Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline lysianthus
Avatar
157 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 14:05

Panenka Něco počíst se dá třeba tady http://www.bezeckaskola.cz/

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 14:12

lysianthus Díky, podívám se.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 14:17

Panenka ono jako ze začátku nepotřebuješ nějakou speciální péči, stačí si něco málo načíst, doporučuju články Miloše Škorpila, je to asi největší český guru přes běhání. Ale je fajn si jednou někam skočit zaběhat s trenérem, který se podívá, jestli nemáš úplně špatnou techniku. 

Je důležité nepřepálit start, hlídat si tempo, neběhat zbytečně rychle, ale na pohodu, mít zpevněný střed těla, neběhat přes paty a zbytek pak přijde sám. To je právě hezké na běhu, že člověk není limitován časem, prostorem a penězi. Tak přeju, ať ti to nadšení vydrží, je to hezká sportovní aktivita :)

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 14:25

Panenka kdyz jsem zacinala behat, tak jsem si procetla bezeckou skolu Skorpila, pak se pridala na fb k Bajecnym zenam v behu (tam me ale desne lezla na nervy ta nadsena bezecka komunita, na rady to bylo super) a pomalu jsem si na vsechno prichazela sama. Drzela jsem se toho, ze me nesmi nic bolet, ze je lepsi bezet pomalu, nesmim to prehanet s objemy (ma se pridavat cca 10 % tydne), prejit do chuze, kdyz uz nemuzu a tak. Zacinala jsem behat v nejakych levnych Adidaskach a pak si koupila ve Sportissimu Asics, ale taky nic draheho. Kdybych behala delsi trasy, tak bych do bot asi investovala vic, ale potrebuju vybehnout z domu a za 30 - 45 min byt zpet. Investuj urcite do dobre sportovni podprsenky (jednou jsem bezela v horsi a bolela me tyden prsa) a taky nedam dopustit na kompresni podkolenky. Vlastne jsem zacala behat kvuli IG Yvonny Malerove Krainove (sestra Simony K.), ma tam plno rad a ma pravdu, ze to skvele cisti hlavu :)

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 04. zaří 2019 11:04

bram Lamicka Díky za rady! Zatím, co jsem četla (na tom odkazu nebo i od vás teď) nebo viděla nějaká videa, tak mi přijde, že je to všecko jasný a dělám to - jen došlap teda vůbec netuším... Ale ono mám z jiných sportů zkušenost, že člověk si myslí, že to dělá, a až když ho někdo opraví, tak zjistí že vlastně ne... Takže ta rada někdy někam zajít asi není od věci... Jen asi to zkusím spíš o nějakých prázdninách a podobně, kdy přece jen má člověk trochu víc manévrovacího prostoru ohledně toho času.

Offline MP Marge
Avatar
5702 příspěvků moje polička 05. zaří 2019 14:37

Panenka Ty mas alespon kam zajit

Ja chudak se k behu dusevne odhodlavam uz nekolik let, a jeden z duvodu, proc porad vaham, je prave to, ze se tady nemam kde poradit. Mam strach, ze si spatnou technikou zhuntuju kolena, zada i kycel

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 06. zaří 2019 09:16

MP Marge A ty máš takhle nějaký zdravotní problémy, kvůli kterým na to hodně dbát? Páč já teda doufám, že začít běhat můžu - a až se případně někam dostanu, tak fajn, ale nespěchá to.

Offline MP Marge
Avatar
5702 příspěvků moje polička 06. zaří 2019 17:27

Panenka Ne, ja jsem pomerne zdrava, akorat jsem cetla o lidech, kteri si nespravnou technikou oddelali vse zminene, tak nechci, aby se to stalo mne! Prece jen nemladneme... 

Lava kycel me obcas poboliva, ale nikdo nevi proc. Byla jsem u ortopeda, ktery tam nic nenasel. 

Online 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 06. zaří 2019 18:06

MP Marge A nechces delat neco jinyho nez beh? Nebo se zeptam jinak, motivace k behu je jaka? Kardio? Je to venku? Nemusis do fitka nebo nekam kde se cvici? Muzes se psem?

Na kycel to vliv mit nemusi a nebo taky muze dost, to neodhadnes asi dopredu vubec. Ja jsem prestala behat kvuli zanetu okostice (myslim, ze se to tak jmenuje, mikro poraneni holeni kosti) a uz to ani moc nezkousim a delam jiny veci, ale sla bych kdybych mohla teda! 

Pokud do toho pujdes tak urcite dobry boty. RE poradit se, jsi v DeKalb porad? google pravi, ze tam mate nejakej running club a pak taky zajit do obchodu s botama, jestli teda nejakej fundovanej je. 

Offline MP Marge
Avatar
5702 příspěvků moje polička 06. zaří 2019 19:16

0zero7 My mame running club!?

Beh me laka, protoze se mi libi predstava, ze beham venku a krome pohybu si cistim i hlavu

Online 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 06. zaří 2019 19:20

MP Marge pry The South DeKalb Striders Running Club zkus mrknout.

To cisteni hlavy myslim funguje u kazdyho sportu pokud se dostanes na urcitou intenzitu (pro me teda aspon jo )

Offline MP Marge
Avatar
5702 příspěvků moje polička 06. zaří 2019 19:41

0zero7 No jo, fakt jo! Nechapu, ze mi tohle uniklo... Diky moc

Online 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 06. zaří 2019 19:52

MP Marge NP :)

Offline Catherinne
Avatar
9821 příspěvků moje polička 07. zaří 2019 15:05

Brzy ráno návrat z dovolené a za 3hodinky 15 km ve dvou závodech. Těším se.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 12. zaří 2019 08:29

Catherinne krása

Mňa celkom zlomili tie zdravotné problémy, ktoré som mala, lebo ani po viac než mesiaci sa to nijak extra nezlepšilo. Jediné, čo sa zmenilo, že som zas nabrala kilá a stratila kondičku. Tak som opatrne začala najskôr chôdzou a teraz druhý týždeň pekne pomaly beh podľa Garmin trénera (fakt že pomaly). A kŕče zrazu zmizli

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. zaří 2019 23:38

sisa.b To je paráda. Já jsem po měsíci zpátky na svých tréninkových 7.5 kilometrech a jsem v sedmém nebi.

Asi bych si mohla přidat i víc, ale závodnické ambice zatím nemám, tak uvidím.

Offline Catherinne
Avatar
9821 příspěvků moje polička 16. zaří 2019 00:07

sisa.b zdravotni problémy jsou peklo . Fyzička jde do háje a mně to dost vadí a hlavně chybí,  když nemůžu. A teď to taky není nejlepší. Na každé noze mě pobolívá něco, ale ty dva závody ještě dám. Za půl roku jsem uběhla 950 km a je to znát. Příští rok bude volnější. Teda myslím si to teď, že jo

wendulka taky paráda . Závodní ambice nejsou potřeba,  viz výše. Hlavní je ten pocit. 

Oběma hodně zdraví

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 16. zaří 2019 08:30

wendulka Catherinne tak mňa sused prehovára, aby sme si šli zabehnúť o mesiac - v susednej dedine sú preteky. Len sa obávam, že ešte tých 5km nedám a ešte také tie osobné pocity, že by som bola posledná na hanbu

Offline Garfie
Avatar
23870 příspěvků moje polička 16. zaří 2019 09:12

sisa.b Ale prosím tě, preteky ve vedlejší dědině, to bude legrace, běž do toho! A na osobní pocity se vykašli-ostatním oznam, že tam jdeš proto, abys byla poslední (protože někdo to být musí) a ušetřila ostatní hanby  (a začni přemýšlet, čím to vyžehlíš, když poslední nebudeš!!)

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 16. zaří 2019 09:43

Garfie dobrý přístup.

Já už se 6 týdnů přemlouvám do posilovny. Vůbec se mi od dovolené nechce. Ukecám se jen na chůzi, s tím problém nemám a občas doma na eliptikal. Jinak asi podzimní únava