Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 30. března 2017 10:49
Reakce na whiskas:

Já jsem si o tom teď povídala s paní doktorkou v LaserMed. Ve stručnosti:

Mezoterapii nedělá moc ráda, že výsledek moc dlouho nevydrží.

Plasmaterapie a další novinky, které pracují s vlastními tukovými buňkami - lepší výsledky, ale na mne pro začátek už docela divočina.

Chem.peeling-nelíbí se mi představa, že se pak budu třeba týden loupat. Prý se dá celkem podobných výsledků dosáhnout ovocnými kyselinami (měsíc a víc používání samozřejmě)

Schválila mi světlo, ale mám přijít na konci října. Chce to 3x zopakovat (doporučují i 5x, to se jí zdá moc) a léto je na krku.

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 30. března 2017 10:50
Reakce na whiskas:

No, proto to píšu, je výrazná. Ale teda za chvíli jsem ji přestala vnímat (na tom obličeji, mázlej na ruce jsem lehce cítila pořád)

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 30. března 2017 10:53
Reakce na Ounz:

Nezkoušela jste něco od Havlíkovy apotheky? Hledela jsem oční krém, cokoli, co namažu kolem očí, mě pálilo, víc nebo míň, ale vždycky pálilo. Oni spec. oční krém ani nemají, protože kterýkoli z jejich krémů na obličej namažu i kolem očí, tak nepálí. Jsem moc spokojená, i pleť mám lepší /celoživotně spíš mastnou/. Voní málo, mně příjemně, spíš bylinně, ale někdo může říct, že jako mastička na zadekCeny v řádu stokorun.

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 30. března 2017 10:58
Reakce na Sweet Potato:

Děkuji za výčet pro a proti. Botox by snad měl být o.k. (brázdy na čele prostě žádný krém neovlivní). Pak mě ještě napadají výplně (kolagen, kys.hyaluronová), ale jsem trochu srab, proto hledám pracoviště, kde tomu fakt rozumí. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. března 2017 11:08
Reakce na mirajo:

Ja bych k tomu jen dodala, ze pri zkouseni produktu z Havlikovy apoteky by meli byt opatrni alergici, doporucuji zkouset velmi obezretne, mluvim z vlastni zkusenosti. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 30. března 2017 11:23
Reakce na euridike:

Ja bych k tomu jen dodala, ze pri zkouseni produktu z Havlikovy apoteky by meli byt opatrni alergici, doporucuji zkouset velmi obezretne, mluvim z vlastni zkusenosti. 

Tak to jsem netušila, alergik nejsem a u mě dobrý. Asi ty rostlinný výtažky, kdo má alergii na kytky, potraviny a tak?? Mě spíš dráždí kůži ta chemie, která je v krémech a kosmetice obecně.

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 30. března 2017 11:34
Reakce na mirajo:

Nezkoušela, ja nějak nedávam ty názvy ..ale teda vyzkouším..a něco konkrétního?

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 30. března 2017 11:35
Reakce na euridike:

Já nejsem slergik, spíš mám ekzem. Teď mi vadí ale i krém, který měl být čistý , tak nevím..

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. března 2017 11:40
Reakce na mirajo:

Take bych rekla, ze to zrejme bude precitlivelosti na nektere rostlinne vytazky, u nekterych produktu maji vyslovne napsano, ze nejsou vhodne pro ty, kteri jsou alergicti na vceli produkty (coz treba ja nejsem, presto jsem na dany produkt mela alergickou reakci). Ja bych taky preferovala prirodni kosmetiku, jenze pro ni ocividne nejsem vhodny adept... 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. března 2017 11:45
Reakce na Ounz:

Priznavam, ze ja bych to na Vasem miste asi neriskovala, popr. to zkonzultovala s dermatologem /nebo primo s vyrobcem/... 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 30. března 2017 11:49
Reakce na Ounz:

To chápu, ty názvy a příbalové létáčky s heslem jsi krásná Děláme si z toho doma legraci, byť to tak míněno nejspíš není. Ale  název si na čelo nemažu Mám Český krém /pro vytíženou ženu, haha/, připadá mi spíš na smíšenou nebo mastnější pleť, což je můj případ. A pak Andělskou tvář na noc a Krásnou paní na den, kyž už jsem zlomila tu 40. Příjemná je ta jejich pleťová voda, doteď jsem každou musela smýt, nesnesla ten pocit na obličeji, a tahle mi nevadí. Zkusila i dcera, kterou svědí tělo po kdejakém sprcháči, a dobrý. A hodně příjemná je Královská snídaně pro pleť, nečtu název, ráno namažu, mezitím umyju hlavu, pak smyju snídani a pleť je hladká, fakt lepší. Že by mi vyhladilo brázdy na čele, fakt nečekám, mám je snad už od narození.

V Praze se dá vyzkoušet v Palladiu, určitě by dali i vzorek. Případně od všeho mají 30ml nebo obecně menší balení přes e-shop, tak při nejhorším nevyhodíš moc.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 30. března 2017 11:52
Reakce na euridike:

Zkusila bych nejdřív třeba na vnitřní staně ruky, kde je jemná kůže, když dobrý, tak malinko na obličej. Myslím, že dermatolog taky dopředu neřekne, jestli bude alergická reakce nebo ne, pokud nemáte vysloveně prokázanou alergii na nějakou rostlinnou složku. Pokud samozřejmě nejste těžkej alergik, co se umí namazat a dusit.

Offline zelene.oko
Avatar
556 příspěvků moje polička 30. března 2017 12:02
Reakce na Ounz:

Moje kožní, když jsem k ní doputovala s periorálkou, tak se krémů od Havlíka děsila. Tvrdila, že byliny na pleť jsou blbost, protože jsou dráždivější a nemají se používat dlouhodobě. Což docela dává smysl. Já teď používám La Roche Posay Hydreane Riche, mám od toho krému i méně mastnou variantu Legere, ale ta možná na léto, teď ještě potřebuju trochu mastnější krém. Ten krém jsem si vybrala, protože byl nejlépe hodnocený v D-testu. A vyhovuje.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 30. března 2017 12:15
Reakce na zelene.oko:

Tak snad se k tý alergii časem nepropracuju La Roche Posay jsem měla opakovaně a všechny krémy na obličej mě bohužel trochu pálily. A co něco s konopím?

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 30. března 2017 12:27
Reakce na euridike:

Jasně..minimálně teď asi teda ne 

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 30. března 2017 12:29
Reakce na mirajo:

Děkuju moc za informace, zní to hezky, tak já až to zklidním, tak kouknu. Že je to v paladiu vím, chodím tam občas. 

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 30. března 2017 12:31
Reakce na zelene.oko:

No, laroche jsem zkoušela a vůbec mi nesedne, tohle je děsně individuální holt. Spousta lidí si chválí i biodermu a to taky nemůžu. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 30. března 2017 12:46
Reakce na Ounz:

Já taky znám lidi, co si laroche moc chválí, jenže kůže je bohužel taková mrcha individuální. Celý moje hledání vlastně odstartoval minulou zimu ekzém kolem očí, to jsem ještě v žádným Havlíkovi nejela. Pálilo to jako čert, po čemkoli /konopná mast nepálila, ale nepomáhala/. Pak mi jedna šikovná magistra poradila ofthalmo-azulen. Já se bála, že heřmánek, ten přece vysušuje, vždyť je to myšlený do očí a ne kolem...a nakonec to byla trefa a ekzém po tom zmizel. A experimenty s krémy přišly až pak

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 30. března 2017 12:52
Reakce na mirajo:

Tak to je super, když člověk najde, co mu sedí..

Offline zelene.oko
Avatar
556 příspěvků moje polička 30. března 2017 13:22
Reakce na Ounz:

A co Avéne? Měla jsem před LRP a taky super. Nadchlo mě balení, protože díky němu v krému nejsou konzervanty.