Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline kinoma
Avatar
329 příspěvků moje polička 13. srpna 2014 21:43
Reakce na dusty:

Skús domácu olejovú terapiu - poznám pár ľudí, ktorým to zastavilo mazotok. Čistý mandľový olej nakvapkaj na tampón namočený do teplej vody a s tým si pred spaním masíruj tvár. Pokiaľ ti nehaprujú hormóny, mazové žľazy by sa mali v priebehu pár dní upokojiť. Pleť nemá byť zamastená, ale len zvhlčená. Teplá voda pri masáži otvára póry a tampóny berú so sebou nečistoty.

Aha, tak o tom slyším prvně, ale děkuju, vyzkouším.

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 13. srpna 2014 21:48
Reakce na Miru:

...a vsákne se, případně jak rychle, a  nemáš po něm mastný, hodně lesknoucí se obličej.?

Vstřebává se celkem rychle, nějakou dobu se lesknu, ale tak do hodinky dobrý :). Já ho používám jen na noc, takže mi to nevadí...

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 13. srpna 2014 21:53
Reakce na dusty:

Skús domácu olejovú terapiu - poznám pár ľudí, ktorým to zastavilo mazotok. Čistý mandľový olej nakvapkaj na tampón namočený do teplej vody a s tým si pred spaním masíruj tvár. Pokiaľ ti nehaprujú hormóny, mazové žľazy by sa mali v priebehu pár dní upokojiť. Pleť nemá byť zamastená, ale len zvhlčená. Teplá voda pri masáži otvára póry a tampóny berú so sebou nečistoty.

Je pravda, že co používám oleje, pleť se mi skoro nemastí... Stačí jen najít ten pravý. :)

dusty
Avatar
14. srpna 2014 08:18
Reakce na unseen:

Je pravda, že co používám oleje, pleť se mi skoro nemastí... Stačí jen najít ten pravý. :)

Nemastí, ale zostáva vláčna a hydratovaná, upchatý pór len sem-tam.

Offline melany
Avatar
8 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 08:46
Reakce na unseen:

S tím úplně souhlasím. Co jsem objevila pleťové oleje Saloos, tak jsem sama převapená. Zdají se mi i lepší než krémy.

Offline kinoma
Avatar
329 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 09:31

A ten olej večer má i odličovací funkci (jak jsem pochopila), nebo se večer aplikuje na odlíčenou pleť? A jaký denní krém používáte na mastnou a problematickou pleť? Patřím bohužel k lidem, kteří se "těší" z akné celoživotně a zbavím se ho snad až v hrobě ;).

dusty
Avatar
14. srpna 2014 09:34
Reakce na kinoma:

Ee. Odlíčiť, vyčistiť a dezinfikovať pleť treba predtým - olej s vodou má slúžiť ako kúra.

Offline kinoma
Avatar
329 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 09:47
Reakce na dusty:

Ee. Odlíčiť, vyčistiť a dezinfikovať pleť treba predtým - olej s vodou má slúžiť ako kúra.

Jasně. A ještě prosím tě, jak dlouho tuhle kúru dodržuješ...myslím kolik dní. Díky.

dusty
Avatar
14. srpna 2014 10:03
Reakce na kinoma:

Každý večer, teda z piatka na sobotu a zo soboty na nedeľu sa na to zvyknem vykašľať. Teraz som to zanedbávala dlhšie, lebo sme prerábali kúpeľne a do nejakých nadštandardných okrášľovacích úkonov sa mi v práčovni, kde som absolvovala hygienu, nechcelo. Takže mám póry na nose zanesené, sporadicky vytláčam, ale bude to chcieť odborne vyčistiť na kozmetike.

Jemnú masáž s vlhkým tampónom s olejom treba robiť asi tri minúty. Dúfam, že sa u teba dostavia výsledky tak po 10-tich dňoch. Daj vedieť.

Offline kinoma
Avatar
329 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 10:09
Reakce na dusty:

Každý večer, teda z piatka na sobotu a zo soboty na nedeľu sa na to zvyknem vykašľať. Teraz som to zanedbávala dlhšie, lebo sme prerábali kúpeľne a do nejakých nadštandardných okrášľovacích úkonov sa mi v práčovni, kde som absolvovala hygienu, nechcelo. Takže mám póry na nose zanesené, sporadicky vytláčam, ale bude to chcieť odborne vyčistiť na kozmetike.

Jemnú masáž s vlhkým tampónom s olejom treba robiť asi tri minúty. Dúfam, že sa u teba dostavia výsledky tak po 10-tich dňoch. Daj vedieť.

Ještě jednou moc děkuju. Až se vrátím domů, hned vyzkouším a dám ti vědět. Teď si tu koupelnu alespoň užiješ :-).

Offline kiam
Avatar
19 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 11:14

momentálne iba ružovú vodu s regeneračným ružovým jojobovým olejom alebo s arganovým oejom od Nobilis Tilia alebo s bambuckým maslom od Oleanat.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 12:26
Reakce na Jarucha:

O tom Egyptian magic jsem četla chválu, krémy střídám, používám i pravý arganový olej, u kokosového oleje by mi asi vadila ta vůně, nemám kokos ve vůních ráda.

Kokosový olej mi voní úplně jinak a mnohem lépe, než kokos v parfémech.

Offline Jarucha banned
Avatar
67 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 18:17
Reakce na Mirka:

Kokosový olej mi voní úplně jinak a mnohem lépe, než kokos v parfémech.

Musím vyzkoušet.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 18:52
Reakce na RoSa:

Koukala jsem na ten Olay na parfums.cz

Moje teta mě totiž pověřila, že jí mám sehnat krém Oil of Olaz.... to je tedy to samé, jen přejmenované?

A jaký je rozdíl krém/sérum/fluid?

...to nevím, zda je to ono, přejmenované. Možná jo, mám dojem, že se to kdysi řešilo na arome.?.

Olay ANti-Wrinkle Firm Lift krém + sérum proti vráskám(fialový válec)

Má to konzistenci nemastného krému, takový ten hustý ale nemastný lehký(ve smyslu snadné vstřebatelnosti) krém. Něco jak zahuštěné sérum, netekoucí.

Vždy jsem na to dávala hned make-up. Pleť byla matná, ale nevysušená, vláčná. Oční krém ale dávám vždy.

Fluid - obecně - to je konzistence tekutější než výše zmíněné, resp. je to něco jako vodnatější tělové mléko Nivea.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 18:52

Jo, a máte někdo zkušenosti s krémy RYOR.?

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 19:02
Reakce na kiam:

momentálne iba ružovú vodu s regeneračným ružovým jojobovým olejom alebo s arganovým oejom od Nobilis Tilia alebo s bambuckým maslom od Oleanat.

...jóó.!, díky...(nemohla jsem si vzpomenout na značku...)

Ano, od značky Oleanat jsem  měla arganový olej a spokojenost veliká(dostala jsem tip od Jitky, děkuju).

Offline Alena
Avatar
57 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 19:14
Reakce na Miru:

vyzkoušela jsem noční Q10 a pak nějaký lehký denní fluid a ani s jedním jsem nebyla spokojená:-( 

Offline kiam
Avatar
19 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 19:15
Reakce na Miru:

s arganovým olejom majú aj bambucké maslo, nielen čistý olejček

objavila som ako novinku (aspoň pre mňa) 150ml balenie bambuckého masla s oslím mliekom a ružou alebo s jazmínom. Tie musia asi aj pekne voňať.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 19:24
Reakce na Alena:

...a Ty používáš co, co máš ověřené.?

Offline RoSa
Avatar
8150 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 20:15
Reakce na Miru:

ad Olay/Oil of Olaz:

Díky za nakopnutí, jsem si to na A. našla a opravdu, je to jedno a totéž. Je toho hrozně moc, co mají v sortimentu ...

edit: nebude tam náhodou někdo v nejbližší době objednávat?