Zdravá strava

02. února 2015 08:26
Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 01. října 2015 11:38
Reakce na domenica:

Ne, teď se teprve rozparádím!  Nemá Hruška nějakej dobrej recept na bůček na smetaně?

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 01. října 2015 18:44
Reakce na barbucha:

Co takovej pravej segedýn? Já to teda nedávám, ale dostala jsem nedávno kázání, že se dělá z pěkně prorostlýho bůčku, jinak to prý není ono.

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 01. října 2015 19:08

Bůček na smetaně, snad to nikdy nikde v receptech nevyjde. Jinak se to dole bude zaručeně vařit.

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 01. října 2015 19:19
Reakce na naja:

Co takovej pravej segedýn? Já to teda nedávám, ale dostala jsem nedávno kázání, že se dělá z pěkně prorostlýho bůčku, jinak to prý není ono.

Fuj. Úplně to vidim - jak se tam to tlustý jen třese 

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 01. října 2015 19:21
Reakce na barbucha:

Ani mi nemluv, když mi to dotýčný říkal, obracel se mi žaludek.

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 01. října 2015 19:25
Reakce na barbucha:

Fuj, nekaž večer. Měla jsem podušený fazolky pokapaný olivovým olejem a kapkou citronu a chleba (miluju to)

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 01. října 2015 20:02
Reakce na 74SLena:

Tak to už zní přece jen líp 

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 01. října 2015 20:27
Reakce na 74SLena:

Já měla salát z rajčat, šunky, parmezánu a zelené petrželky a k tomu (i potom) cabernet.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 28. prosince 2015 22:04
Reakce na barbucha:

Souhlasím s dusty - nescafé se s normální kávou nedá vůbec srovnávat... aby sis tam nemusela lejt půllitru tučný smetany, prostě si to kafe jen neuděláš tak silný  

Teď jak jsem byla se synkem (plus slečnou) na dovolený, tak poté, co do sebe celoživotně leje ty nes-splašky po týdnu kafe z obyčejnýho překapávače, který jsme si denně dělali,  jeho první cesta po návratu vedla na nákup nějakýho toho přístrojíku. Vlastně ho objednávali ještě "ze zájezdu" 

Barbucho - můžu se zeptat, co myslíš tím "obyčejným překapávačem"? Jestli je to elektrický překapávač nebo jen konvice se sítkem?

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 29. prosince 2015 12:31
Reakce na vanilka:

No je to takovej ten prastarej krám se skleněnou konvicí - vodu naleješ někam dozadu a ta pak kape přes sítko s kafem do tý konvice.

Typicky tohle: http://potrebyprokancelar.cz/produkt/prekapavac-na-kavu-sencor-sce-5000bk-4449/

Já mám ještě model s permanentním sítkem, který stačí jen vypláchnout, takže nekupuju ani papírový filtry. No a kafe ti v tom nevychladne.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 29. prosince 2015 12:57
Reakce na barbucha:

Děkuju za odpověď. Někdo chválí i ty úplně obyčejné, bez elektřiny, kde nasypeš kávu do papírového filtru a zaliješ horkou vodou. Mám doma asi 3 roky kávovar DeLonghi, ale ten obřad mi přijde zdlouhavý. Kupuju kvalitní zrnkovou kávu, doma ji těsně před přípravou umelu v starém, dobrém, elektrickém retro mlýnku, pak naplnit do dávkovače....a když přijde na návštěvu víc lidí, strávím u toho spoustu času. Vyklepnout kafe, znovu naplnit....No uvidíme, po něčem se podívám.

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 29. prosince 2015 13:31
Reakce na vanilka:

Taky mám retro mlýnek, echt šedesátky!  Pěknej design...

Ten obyčejný stojánek na filtr/hrnek myslím používala moje matka, a celkem to šlo. Já ale nechci pořád shánět ty pytlíky, to je to. A přece jen bych řekla, že to pomalejší překapávání plus pára je tak nějak pro výsledek lepší, než to jen rychle prolít byť čerstvě vařící vodou. Navíc samozřejmě nemá tu plotýnku, takže to musíš vypít hned!

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 30. prosince 2015 07:32
Reakce na barbucha:

Tyhle překapávače nebyly špatné. Taky jeden mám, přes 20 let starý, ale s termokonvicí.  Ideální pro kafe na celý den nebo pro návštěvy. Filtry mívali v DM drogerii.

Offline Jana753
Avatar
1 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 10:15

A nebo se dají filty koupity tady: http://www.kampioffice.cz/filtry-kavove-c-4-50ks-P601017

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. července 2017 17:00
Reakce na Miru:

...tak já, chca/nechca, musím se vzdát své veliké potěchy a drogy - kávy se smetanou,

pitou dvakrát až třikrát denně.

Totiž - začínala jsem na rozpustné kávě(Jacobs, Douwe Egberts) s trochou obyč mléka.

Bylo mi to málo, tak jsem přitvrdila na plnotučné mléko...

...zase málo, takže - 

káva a smetana 12%, někdy šlehačka...

A.?!

...moje tělo už to nezvládá.

Pěkně mi na čumáku vyráží jeden pupen za druhým, přesně na drahách jater, žlučníku a ledvin...

Čili - jsem statečná a druhý den jsem bez kávy...

Držím pěsti sama sobě.

Ale vypadat jak pubescent fakt nechci...

Vím, že je to už starší příspěvek, ale nedá mi to ... vydržela jsi bez kávy?

Pro mě je káva závislost a je fakt, že ji konzumuju nad míru. Jsem ráda, že alespoň ráno jsem se naučila místo kávy pít čaj (většinou zelený). 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. července 2017 17:20
Reakce na Dalia:

Jo, vydržela.

Úplně bez kávy asi tři týdny.

Pak jsem se naučila pít hořkou.

Pak jednou za čas s tou smetanou...

V současnosti piju hořkou, třeba dvě denně, a k tomu jednu se smetanou.

Nebo dvě až tři hořké denně.

Dny, kdy mam jen jednu, těch je málo...

Ale ta hořká mi chutná.!, 

nepiju ji z donucení, prostě mi chutná i bez smetany i se smetanou

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 26. července 2017 20:04
Reakce na Miru:

Ja som s kávou začínala presne ako ty a skončila som pri čerstvo namletej so smotanou. Iná káva mi nechutí. Skúšala som sa premôcť a piť kávu bez smotany, ale káva bez smotany to je ako parfum bez vrchnáčika. Nevychutnala som si ju ako so smotanou. Takže moje obľúbené presso len s vysokopercentnou smotanou. Vzhľadom k mojim mnohým obmedzeniam v strave zo zdravotných dôvodov sa tohto smotanovokávového pôžitku nevzdám. Je to môj každodenný rituál.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. července 2017 20:14
Reakce na milacka:

Miru Zkoušela jsem se vzdát sladkého, ale nedokážu to. Nepotřebuji maso, nepotřebuji uzeniny, ale bez sladkého "umírám". 

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 26. července 2017 21:15
Reakce na Dalia:

To je jen nevyvážená strava a málo kvalitních sacharidů. . Já jsem na sladkém žila...sladká snídaně, buchta ke svačině, kolikrát i sladký oběd, čokoláda a oplatky odpoledne a spousta ovoce. Co jsem si udělala pořádek v jídle, tak sladké nemůžu ani vidět. Mimo těch dnů, kdy už od rána skouznu ke sladkému režimu .

Kávu jsem  přestala sladit už dávno a teď jsem si do ní přestala dávat i mléko....do té kvalitní. Ono si člověk nejen zvykne, ale časem mu už ta bývalá kombinace ani nechutná. Když se omylem napiju od manžela sladké kávy, tak nechápu, jak mi to mohlo chutnat. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. července 2017 21:30
Reakce na Renusatko:

Buchty a sladké pečivo obecně moc nejím. Pokud tedy sama něco neupeču. Spíše ujíždím na čokoládě a na jesence.  A ještě také med, toho mám celkem slušnou spotřebu. Co s tím? 

Kávu nesladím, čaj sladím medem.