Zdravá strava

02. února 2015 08:26
Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 15:35

Hej, čo sa toho pohyu týka, tak zas mojemu telu by akútne pomohlo plávanie (asi jediné, čomi nezaťaží tenčlenok v rekonvalescencii), takže teraz zisťujem možnosti....kúpacej čiapky, do ktorej by sa mi zmestili vlasy (lebo fénovanie bratru hodina minimum), plaviek s "nohavičkou", alebo ako to nazvať  proste niečo retro na štýl sáď 20.tych-30tych rokov, lebo predstava, že budem musieť riešiť depiláciu "tam dole" pravidelne nielen v lete - ono husté a pevné vlasy na jednej strane majú tú nevýhodu, že sú pevné a odolné nielen na hlave - mi berie chuť čokoľvek začať skúšať, plus hľadanie čo najmenej chlórovaného bazéna (lebo na chlór mám alergiu a v "bežne" nachlórovanom bazéna mám do 5-tich minýt žihľavku a králičie oči). Paradoxne mum skúsenosť, že kryté plavárne sú v množstve chlóru ďaleko väčší zabiják, než letné kupká, ktoré v 9 prípadoch z 10 v pohode zvládam - čakala by som opak, predsa len v lete na teple sa asi baktérie rozmnožujú viac. Ale keďže to ide v lete, tak v tomto smere verím, že nakoniec nájdem aj krytý, čo bude v pohode - trebárs v nejakom hoteli poblíž.

petra.prvni
Avatar
21. zaří 2015 15:58

v hotelu poblíž jsem plavala celé léto 2x týdně ráno ještě před prací (hrdinka) - plavky ani čepici jsem neřešila, jen to chce dobré brýle, takové měkké z jednoho kusu gumy, aby přiléhaly. Teď mám utrum, v tomto počasí se nedonutím a jít ráno pak s mokrýma vlasama....kdepak, je po sezóně

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 23:01
Reakce na slniecko:

Jo, plavat bych chodila ráda. Jenže nemůžu. Suchou a svědící kůži ještě překousnu, to vyřeší urychlená aplikace tělovýho krému. Ale...ničí mi to...ehm...mikroflóru. To je další důvod, proč bych moc ráda zvládla trochu omezit ten cukr.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 23:06

Mne by sa strašne páčilo chodiť skákať na trampolínu. Ale na poriadnu trampolínu, ten podivuhodný poskakovací aerobik s 20 minitrampoškami v telocvični ma neláka. Len v rodinnom dome nebývam, takže vlastnú mať neôžem a nikde som to nevidela, že by to bolo vo fitkách. Len v detských krytých zábavných centrách a tam je mi blbé zabrať deckám jednu trampolínu.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 23:20
Reakce na slniecko:

Mně by se líbilo mít doma něco jako orbitrek, i když mi to přijde jako rozcapenost, protože cvičit se dá přece i bez toho. Jen se nejsem schopná donutit.  Ale na střední jsme měli na intru rotoped, na kterým jsem si pravidelně odpoledne s chutí zajezdila během oblíbenýho seriálu (a vždycky jsem ho měla k dispozici, neb ostatní děvčata kysla na gauči ). S tím jsem problém neměla...

Ale jsme ve špatným vlákně...

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 23:34

tiež pravda, presúvam sa...

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 27. zaří 2015 22:06
Reakce na Miru:

A kde jsou dráhy jater, ledvin a žlučníku?

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 29. zaří 2015 21:20

Doporučila jsem tchýni na cukrovku sladit stévíí, aby se necpala nějakejma Aspartanama a jinejma sladidlama. ALE TEĎ TÁPU, MÁ TAKY DNU A TO UŽ JSEM NIKDE NENAŠLA, JESTLI NA DNU TU STÉVII MŮŽE. NEVÍTE NÁHODOU NĚKDO?

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 29. zaří 2015 21:27
Reakce na 74SLena:

Bohužel nevím, jen jsi mi připomněla, jak jsem tchýni doporučila stévii a ona pravila - jo, vidíš - a donesla mi celé balení, že jí to velice nechutná. Podezírám tu 150 kilovou babu, že jí nechutná nic, co by jí mohlo pomoct.

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 29. zaří 2015 21:51
Reakce na Mirka:

Jestli jí to bude chutnat, to taky nevím a moc na to nesázím. Ale aspoň to zkouším. Zatím to olízla na prstu a přijde jí to hořký, tak uvidíme. Já jí raději taky olízla a mám to sladký.

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 30. zaří 2015 09:13
Reakce na 74SLena:

Myslím, že stévia nemá na dnu žiadny vplyv. Dodržiava sa bezpurínová dieta.

Moja mama je tiež diabetička, čerstvá ani sušená stévia jej nechutila - tvrdila, že to vôbec nesladí (..ale bohvie ako to používala..), no keď som jej doniela stéviové tablety, tak si zvykla.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 30. zaří 2015 09:49

My měli jeden čas stévii v květináči a já si občas uzobla, bylo to sladké a dobré. A myslím, že na dnu to vliv nemá. Ale některé staroušky už novým kouskům těžko naučíme, znám z domova. Mají svá zavedená jídla a způsoby a měnit to nechtějí. A s chutěma je to u nich také těžké, všechno jim prý hořkne, nebo je to moc slané, kořeněné, mastné, tuhé...a když potom vidím, čím se doopravdu cpou

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 30. zaří 2015 18:33
Reakce na naja:

Jéžiš, nebydlíš tady s náma? Mají oba vysokou cukrovku, dnu, cholesterol a co cítím ze zdola když vaří? Uzený, vepřoknedlozelo, český buchty, semlbábu, smetanové omáčky, knedlíky a všechno řádně omaštěný.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 01. října 2015 07:26
Reakce na 74SLena:

Já už se ani nerozčiluju.

Offline barbucha blogger
Avatar
30521 příspěvků moje polička 01. října 2015 10:01
Reakce na 74SLena:

Jéžiš, nebydlíš tady s náma? Mají oba vysokou cukrovku, dnu, cholesterol a co cítím ze zdola když vaří? Uzený, vepřoknedlozelo, český buchty, semlbábu, smetanové omáčky, knedlíky a všechno řádně omaštěný.

Mno... uzený mám jednou za rok. Český buchty (dortíky apod.) vůbec nejím. Vepřoknedlo, smetanovou omáčku a tak podobně dělám (a si dám) maximálně jednou za dva měsíce... Uzeniny nejím vůbec. Řízek tak dvakrát ročně. Nejčastější přílohy? Rýže, rýžový nudle, případně špagety al dente.

Každej den sním hromadu salátu... když maso, tak dušený a libový, neprorostlý (ble), případně občas minutku. Mlíko ne, kefír a jogurt jo. Prakticky nejím ani zmrzlinu (protože nejsem na sladký).

Když máme v nabídce fazole, hrachovou kaši... kuskus... zeleninový placky (a něco z toho je prakticky každej den, páč musíme mít jedno vegetariánský) - tak stojím většinou u pultu jako jediná...

A zrovna teď jsem zjistila, že mám cholesterol jak prase! Tak já nevim, co už má člověk dělat

No, vyčetla jsem bossovi, že se o mě nestará, pročež mi předepsal nějakej ten rozpouštěč... Ale co tím chci vlastně říct - zdravá strava ještě není všechno.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 01. října 2015 10:10
Reakce na barbucha:

Jak že neni, keď Karlovi zabrala musí každému rovnako, tsss???

Offline barbucha blogger
Avatar
30521 příspěvků moje polička 01. října 2015 10:11
Reakce na slniecko:

Jakýmu Karlovi?

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 01. října 2015 10:27
Reakce na barbucha:

tomu krajčírovi, čo sme ho preberali vo VIPkách...

Offline barbucha blogger
Avatar
30521 příspěvků moje polička 01. října 2015 10:37
Reakce na slniecko:

Aha. To jsem nějak nepostřehla, že se věnuje i životosprávě

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 01. října 2015 10:48
Reakce na barbucha:

Hmm, tak tady snad jen se utěšovat tím, že kdyby ses tím sladkým, tučným a jiným nezdravým ládovala jak nezavřená, byla bys na tom s cholesterolem hůř (a dřív).