Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 07. července 2021 09:36

Mám ráda i Clarins Multi Active Nuit a přitom složení zřejmě taky hapruje ...

Kompletní složení:

AQUA/WATER/EAU, CETEARYL ISONONANOATE, GLYCERIN, ISONONYL ISONONANOATE, PROPANEDIOL, DIMETHICONE, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, CETEARYL GLUCOSIDE, PARFUM/FRAGRANCE, PHENOXYETHANOL, CELLULOSE, DIPSACUS SYLVESTRIS EXTRACT, CARBOMER, ETHYLHEXYLGLYCERIN, TOCOPHERYL ACETATE, TROMETHAMINE, DISODIUM EDTA, SODIUM HYALURONATE, ALCOHOL, ESCHSCHOLTZIA CALIFORNICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, ACTINIDIA CHINENSIS (KIWI) FRUIT EXTRACT, BUTYLENE GLYCOL, DIOSPYROS MESPILIFORMIS LEAF EXTRACT, MALTODEXTRIN, SANICULA EUROPAEA EXTRACT, LAPSANA COMMUNIS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, FURCELLARIA LUMBRICALIS EXTRACT, SODIUM CITRATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, GLYCOLIC ACID, LACTIC ACID, MARIS SAL/SEA SALT/SEL MARIN, POLYVINYL ALCOHOL, COPPER PALMITOYL HEPTAPEPTIDE-14, HEPTAPEPTIDE-15 PALMITATE [V2803A]

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 07. července 2021 09:39

A Ordinary Natural Moisturizing má asi lepší složení? 

Ale na pleti je takový normální, nic zvláštního - tedy pro mě.

Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Propanediol, Stearyl Alcohol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Arginine, Aspartic Acid, Glycine, Alanine, Serine, Valine, Isoleucine, Proline, Threonine, Histidine, Phenylalanine, Glucose, Maltose, Fructose, Trehalose, Sodium PCA, PCA, Sodium Lactate, Urea, Allantoin, Linoleic Acid, Oleic Acid, Phytosteryl Canola Glycerides, Palmitic Acid, Stearic Acid, Lecithin, Triolein, Tocopherol, Carbomer, Isoceteth-20, Polysorbate 60, Sodium Chloride, Citric Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Pentylene Glycol, Triethanolamine, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 07. července 2021 11:56

whiskas Za mě neodborným okem nic, kromě Ordinary v posledním příspěvku. Všude jinde je parafinum liquidum nebo dimethicone (a často hodně brzo v tom seznamu), to já na svém ksichtu nechci. Ale jiným vadit nemusí, samozřejmě.

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 07. července 2021 12:34

Panenka Jenže já pořád nevím, čemu parafinum vadí - je to škodlivá složka? Také bych brala lepší složení, ale když je mi některý krém příjemný, byť není tak čistý, co s tím? Ráda bych našla vyhovující krém se supr složením, ale žádný mě nenapadá. Co se týče hydra od Ordinary - složení asi o.k., ale nic extra příjemného na něm pro mě není. Zdá se lehký, ale přitom jej na obličeji cítím, na rozdíl třeba právě od Sisley, o kterém za chvíli nevím.

Už jsem pročítala ... a fakt nic moc. A navíc, proč jsou tedy některé krémy tak drahé, když obsahují takový junk?

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 07. července 2021 12:48

Možná Omorovicza?

Aqua (Hungarian Thermal Water), Glycerin, Cetearyl Ethylhexanoate, Squalane, Corundum, Stearyl Heptanoate, Cetearyl Olivate, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Saccharomyces (Hungarian Thermal Water) Ferment Extract, Phenoxyethanol, Sorbitan Olivate, Carbomer, Mangifera Indica (Mango) Pulp Extract, Prunus Domestica (Plum) Seed Extract, Spondias Mombin Pulp Extract, Parfum (Fragrance), Xanthan Gum, Disodium EDTA, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Sodium Hydroxide, Malpighia Punicifolia (Acerola) Fruit Extract, Musa Sapientum (Banana) Pulp Extract, Tocopherol, Ethylhexylglycerin, Mannitol, Phospholipids, Chlorella Vulgaris/Lupinus Albus Protein Ferment, Pectin, Yeast Extract, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Linalool, Limonene, Geraniol.

Offline Candance
Avatar
5335 příspěvků moje polička 07. července 2021 13:57

whiskas uz jsi si to dohledala asi 

Ale min.olej vlastne dlouhodobe vysusuje. 

Offline Lu
Avatar
161 příspěvků moje polička 07. července 2021 17:23

whiskas Omorovicza z mého neodborného oka vypadá fajn. Dobrou zkušenost mám rovněž se značkou Éminence. Jinak kombinuji základ z Ordinary s různými pokusnými doplňky. Jde asi o zvyk - já už bych si na obličej minerální olej ani silikon nedala. Efekt přípravků bez těchto ingrediencí není okamžitý, ale trpělivost se podle mě vyplatí, výsledky přicházejí postupně a jsou dlouhodobé....

Jinak ten hydratační krém z Ordinary je pro mě fajn díky své univerzálnosti - dle potřeby do něj přidám kapku oleje podle stavu pleti nebo jen podle nálady. Myslím, že je hlavně koncipován s ohledem na kombinaci s dalšími přípravky Ordinary, proto je tak "jednoduchý". Počítá se s tím, že člověk před ním použije jejich koncentrovaná séra.

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 07. července 2021 18:59

Candance přesně to jsem vyčetla. Díky.

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 07. července 2021 19:06

Lu Děkuji - to dává smysl . Ten jejich hydratační krém asi prostě jen "konzervuje" séra pod ním. Od Eminence jsem kdysi něco měla, ale už je to tak dávno, že si nepamatuji, jestli to byl zázrak nebo ne. Dobře vypadá do sérum od OZero, ale na webu ČR nějak není. 

Skvělé sérum pro mě bylo od Kypris z Ingredients, ale přestali jej dovážet. 

Budu tedy plácat Ordinary a poctivě. Jenže vzhledem k věku, nemám čas čekat na zázrak za půl roku :-D. 

Každopádně díky, je fakt, že cpát si na pleť ropu není nic moudrého a jistě ani prospěšného.

Ještě bych arzenál ráda doplnila o nějaké Cééééčko :-D. Ale to v krému od Ordinary nechci, nečetla jsem na něj moc dobré ohlasy.

Poku by prosím někdo měl tip na pleťový vitamín C, budu za něj ráda :-).

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 08. července 2021 01:06
Reakce na whiskas:

Složení Sisley krému Sisley Black Rose asi taky nic moc? Přitom je velmi příjemný

Nestíhám reagovat na konkrétní složení, ale reakci na tvoje "Přitom je velmi příjemný" si neodpustím Uvědom si, že spousta uznávaných kosmetických značek se opravdu nesoustředí na to, co jejich produkt přínosného pro pleť obsahuje, ale na to, abys měla příjemný pocit z jejich používání. Takže jejich produkty jsou plné tzv. kondicionačních složek s nulovým přínosem.

A druhou poznámku, kterou si neodpustím - pozitivní účinek se na pokožce neprojeví během pár dnů. Všechny procesy, které probíhají v hlubších vrstvách pokožky trvají delší dobu (4 - 6 týdnů). Tedy mimo alergických reakcí, ty bývají většinou hned

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 08. července 2021 10:17

prďola Díky, to máš pravdu. Pokud je zákazník nadšen z "pocitu", je skoro vyhráno. Ale stejně mě překvapuje, že taková, myslím celkem uznávaná (a drahá) značka, používá tak příšernou složku.

Co se týče účinků, jasně, je to jako se vším, trplělivost růže přináší. Jen na to občas zapomenu .

Tento antioxidant od Kypris má snad složení v pohodě. Je přirovnáván ke SkinCeuticals C E Ferulic acid serum - které je prý úžasné a jednou ho chci zkusit. Jejich podobnost neposoudím, ale Kypris byl fajn.

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Camellia Oleifera Seed Oil, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Xylitylglucoside, Betaine, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Panthenol, Ahnfeltia Concinna Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Anhydroxylitol, Calophyllum Inophyllum (Tamanu) Seed Oil, Symphytum Officinale (Comfrey) Leaf Extract, Tocopherol, Urtica Dioica (Nettle) Extract, Waltheria Indica Leaf Extract, Citric Acid, Dextrin, Ferulic Acid, Lecithin, Mannitol, Phospholipids, Prunus Cerasus (Sour Cherry) Flower Extract, Rosa Centifolia (Rose De Mai) Flower Extract, Rosa Damascena (Damask Rose) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Superoxide Dismutase, Ascorbyl Palmitate, Sodium Citrate, Sodium Gluconate, Sodium Hyaluronate, Sodium Levulinate, Xanthan Gum, Xylitol, Sodium Anisate

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 08. července 2021 10:21

Skin Ceuticals

Key Ingredients:

15% Pure Vitamin C (L-Ascorbic Acid): provides visible anti-aging benefits, brightens skin and helps protect against oxidative stress1% Vitamin E (Alpha Tocopherol): this pure form of vitamin E neutralizes free radicals and replenishes skin lipids0.5% Ferulic Acid: a plant-based antioxidant, ferulic acid neutralizes free radicals and enhances the antioxidant benefits and stability of vitamins C and EAqua/Water/Eau, Ethoxydiglycol, Ascorbic Acid, Glycerin, Propylene Glycol, Laureth-23, Phenoxyethanol, Tocopherol, Triethanolamine, Ferulic Acid, Panthenol, Sodium Hyaluronate.

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 08. července 2021 10:22

horse_66 Chápu správně, že složení některých produktů se liší lokalita od lokality? 

Offline horse_66
Avatar
155 příspěvků moje polička 08. července 2021 13:52
Reakce na whiskas:

horse_66 Chápu správně, že složení některých produktů se liší lokalita od lokality? 

​Ve studii začíná na straně 7 tabulka TABLE 3: Overview of products and findings. odkaz

Tady jsou uvedeny informace o různých "verzích" jednotlivých produktů.

Na konci článku je krátká prezentace odkaz. Na str. 9 je zobrazen tzv. koktejlový efekt.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 09. července 2021 12:04

prďola Prosím, prosím, kdybys měla někdy čas, mohla bych požádat o zhodnocení složení krému?

Sea Water(60%), Dipropylene Glycol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Sorbitan Oleate, Niacinamide, Phenyl Trimethicone, Cetyl Ethylhexanoate, Cetearyl Alcohol, Water, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Ecklonia Cava Extract, Laminaria Japonica Extract , Caulerpa Lentillifera Extract, Salicornia Herbacea Extract, Allantoin, Macadamia Tarnifolia Seed Oil, Adenosine, Sorbitan Stearate, Glyceryl Stearate, Carbomer, Arginine, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 09. července 2021 12:18

prďola a ještě možná tento, jestli můžu otravovat

Rosa Damascena (Rose) Flower Water, Aloe Barbadensis (Aloe) Leaf Juice, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Cetyl Alcohol, Avena Sativa (Oat) Kernel Flour, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Panthenol, Citrus Medica Limonum & Maltodextrin, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Bicarbonate, Niacinamide, Zinc Oxide, Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract, Citrus Limon Peel Oil, Cedrus Atlantica Bark Oil, D-Limonene1, beta-pinen1, Citral

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 11. července 2021 23:57

nonemy zítra během dne se k tomu dostanu, na první rychlý pohled - ten druhý produkt vypadá líp

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 12. července 2021 21:49

nonemy 

Ten první produkt obsahuje několik velmi přínosných ingrediencí (panthenol, Niacinamid, Allantoin, hydroglycerínové rostliné extrakty, kys. hyaluronová, Adenosin jako dost důležitý prekurzor procesů, které v pokožce probíhají), ale to, co by mi na něm asi vadilo je Polysorbate 80, Disodium EDTA, ale hlavně silikon - Phenyl Trimethicone. Použité emulgátory by mohly zatěžkávat problematickou pleť, ale jinak jsou ok.

Druhý produkt je z pohledu aktivních složek dost podobný + obsahuje skvělou kombinaci použitých olejů (jen asi vhodnějších spíš na suchou nebo normální pleť), a oxid zinečnatý jako UV filter. Jediné, co by se mu dalo vytknout je alkohol ve složení, ale pokud nemáš vyloženě citlivou pleť nebo nejsi na něj alergická, tak by neměl vadit - bývá ve velmi nízké koncentraci spíš jen jako zbytkové rozpouštědlo z rostliných extraktů.

Ani jeden krém neobsahuje nějaké zajímavé anti-age ingredience, spíš bych oba vnímala jako obstojné pečující produkty.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 13. července 2021 03:28

nonemy 

...o jaké krémy se, prosím, jedná.?