjadrila ale myslím to tak že na kvalitu pleti má krém asi najmenší význam. Podľa mňa. Nekvalitný odličovací prípravok ti môže pleť poškodzovať, vysušovať a následne sa bude viac mastiť. Ja si rada užívam masáž pleti pri jej čistení, napríklad jeden z mojich obľúbených prípravkov Oskia má príjemnú vôňu po ružiach. A dobre pripravená a ozaj čistá pleť je základ pre nanášanie výživných prípravkov ako esencie, séra. Nemyslela som to tak že si máš kupovať drahé odličovacie prípravky. Myslela som to tak že peniaze ktoré by si dala za drahý krém ktorý je vlastne len ako keby vrchná ochranná vrstva môžeš dať na druhé sérum, prípadne viac sér(každé je na niečo iné a pleť sa vždy mení a treba reagovať na aktuálne potreby pleti) alebo lepšiu masku a pod. Dodám ešte že kvalitné neznamená drahé. 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6123 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 10:07

Ale zas jakej má smysl patlat sebelepší krém na blbě vyčistěnej obličej

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 10:10

Lama_z_Lana 

Já nemyslím blbě vyčištěnej obličej.

Předpokládám, že si čumák zbavím všech nečistot dobře, tak jsem myslela, že na to stačí obyč odličovadla - mastnoty a makeupu obličej zbaví také.

Ale že krém - to, co je na obličejí nejdelší dobu - by mělo být nejkvalitnější

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 10:10

paktofonika 

Jasné, tak takhle to beru...

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6123 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 10:16

Miru Paktofonika to sepsala líp, na takový vysvětlovaní jsem líná

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 10:26

Důkladné čištění pleti je naprostý základ. Roky jsem to flákala, teď jsem důkladná. Samozřejmostí by mělo být zahrnout do čištění i krk a dekolt. To jsem dříve také opomíjela (člověk by nevěřil, kolik ještě zůstane po osprchování na dekoltu nečistot). 

Já začínám večer očistu tak, že nejdřív na mokrou konjac houbičku dám mycí gel, masíruju pleť včetně toho krku a dekoltu, opláchnu, osuším. Potom odlíčím oči a dočistím celou pleť (zase včetně krku a dekoltu) dvoufázovým odličovačem Clarins, je to zároveň tonikum, neoplachuje se. Dám sérum, teď momentálně hyaluronový fluid Atok, který je naprosto úžasný (perfektně vyhlazuje), a nakonec krém. Pleť se mi důkladnější péčí opravdu výrazně zlepšila.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 10:34

Momentálně mám osvědčené a oblíbené tyto kousky, s tím si zase na pár let vystačím.

Jen chci ještě Ježíškovi napsat o Foreo Luna mini 2, prý je to bomba v čištění pleti.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 10:36

vanilka všechny (fakt všechny   ) odličovací přípravky by se měly oplachovat bez ohledu na to, co o tom píše výrobce. jednak proto, že (mimo čistě olejové přípravky) obsahují tenzidy (a je jedno jak šetrné), které když necháte na pleti dlouhodobě, tak jí neprokážete moc dobrou službu. tenzidy mají za úkol uvolnit a navázat nečistoty a i když je setřete vatovým tamponem, tak je na pleti necháváte. místo slova tenzidy si klidně dosaďte "slabý mýdlový roztok". to na pleti asi mít dlouhodobě nechcete... nebo? 

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 10:37

To nechci :), ale tenhle zkrátka neoplachuji, když to píšou , a spokojenost.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 10:39

prďola Pamätám dobu keď sme si všetci s nadšením aplikovali micelárku na pleť s tým, že je to zázrak a ono je to v podstate jarová voda :D 

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 10:39
Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 10:41

prďola Ale jo, logiku to má, klidně ho můžu oplachovat

Micelárky mi nesmí přes práh

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 10:43

paktofonika no dyť jo, přesně to píšu   ale ono se to týká všech odličovacích přípravků, liší se jen šetrností a koncentrací tenzidů.

imho dávat dohromady cleanser a tonik považuju od výrobce tak trochu za prasárnu. ale co už...

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 10:45

vanilka ono je zas "škoda" se tím oplachováním zbavit toho toniku, protože to je nejlepší základ pro další péči, ta by se měla dávat na zvlhčenou pleť a na to je tonik přímo určený.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. zaří 2018 10:45

No, mě lákají tyto výrobky: