Zdravá strava

02. února 2015 08:26
Offline RoSa
Avatar
8149 příspěvků moje polička 02. února 2015 08:26

Včera večer jsem od Daisinka dostala odkaz na tenhle článek - prý to už vyzkoušela a funguje to skvěle:

http://www.meltingpotdiaries.com/2014/06/primal-plan-aneb-nejucinnejsi-zpusob-jak-zhubnout-zustat-zdavy-a-netrpet-u-toho/

Zatím se tím prokousávám...

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 03. února 2015 09:28
Reakce na RoSa:

Bodejť by to nefungovalo, když úplně vypustíš obiloviny (t.j. pečivo) a cukry, a zůstaneš jen u masa ze zeleninou  

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 09. března 2015 10:23
Reakce na RoSa:

Áno, ja to mám vyskúšané a kilá idú dole jedna radosť. Má to jeden malý háčik, že ak nechceš pribrať naspäť, nemôžeš sa vrátiť na pôvodnú stravu, musíš si ju upraviť natrvalo.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 09. března 2015 19:29

...nejlepší je - jíst všechno.

Ale zásadní je - malé, opravdu malé porce.

Tím se hubne také.

Ne plný talíř, ale minihormádečka.

Jenže člověk se holt rád našťouchne, že jo...

Bez sacharidů to málokdo dlouhodobě zvládne, a ke všemu - málokomu to i vyhovuje, být totálně bez i třeba tmavého rohlíku jednou za čas, bez těstovin, atd. ...

A pro tělo to také není dobré - ve všem jsou nějaké důležité látky.

Jíst všechno, ale málo(tak kávové podšálky).

A

makat.

Žádná jiná kouzla a zázračné diety nejsou.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 20. zaří 2015 12:58

...tak já, chca/nechca, musím se vzdát své veliké potěchy a drogy - kávy se smetanou,

pitou dvakrát až třikrát denně.

Totiž - začínala jsem na rozpustné kávě(Jacobs, Douwe Egberts) s trochou obyč mléka.

Bylo mi to málo, tak jsem přitvrdila na plnotučné mléko...

...zase málo, takže - 

káva a smetana 12%, někdy šlehačka...

A.?!

...moje tělo už to nezvládá.

Pěkně mi na čumáku vyráží jeden pupen za druhým, přesně na drahách jater, žlučníku a ledvin...

Čili - jsem statečná a druhý den jsem bez kávy...

Držím pěsti sama sobě.

Ale vypadat jak pubescent fakt nechci...

dusty
Avatar
20. zaří 2015 13:21
Reakce na Miru:

A to si stále pila rozpustnú?

Kvalitná plantážnická filtrovaná, nie veľmi silná plus odtučnené mlieko - to by ti  snáď nemalo škodiť. Smotana ee.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 20. zaří 2015 14:07
Reakce na dusty:

...ano, rozpustnou.

Jiná mi nechutná, a odtučněné mléko.?.

To raději nic...

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 20. zaří 2015 14:47
Reakce na RoSa:

Včera večer jsem od Daisinka dostala odkaz na tenhle článek - prý to už vyzkoušela a funguje to skvěle:

http://www.meltingpotdiaries.com/2014/06/primal-plan-aneb-nejucinnejsi-zpusob-jak-zhubnout-zustat-zdavy-a-netrpet-u-toho/

Zatím se tím prokousávám...

To je pomerne stará vec - ketogénna dieta. Telo prednostne využíva  sacharidy, ak má prepnúť na spaľovanie tukov, musí sa navodiť stav ketózy. Na tomto princípe funguje Atkins, Dukan, CKD atď. Funguje to síce spoľahlivo, ale ako hovorí Tassia - ako náhle prekročíš denný limit sacharidov, z ketózy vypadneš a telo si okamžite doplní deficit a začne robiť zásoby. Na glykogény sa viaže voda, takže tá sa tiež začne zadržiavať a váha veľmi rýchlo poskočí hore.

Inak článok sa mi zdá dosť nepresný. Denný limit sacharidov by nemal presiahnuť 60g a to je poriadny záhul, bielkoviny a tuky musia byť v pomere cca 70:30 v prospech tuku, (..znie to divne ,ale je to tak) ovocie je takmer zakázané a zo zeleniny sa môže hlavne tá listová, takže nič moc.

Inak ten rýchly úbytok váhy na začiatku - u niekoho aj 3kg za týždeň -je hlavne voda, telo bez sacharidov veľmi rýchlo dehydratuje.

Takže až taká sláva to zas nie je, ale každému vyhovuje niečo iné

dusty
Avatar
20. zaří 2015 16:00
Reakce na Miru:

Ako môže niekto s vytríbeným parfumovým vkusom nerozpoznať chuť pravej kávy a "chutná mi jenom rozpustná"?

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 20. zaří 2015 16:11
Reakce na dusty:

...jsou věci mezi nebem a zemí...

Nevím, možná kdyby mi někdo ukázal/dal ochutnat několik druhů opravdu kvalitních káv, a mohla by jsem si vybrat, tak bych třeba i pro sebe našla tu, která mi bude vyhovovat.

 Jinak - mně zrnková káva nechutná. Ani z těch přístrojů v kavárnách, pressa, a tak, i do nich jsem si musela dávat ta malá mlíčka, tak čtyři..., a protože to bylo silnější, tak i cukr.

Prostě spojení kávy a smetany - hmmm..!

Jinak tu rozpustnou jsem si nikdy nesladila, jen s tou smetanou, tak asi 4:1.

dusty
Avatar
20. zaří 2015 16:24
Reakce na Miru:

Utekaj do Tesca a nájdi kútik s Fair Trade tovarom. Vyber si z tých káv niektorú označenú ako sweet and nutty, myslím, že je to Guatemala alebo Colombia.  Za 225 gramov u nás pýtajú cca 3,50 € a ja sa pýtam prečo, lebo v špecializovaných obchodoch za kávu tejto úrovne platím aj trikrát viac. Kávové vrecká majú ventilky, takže vyberať môžeš aj podľa vône - všetky sú čarovné.

Potom utekaj do DM Drogérie a kúp si tam hnedé filtre na kávu. Porcelánový alebo nerezový lievik doma isto máš, dáš doňho filter, cca dve kopcovité lyžičky kávy a zaleješ cca 1,5 ml vriacou vodou. Nech ti to kvapká do porcelánu. Po prekvapkaní si tam daj trebárs aj plnotučné mlieko.

A potom sa isto začneš pýtať, čo preboha ti chutilo na nescafe a spol. 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 20. zaří 2015 16:35
Reakce na dusty:

...Ty jsi Zlatíčko.!, moc děkuji

Do Tesca se vydám - vlakama a trolejbusy - po 16. říjnu, to mám dovolenou, dříve to nedám...

A tak mám aspoň před sebou zase velké těšení.!

Ještě jednou děkuju...

dusty
Avatar
20. zaří 2015 16:47

Nemáš začo. Holt my, ktorí žijeme vo svetových metropolách, kde je všetko na dosah,  už ani nevieme, čo je to radovať sa z maličkostí.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 11:52

Zase jsem přibrala.

Já se prostě nemůžu zbavit zlozvyku něco uzobávat, když si třeba čtu. Je to jako droga...bez toho ten odpočinek není kompletní. Jakákoliv dieta vždycky ztroskotá právě na tomhle, protože jinak se snažím jíst "inteligentně". Nemáte někdo nějakou radu?

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 12:05
Reakce na Miru:

Měla jsem to podobně. Všechno kromě "krémy" (Velvet apod.) mi přišlo moc kyselý. Spíš jsem ale měla smůlu na nedobrý presso, který si doma stejně dělat nemůžu.

Potom jsem si ale koupila moka konvičku. Přímo pod barákem máme Kafírnu spojenou s obchůdkem. Vybranou kávu navážej a namelou, abys ji měla čerstvou. Oblíbila jsem si Cuba Serrano. Teď máme doma nějakou India Cherry a ta je ještě lepší. S trochou mlíka chutná jako hořká čokoláda.

Stačí jen někde najít takovej obchůdek s ochotným prodavačem, kterej ti i poradí, co by ti mohlo chutnat...

Offline RoSa
Avatar
8149 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 12:10
Reakce na Hoolinkah:

A co třeba uzobávat zeleninu? Nakrájej si na "hranolky" mrkev, okurku...

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 12:13
Reakce na Miru:

Souhlasím s dusty - nescafé se s normální kávou nedá vůbec srovnávat... aby sis tam nemusela lejt půllitru tučný smetany, prostě si to kafe jen neuděláš tak silný  

Teď jak jsem byla se synkem (plus slečnou) na dovolený, tak poté, co do sebe celoživotně leje ty nes-splašky po týdnu kafe z obyčejnýho překapávače, který jsme si denně dělali,  jeho první cesta po návratu vedla na nákup nějakýho toho přístrojíku. Vlastně ho objednávali ještě "ze zájezdu" 

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 12:35
Reakce na RoSa:

Jo, tohle občas zkouším...jenže pudinkovýmu dezertu se šlehačkou nebo misce pistácií se to prostě nevyrovná... Dala jsem se na sušený rajčata, ale to je zase moc soli najednou...

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 14:32
Reakce na Hoolinkah:

Vyondiať sa na to...mozog potrebuje aj cukor a to aj cukor komplikovanejší, než v ovocí, alebo celozrnnom suchári.

Ak potrebuješ odrstrašujúci príklad, som ti k dispozícii - polročné vysadenie cukru (v súvislosti s proteínovou diétou začínajúcou ketózou) - v kombinácii s neošetrenou zlomeninou - síce 5 kíl dole, ale som si uhnala tak ťažký únavový syndróm, že už rok a pol sa z toho neviem dostať, pričom posledného polroka mám prerušené štúdium, pretože nie som schopná sa pravidelne dostavovať do školy (áno, áno, večný študent), organizmus tak zdecimovaný, že len počas minulej zimy som prekonala dvakrát zápal pľúc. Takže, pokiaľ toho pudingu nezožerieš denne za lavór, tak si ho radostne vychutnaj...a môžeš aj dávať po lyžičkách...toto za predný lalok, toto za mozoček, toto za amigdalu a tak....kľudne im rob aj lyžičkou lietadielka.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 21. zaří 2015 14:52
Reakce na slniecko:

Na druhou stranu, když jsem v těhotenství držela diabetickou dietu, bylo mi DOBŘE a cestou do porodnice jsem vážila míň než v 6. měsíci.

Už jsem si několikrát říkala, že an to znovu najedu. Ne protože bych musela (i když co si tak pamatuju, cukr jsem měla vždycky na hranici a mám cukrovku 2, typu v rodině z obou stran) ale protože to je ta "inteligentní" dieta (= žer všechno, ale s mírou ). No ale když člověk nemusí, tak to prostě nejde...

Hm, spíš bych asi zase měla přestat bejt tak líná. Moje záda potřebujou jógu a moje stehna běhání...