Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 13. července 2021 08:28

prďola Jsi moc hodná, mockrát děkuji !

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 13. července 2021 08:30

Miru první krém, druhý

Offline konvalinka
Avatar
17 příspěvků moje polička 13. července 2021 10:28

prďola Prosím, mohla bych poprosit o zhodnocení složení tohoto krému? 

Aqua, Glycerin, Dipropylene Glycol, Diglycerin, Squalane, Caprylic/Capric Triglycerine, Carbomer, Dimethicone, PEG-20 Sorbitan Isostearate, Triethanolamine, Stearyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Disodium EDTA, Methylparaben, Propylparaben.

https://www.dm.cz/hada-labo-tokyo-hydratacni-pletovy-krem-p5900525044983.html

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 13. července 2021 15:45

nonemy 

...na ten první už jsem také koukala, líbil se mi...

Offline konvalinka
Avatar
17 příspěvků moje polička 15. července 2021 21:14

Dnes jsem "objevila" zajímavý slovenský web pro analýzu kosmetiky: https://www.lakrem.sk/

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 15. července 2021 21:23

konvalinka mám o víkendu co studovat :) 

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 15. července 2021 23:21

konvalinka 

Pokud pominu silikon a parabeny ve složení, které někomu nemusí vadit, tak z pohledu aktivních složek bych tento produkt vnímala jako velmi podprůměrný. I když - produkt by měl podle názvu pleť hydratovat, což je asi jediné, co opravdu dělá. A to nejen díky kombinaci dvou různých typů kyseliny hyaluronové, ale i díky glycerinu a triglycerinu. Vzhledem k použitým velmi lehkým a rychle vstřebatelným olejům (skvalan a caprylic) bych čekala, že krém bude příjemný na použití a nebude pleť zatěžovat.

Offline konvalinka
Avatar
17 příspěvků moje polička 16. července 2021 00:10

prďola Moc děkuji ! Tak to bohužel žádný zázrak není, škoda.

nonemy Také se pokusím prostudovat, bohužel nemám páru o vhodných kombinacích jednotlivých složek.

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 23. července 2021 21:21

prďola vcera jsem byla u Dr a dala mi krem, olej a spf z jeji vlastni kosmetiky, ze se do toho pustila (dermatologie a skin clinic to byla), hodim to sem, zajimalo by me, jaky je Tvuj nazor, vubec to nespecha. Jsem zvedava - kdyz je to od odbornika - jestli v tom bude nejaky rozdil vs treba nakup v Sephore, prijde mi to basic, ale dobry jinak. 

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 23. července 2021 21:29

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 23. července 2021 21:29

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 27. července 2021 13:02

...nedávno byla na Puredistrict akce, že k nákupu za určitou částku byl zadarmo opalovací krém, no, nezkus to, že jo...

Musím ale napsat, že je výborný!.

Osobně se ničím na opalování nemažu. Obličej už vůbec - všechno s UV filtry mi vytvoří neprodyšnou mastnou/lesklou masku na tváři. Děs.

No, jsem doma, nikam nejdu - zkusila jsem...

...a

super

Pleť je akorát hydratovaná(= taková jakoby nacucaná do šťavnata), lesklá pouze zdravě/jakoby zmatněle. Na dotek hebká.

Takže určitě doporučuji:

https://puredistrict.cz/kosmetika-whamisa/opalovaci-kremy/whamisa-bio-krem-na-opalovani-spf14.html

Online whiskas
Avatar
19519 příspěvků moje polička 27. července 2021 13:27

Miru Díky za reference. Mně byl tento krém doporučován, když jsem byla nakupovat v Greenwave (kupuji tam vlasovou kosmetiku JMO), tak ho příště zkusím. A

A nemáš otestované sérum z opuncie? Prý je celá ta řada výborná.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 27. července 2021 14:06

whiskas 

...sérum mám.

Kupovala jsem právě sérum(k tomu bylo tonikum deep rich za výhodnou cenu), krém na(nejen)

oční okolí a k tomu jsem právě jako bonus dostala ten opalovací krém(měli akci před pár týdny).

Opunciové sérum dávám kolem očí, na rty, krk.

Resp. prvně dám tonikum deep rich

(na celý obličej, případně kolem očí dám druhou vrstvu)

a pak, po zaschnutí ono sérum.

Během dne klidně to sérum opět(jak dámy doporučují) vklepu do kůže.

Zkusila jsem dát sérum i na celý obličej. Ale asi funguje hodně dobře, protože mám po něm pleť dočervena. Ne alergie, ale takové prokrvení/"zdravá barva", jak když bych byla lehce běhat...

Takže ho dávám jen na ta místa, jak jsem psala, nebo někdy na noc, když už nikam nejdu.

(já totiž obličej dočervena či růžova na sobě nesnáším. Nejraději vše do studenožluta).

No a pak, nakonec, kolem očí, rtů ten krémík na oči.

Online whiskas
Avatar
19519 příspěvků moje polička 27. července 2021 20:58

Miru Děkuju. To zní velmi dobře. SPF 50 už letos asi neužiju, ale hydratace by se hodila. Aktuálně mám na noc retinol a přes den sérum s vit.C od Geek & Gorgeous a ještě chci koupit olej od Mylo (Flora). Na den jsem si oblíbila krém od Paula's Choice s SPF 30.

Whamisa sérum jsem zkoušela jen na ruku, ale připadalo mi opravdu skvěle hydratační.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 27. července 2021 23:02

0zero7 Ráda se na to podívám, ale dostanu se k tomu až o víkendu... Na první rychlý kouk ten krém vypadá na velmi solidní základ - jak píšeš Škoda, že se ve složení trošku víc neodvázala a nevyužila třeba synergického působení Niacinamide + vit. E + vit. C (ten tam chybí)

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 27. července 2021 23:33

prďola Jsi zlata! Diky moc. Absolutne vubec to nespecha, opravdu. A zajimavy, asi reknu Dr ze by to mela pridat! 

Jeste sem hodim pro zajimavost Sukin, prirodni (?, vidim ve slozeni parfemaci) australska kosmetika, mam moc rada jejich hydratacni sprej na oblicej a ted jsem koupila jeste Recovery Serum, moc prijemny! Myslim, ze znacka jde koupit i v CZ, tak kdyby to nekoho zajimalo :)

https://sukinnaturals.ca/

https://sukinnaturals.ca/collections/natural-face-serums/products/facial-recovery-serum-super-greens-30ml

https://sukinnaturals.ca/collections/natural-toners/products/signature-hydrating-mist-toner

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 28. července 2021 00:30

0zero7 To jí radši neříkej, vono se to nerado slyší A taky formulace emulzí s vit. C nebývají úplně jednoduché.

Mrkla jsem na tu Australskou kosmetiku a to je přesně to, co já (pro sebe) nazývám RAW kosmetikou. Třeba ten hydratační tonik - kytičky a bylinky macerované v hydroglycerínovém roztoku + konzervant. Určitě příjemné, echt přírodní, já bych to považovala za nedodělané Jak je glycerín schopný na sebe navazovat vlhkost z okolí a dopravovat jí do pokožky, tak v prostředí s nízkou vlhkostí je to dost prekérka, protože jí nemá odkud navazovat, takže jí začne "vytahovat" z pokožky. A proto je dobré mít v hydratačních produktech víc hydratujících složek, které pracují na rozdílném principu. Těch, které mají různé certifikáty pro přírodní kosmetiku, je dnes hafo!

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 28. července 2021 03:46

whiskas 

.proč SPF 50?, ten krém má SPF 14...

Online whiskas
Avatar
19519 příspěvků moje polička 28. července 2021 05:04

Miru Pardon, záměna produktů . V Greenwave mi ukazovala prodavačka tento.