Mýdla, gely a pěny

14. prosince 2017 09:53
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 09:09
Reakce na Potrefenáhusa:

RoSa Já ho kupuju buď naživo v takový ty ekobio drogerii-bejvaly lékárně v Liliový nebo on-line v mydlotece u tří lilií

https://www.mydloteka.cz/mydloteka/eshop/1-1-PRIRODNI-MYDLA-TOALETNI/17-2-Syrska-mydla-ALEP#

​Je ten obchod spolehlivý? Ještě jsem tam neobjednávala, ale nějaká mýdla bych si tam vybrala.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33662 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 09:16
Reakce na RoSa:

Potrefenáhusa to tekutý už asi neni vono, radši bych kostku - díky za tip!

​jako úplně vono není, ale jinak je naprosto boží 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 12:58

To Aleppské si netrúfam dovliecť domov, muž s deťmi by sa toho definitívne odmietali dotknúť, ako to vyzerá ako kus ilegálnych vykopávok...ale zvedavá naň som, no. Inak vo Francúzsku to mali kdekade v mydlových obchodíkoch, tak tipujem, že sa to vyrába asi aj tam.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33662 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 13:01

slniecko ono je ale uvnitř takový krásně sytě zelený 

jinak teda to má tu klasickou vůni mejdla s jelenem :-)

Online Isca
Avatar
4454 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 13:18

slniecko Hele, já minulý vánoce dostala od spolubydlící dcery čtyři kousky řeckého olivového mýdla Knóssos, tenhle prosinec jsem vybalila poslední, a tak jsem   si pochvalovala, jak má úžasnou přírodně trpkou mýdlově-bylinnou vůni. až mi druhá dcera na návštěvě šetrtně sdělila, že tohle mýdlo smrdí jak kozí bobky (údajně čuchala k rukám, proč jí tak divně smrdí, a proč se jí ten smrad nedaří mýdlem smýt, až pochopila, že to je cítit samotné mýdlo), a ta první (dárkyně) opatrně přisvědčila, že si to myslí taky, jen mi to nechtěla přiznat. Děti maj divnej vkus 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 13:23

Potrefenáhusa ako ja viem, už som to X krát držala v ruke a vždy s povzdychom nechala na mieste:)))

Ako, ešte sme nespotrebovali ani niektoré mydlá, ktoré som si kúpila s bylinkami/kvetmi "lebo tam je niečo divné vnútri"

Akože oni sa snažia, ale s času na čas si dokonca muž dotiahne tajne z obchodu čo najobyčajnejšiu Niveu a položí si ju vedľa, lebo chce konečne niečo "normálne".

Jedine, že by som to orezala pred použitím a znášala len frfľanie na arómu (na to som už zvyknutá), ale podľa mňa to stratí kus so svojho šmrncu....

Online RoSa
Avatar
8183 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 13:24

Isca a nebyl v tom arganový olej? ten někdy smrdí po kozích bobkách...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 13:24

Isca ja som sa takto kochala ambrovým, kým mi môj syn neoznámil (mohol mať vtedy tak 8), že takto si predstavuje, že by mohlo smrdieť rybie h.vno

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33662 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 13:32

slniecko tak vono asi hlavní kouzlo tady těch mejdel je fakt v těch použitých surovinách a v blahodárných účincích na kůži, problematickou zvlášť (vavřín má bejt mírně dezinfekční), mně nivea strašně moc voní, ale umejt se tim (včetně sprcháče), tak mi bohužel pomalu sleze kůže na celým těle (na ruce mi to nevadí)

a teda tyhle přírodní mejdla mi přijde, že zanechávaj na kůži takovou přirozenou vůni těla, já to mám třeba ráda, ale když je někdo zvyklej na silně naparfemovaný sprcháče, tak mu to může trochu vadit 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 14:29

Potrefenáhusa no mne tá Nivea vadí aj na ruky, proste sa mi presušujú, takže ja zas okázalo ignorujem to jeho mydlo

Online Isca
Avatar
4454 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 14:49

RoSa  díky za rozšíření obzorů. Složení už bohužel nevím, ale pokud to tak bylo, myslím, že tento nový směr vyšetřování před děvčaty utajím (zvlášť před tou domácí, ta kostka je nevypotřebovatelná).

Online Isca
Avatar
4454 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 14:51
Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 16:01

RoSa Isca 

Mě to taky napadlo, arganovému oleji se kvůli tomu vyhýbám, jsem hroznej čmuchal.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 21:10

Děvčata, máte některá zkušenost s tzv. koupelovými mléky? Našla jsem na Notinu toto - https://www.notino.cz/greenum/rose-mleko-do-koupele-v-prasku/ Nezkoušel někdo, prosím? Nevím, jestli se to vyplatí. 

Online RoSa
Avatar
8183 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 22:55

Dalia neznám, ale zarazilo mě toto: Po koupeli tělo důkladně opláchněte čistou vodou.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 22:56

RoSa Tak to je normálne, či?

Online RoSa
Avatar
8183 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 22:57

paktofonika nevim, já se po koupání osprchuju, ale čistě dobrovolně! ne že mi to někdo přikazuje, navíc "důkladně" (abych se z toho neosypala třeba?)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 22:58

RoSa Například pěnu taky oplachuju. No, láká mě to zkusit, uvidíme...

Online viktorka_od splavu
Avatar
46037 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 23:00

slniecko u nás se všichni umývají gelem, jen já "kostkou":-) ať si trhnou

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 30. prosince 2019 23:04

RoSa No tak ja sa po kúpeli sprchujem úplne automaticky. Čo sa týka zloženia daného produktu, to ale asi nebude najlepšie, keďže sa nedá ani dohľadať.