Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline viktorka_od splavu
Avatar
45971 příspěvků moje polička 17. zaří 2019 22:24

sisa.b dělat si hlavu z toho, že muž i když netrénuje vůbec a já se můžu celý měsíce přetrhnout pak prostě zabere (protože chlap) a strčí mě do kapsy v čemkoliv si zamane.. bych se musela zbláznit oni mají úplně jinou stavbu těla

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 09:27

Catherinne všetko treba robiť s radosťou

viktorka_od splavu tam šlo hlavne o to, že som si mrkla potom výsledky svoje a porovnala s tými súťažnými a teda aj dievčatá z dediny, ktoré šli len tak pre radosť a skončili na poslednom mieste (cca 7 kusov), tak sú neporovnateľne rýchlejšie než ja. Proste studená sprcha. 

Rada by som si našla niečo, čoho by som sa mohla chytiť, lebo to moje športovanie pre redukciu váhy mi vydrží pár týždňov, v lepšom prípade mesiacov a potom som zas z toho nešťastná. Už som zvažovala aj nejaký dogtreking, ale to by som najskôr musela našu fenu naučiť spôsobom a to je snáď ešte ťažšia úloha pre mňa, než naučiť sa behať

Offline Catherinne
Avatar
9815 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 09:37

sisa.b a rychleji to nejde protože nohy nebo dech? Já mám třeba problém s dechem, protože astma. Nohy by mohly, ale neudychám mega rychlost. Pokud je to v nohách, tak musíš trénovat intervaly, kopce a fakt makat a ty nohy se zrychlí. 

Teda samozřejmě nemusíš, ale jestli chceš být rychlejší,  tak to jinak nepůjde. 

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 09:45

Catherinne ja ani neviem, asi ten dych neviem popadnúť. Tep mi hneď vyletí na 188 a po chvíli ma až motá. Asi by to chcelo iného než Garmin trénera. Prečítala som si nejaké stránky pre začiatočníkov, ktoré tu nedávno boli a mala som z toho dobrý pocit. Už ma nič pri behu nebolí, kontrolujem si, aby som držala ramená uvoľnená, aby som trapézy nezatínala... teda až kým sa nezačnem zas so zaťatými zubami naháňať za číslami, aby som prekonala samu seba (ako včera)

Offline Garfie
Avatar
23813 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 10:00

sisa.b Hele a teda....je třeba běhat? Nechceš prostě zkusit jen rychlou chůzi a vyprdnout se na pocit, že to musíš "uběhnout"? 

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 10:02

Garfie je potreba, lebo mi to robí radosť, keď neriešim rýchlosť a iné čísla

Offline Garfie
Avatar
23813 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 10:04

sisa.b No tak je prostě neřeš, tady mi to přijde, že z toho máš trochu stres. Vyprdni se na závody a běhej si pro radost!!

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 10:41

sisa.b Tak to bych potom závody neřešila. Běhej pro radost a pro svůj dobrý pocit. 

Mě baví oba moji synové, kteří normálně neběhají. Mladšího vždycky někde přihlásí a on v běhu všechno vyhraje bez tréninku. Starší se každý rok přihlásí na nějaké školní závody, aby nemusel do školy a pokaždé je mezi prvníma 3. Dokonce ten první rok všechny dost šokolval, bylo mu 15 a běžel vlastně s klukama kterým bylo 19 a 20. Dokonce před vyběhnutím ani netušil kolik km poběží, hlavně, že je to místo školy.Prostě rychle vyběhl a běžel pořád na začátku a pak mu prý bylo trpaně, aby ho někdo předběhl, tak makal. 

pecka Tak to je super výkon

Offline pecka
Avatar
5966 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 10:53

Renusatko Catherinneďakujem.Nie je to žiadne terno.Ale nikdy som nebehala (zdravotné problémy na ZŠ, kolená),tak je to u mňa výkon.Teraz mi beh robí radosť.Keď sa ozvú kolená,budem sa musieť krotiť.

sisa.b ako píšu dievčatá, behaj pre potešenie,kašli na výkony.Človek by mal robiť šport najmä pre radosť :)

Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 11:18

Renusatko Hotovej Forrest Gump

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33594 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 11:19
Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 11:43

sisa.b neřeš rychlost, běhej zatím pomalejší objemy. A časem zkus přidat intervalový trénink: Běžíš pomalu třeba kilák na zahřátí a pak si dáš 100 metrů v rychlém tempu. A potom na minutu zpomalíš do původního tempa. A pak zase rychlých 100 metrů. Takhle to zopakuješ několikrát a závěr běhu dáš zase třeba kilák ve svém obvyklém tempu. Ty časy a vzdálenosti jsem plácla podle toho, jak si to zhruba pamatuju ze svých běhů, ale když si najdeš na nějakých běžeckých servrech články o intervalovém tréninku (případně pyramidovém tréninku, ten je podobný), určitě najdeš i přesnější a lepší příklady. 

Offline Garfie
Avatar
23813 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 12:31

Renusatko Syn je dobrej, hned mi to připomnělo historku o prvním maratonu Emila Zátopka, jeli jsme nedávno kolem kasáren v Hranicích, tak jsem ji vyprávěla dětem...

(pro neznalé, jeho strategie byla držet se britského držitele rekordu, asi po patnácti kilometrech se ho zeptal, co si o závodu myslí a on-ve snaze Zátopka setřást-že tempo je dost pomalé. No tak Zátopek logicky přidal, že jo....-a trhl nový olympijský rekord). 

Offline Isca
Avatar
4444 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 12:47

sisa.b A nemůže být jedna příčin toho zadýchávání a nižší výkonnosti taky chudokrevnost? Teď s tím momentálně laboruju v souvislosti s jiným problémem už několik let, furt jsem si říkala, že se zadýchávám do kdejakejch schodů a kopečků, protože jsem stará a málo trénuju, a když mě doktor kvůli akutním krevním testům na jaře dostrkal do špitálu na transfúzi krve, tak to potom bylo jako sto a jedna.  

Offline Aranel
Avatar
4481 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 16:25

Catherinne Když ono těm, co mají ty výsledky ze závodů, se "běhej si pro radost" říká mnohem snáz (to nemyslím zle, je to jen takový pozorování)

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 21:36

Sweet Potato Garfie On spíš stašně nerad prohrává a má to vcelku i v jiných oblastech. Fláká se fláká a když mu teče do bot, tak podá neuvěřitelné výkony.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 08:50

Isca nemyslím si, bola som aj párkrát darovať krv a všetko v pohode. Teda posledný raz som mala hraničné hodnoty, tak mi nevzali, ale stále sama pre seba dosť. To som behala pravidelne - už to budú dva roky v zime a nezlepšovala som sa. Asi to chce proste iný tréning

Offline Catherinne
Avatar
9815 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 12:50

Osmá medaile je doma

Online Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 13:28

Catherinne gratuluju

Offline continuity
Avatar
33394 příspěvků moje polička 22. zaří 2019 13:31