Cruelty-free pre vlasy a telo

29. zaří 2017 19:44
Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 19:44

Sem prosím dávajte svoje postrehy ohľadne značiek vlasovej a telovej kozmetiky, ktoré sú/nie sú testované na zvieratách, importujú/neimportujú do Číny, a samozrejme, svoje postrehy a skúsenosti s nimi.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 20:43
Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:47
Reakce na Luna:

super názov:)))

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 22:09
Reakce na slniecko:

To Jo  a jinak je to taková fajn značka za poměrně příznivou cenu.  Zatím mám ale vyzkoušené pouze sprchové gely a mýdla a chystám se na šampon.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 28. února 2018 20:49

Cruelty Free jsou (ale vlasovou kosmetiku zas tolik nesleduju):
Natulique (mají, co jsem viděla, skvělé z 99% přírodní barvy)
Paul Mitchell - skvělé stylingové produkty, ale slyšela jsem chválu i na šampony
Tecna Atelier - platí to samé co u PM
Urtekram si na běžné použití nemůže vynachválit několik mých kamarádek, tak až mi dojde Alpa (ale tu podezírám, že je CF taky), tak ho asi prubnu.

Offline olilla
Avatar
81 příspěvků moje polička 28. února 2018 21:00

Urtekram mám sprchový gel a telove mléko a moc fajn. 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 28. února 2018 21:11

No na vlasy si ja neviem vynachváliť Jason, čo sa šampónov/kondišov týka a Lush.

Ale nepoužívam žiadne gély/laky/tužidllá, čiže v tom som mimo.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 28. února 2018 21:21

slniecko Já tak trochu musím vzhledem ke své práci, takže PM a Tecnu můžu ze zkušennosti doporučit co se stylingu týče.
Jason jsem taky četla, že je dobrý.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 01. března 2018 21:52

slniecko Zrovna jedu z Lush už druhé balení šamponu Big a pořád jsem nadšená, ten mi fakt sednul. Z kondicionéru Big už ale zas tak nadšená nejsem, jako blbý to není, ale možná příště zkusím jinej, nebo balzám R&B, ten mě docela láká.

Ještě mám z Lush peeling Let the good times roll a teď ve valentýnské limitce jsem si pořídila naked sprcháč Tender is the night a oboje je boží, už jenom ta vůně, to je něco neuvěřitelnýho... O tom peelingu jsem se v jedné recenzi dočetla, že voní jako honey, rainbows, unicorns, and babies a je to naprosto přesný. :)

Online Friga
Avatar
1553 příspěvků moje polička 02. března 2018 07:29

Karoleena Ten balzam R&B je super. Ja mam docela kudrnate vlasy, konce sussi, u hlavy se mi docela masti, tenhle balzam davam po umyti od cca poloviny delky do koncu. Obcas pak pridam i do suchych vlasu. Pekne ty vlasy uhladi, jednotlive prameny do sebe hezky zapadaji, mam pak hezke prstynky misto rosti :) Prijde mi, ze kompenzuje to, ze musim myt vlasy casteji, od te doby, co ho pouzivam nemam presusene konecky. Jen se nesmi prehnat mnozstvi, pak to vypada dost mastne. 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 02. března 2018 12:07

Karoleena to musím vyskúšať!!!

Ja fičím na šampukoch, hlavne Godiva je moja srdcovka.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 03. dubna 2018 19:05

J Beverly Hills - šampony a barvy. 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 02. května 2018 21:15

Pro me prekvapive netestuje Alterna (a tvrdi, ze pouzivaji biocertifikovane suroviny).

Dalsi, co jsem dnes nasla je Maria Nila.

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 12:03

Vítě někdo jak je na tom značka Eoné? Česká, ale certifikáty jsem nedohledala, prý certifikace (asi) probíhá, nějak jsem nic moc nezjistila. Vyhlídla jsem si tam nějaké věci pro mimino, tak jestli to nemám ještě přehodnotit.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 13:10

MP Meri ja bych jim verila, pokud vyrabi a nakupuji tady, pak neni duvod, aby jejich veci byly nutne testovane, vetsi problrm je s velkymi znackami, ktere se tvari, ze netestuji a pritom nakupuji suroviny v cine nebo do ni vyvazi.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 13:11

A pridavam znacky Gosh a REF. 

Gosh jsem zkousela jejich argan radu a nesedla mi, coz neznamena, ze s ni bude mit ten problem i nekdo jiny.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 13:32

Solathis Od Gosh mám teďka řasenku Rebel Eyes a zdá se mi za ty prachy (300 Kč na Notinu) teda dost dobrá, pěkně pročísne, oddělí, nežmolkuje a nedrolí se. A ještě jejich mineral powder brush jsem si oblíbila, ale to už je lehce off topic. :)

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 16:44

Karoleena Do vedlejsiho vlakna :-D Ja mam dva makeupy, tak jsem zvedava :)

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 18:12

Solathis Asi jo, mne jde celkove o kvalitu nej jen o testovani. Oni tvrdi, ze v podstatě vsechny slozky jsou V biokvalite, ale je fakt, ze tomu nerozumim zas uplne moc. Ale laka me cena + to, ze je to lokalni vyrobce ze severu Cech, takze i nejaka ta podpora regionalniho produktu.

Edit

Slozeni myciho oleje Medvidek - nic zavadneho snad nevidim 

Sójový olej Silice levandule mailette BIO Silice lavandin Sezamový olej BIO LZS Olej z kukuřičných klíčků BIO LZS Mandlový olej LZS Emulgátor z olivového oleje