Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 13. května 2018 11:17

Mutziputzi myslím si to taky. Vůbec mám sklony k takovému sebetrýznění (duševnímu), ale naučila jsem se nemít na sebe příliš velké nároky, a taky jsem zjistila, že vlastně zvládám dobře všechny možné životní situace i úkoly, co mi život přinese - na to mě teda upozornil terapeut, předtím jsem si přišla i dost neschopná. 

Offline rozarka
Avatar
3965 příspěvků moje polička 13. května 2018 11:21

Někdy mám pocit,že sebevědomější jsou spíš ti s nadváhou,špatnými návyky apod. Plují životem spokojeně,nemají o sobě zádné pochyby,mají se rádi. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4093 příspěvků moje polička 13. května 2018 12:11

rozarka to je nejakej halo efekt, podle me mira sebevedomi s vahou nebo navykama vubec nesouvisi.

Offline Sweet Potato
Avatar
34713 příspěvků moje polička 13. května 2018 12:18

rozarka To by bylo velmi nosné téma, je tlustá, protože se má ráda, nebo nemá?

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 13. května 2018 12:26

rozarka to si nemyslim...

Online viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 13. května 2018 12:32
Reakce na rozarka:

Někdy mám pocit,že sebevědomější jsou spíš ti s nadváhou,špatnými návyky apod. Plují životem spokojeně,nemají o sobě zádné pochyby,mají se rádi. 

​to mám pocit že spíš irituje lidi kteří jsou ze sebou sami nespokojení, jako kdyby si to ostatní nezasloužili, zvlášť ti "nedokonalí". jenže ono není potřeba si to zasloužit

Online Pinot Noir
Avatar
24267 příspěvků moje polička 13. května 2018 12:35

viktorka_od splavu Jo, taky bych to tak viděla.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. května 2018 12:39

viktorka_od splavu To je jak já a Iskra, úplně sem nás v tom poznala

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 13. května 2018 19:16

hm, tak na prvnim miste sebe sama nemam, rozhodne teda ne vzdy a za kazdych okolnosti. spis bych rekla, ze me tento zivotni postoj dost odrazuje a rozhodne bych netvrdila, ze se temito lidmi se da vyjit lepe. mam ted takoveho sefa a fakt neni o co stat.

podotykam, ze spokojenost sam se sebou je uplne jina vec a pro mne ma to vicero konotaci. rozhodne to neni cernobile.

Online viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 13. května 2018 19:20

continuity no pozor, to ale nemá znamenat "bezohledný sobec". mít na prvním místě sebe znamená například taky zodpovědnost v tom smyslu, že ty sama v první řadě musíš být v pořádku a o sebe se postarat - protože máš děti, takže je nutné abys o ně zvládla pečovat. pokud nedokážeš ochránit sebe sama, ublížíš dětem. primárně tedy musíšm myslet sama na sebe, abys dostála svým závazkům k okolí.

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 13. května 2018 20:02

continuity Taky myslím, že je to myšleno jinak...ne jako jít i v práci přes mrtvoly. Na prvním místě jsem já ve smyslu, že je pro mě důležité abych byla spokojená sama se sebou, uměla říct, že určité věci dělat nechci, nepůjdu někam jen abych někomu udělala radost, nejsem doma za služku a vypustila jsem "kamarádky", které mě vysávaly a opačně jsem se na ně nikdy nemohla spolehnout. žije se mi mnohem lépe, ale v začátku jsem byla taky označovaná, že jsem se strašně změnila. No neskáču, jak pískají ostatní. 

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 13. května 2018 20:25

Renusatko ja vam presne rozumim, jak to myslite, ale stejne nesouhlasim. ani ten muj sef nejde v praci pres mrtvoly, takto bych to rozhodne neoznacovala. proste tak nefunguji a nevidim na tom apriori nic spatneho, jde jenom o to, nehnat do extremu, ze clovek to dozene do zdravotnich nebo psychickych problemu. Luna je urcite za hranou, ale medzi tim, byt na prvnim miste ja a sebeobetovanim za vsech okolnosti je jeste mnoho dalsich poloh.

treba v tom prikladu, co tady davala Agentka, ze si pujde sednou s kamaradkou na kafe az si sama zacvici. tak ja mam kamaradku, co chodi spat se slepicema. pro ni reseni, ze se sejdeme az pozdeji vecer, znamena, ze pujde spat pozdeji nez ji svedci. tak koho zajem v tomto pripade uprednostnime? ja jsem na lidi docela narocna (to mi rekla psycholozka, samotny by mi to asi nedoslo), ale pokud uz s nekym kamaradim, tak jsem schopna docela znacnych kompromisu. 

obcas deti pujcim babicce i kdyz bych je radeji mela doma. a taky tu babicku jdu navstivit i kdyz se mi nechce, protoze vim, ze to oceni.

ptala jsem se tady na toho psa, co po mne vyjel. rady, co se mi dostaly, byly presne z toho ranku, ze vsechno bude po mym. jenomze ja tak nefunguji. coklovi jsem ted dva dny dala nejaky pamlsek a je to vyrazne lepsi, pribehne, necha se pohladit bez vrceni...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. května 2018 21:26

continuity Nic z toho co davas za priklad neni z tech, co clovek co se ma na prvnim miste neudela, chapes to spatne. Chci jit brzo spat, ale taky chci mit pratele - jednou pujdu pozdejs, delam to pro sebe. Chci mit deti jenom pro sebe a  na navstevu nemam naladu, ale zas chci aby deti poznaly i jiny navyky, rodinu, byly samostatny a chci mit dobry pocit z fungujicich vztahu, deti poslu a sama obcas zajdu - opet pro me dobre...obecne delam kompromisy, takze mam lepsi vztahy s lidma - zase i pro me lepe...myslim ze to opravdu zamenujes se sobectvim, sobeckej clovek pro sebe ve finale dobre nedela.

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 13. května 2018 21:36
Online viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 13. května 2018 21:41
Offline Luna
Avatar
10427 příspěvků moje polička 13. května 2018 21:49

Děcka, já od té doby, co su za hranou, já jsem se včera zas tak děsně sebeobětovala, až mi z toho skoro řepa praskla...Válela jsem si šunky v Praze, děcka byly s tatínkem na chatě, no nekecám, musela jsem kvůli wendulka chodit po parfumeriích, no nesmírnej vopruz a ještě jsem si koupila boží kalhoty v cos. Život je sviňa a ty krevety, co jsem tam vyloupala to můžou potvrdit.

Online viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 13. května 2018 21:55

Luna 

no a až ti příště bude hlídání vod děcek vyvolávat ať se urychleně vrátíš že zlobijoo, tak típneš telefon (co? cože? ne-neni tu---sig..) a už se neozveš, a to bude uplnej konec

Offline dzizisketa
Avatar
7376 příspěvků moje polička 13. května 2018 22:02

Já continuity rozumím. Pro lidi  které mám ráda  se lehce zapřu, někdy i pro cizí. Ono se nakonec ukáže, že to bylo dobré i pro mne, ale až v delším časovém hořící, a to pro každého není  no. Ale mít stále ve středu zájmu sám sebe, to bych teda v životě moc spokojená nebyla. 

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 13. května 2018 22:07

Mutziputzi tak to jo, to já v podstatě takhle funguju, ne že bych na sebe nemyslela a kašlala na sebe. Umím si udělat pohodu a snažím se, abych fungovala. Navíc jsem se naučila si fakt hlídat, abych si nenabrala moc práce a povinností, protože pak sice všechno zvládnu a následně přijde tu angína, tu zápal plic. A je to dost náročný, nenabrat si toho moc, jsem právě ten člověk, co těžko odmítne někomu pomoct nebo tak... 

Online viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 13. května 2018 22:11

dzizisketa rozumíš continuity, ale zjevně obě nerozumíte o čem je řeč. udělat něco nezištně pro druhé vůbec není v rozporu s tím, že si sama sebe vážíš a své zájmy máš na prvním místě. protože tvé zájmy jsou třeba taky to, že se staráš o své příbuzné a přátele, že si vzájemně pomáháte, děláte si radost atp.