Fredrik Dalman

02. června 2016 11:36
Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 02. června 2016 11:37

Objevila jsem nové jméno u své oblíbené značky, tak to ve mně vzbudilo pochopitelně zvědavost.

Fredrik Dalman vystudoval Isntitute of Parfumery v Grasse. Od roku 2009 se živil převážně jako sommelier než začal v roce 2011 pracovat jako parfémový konzultant pro Ormonde Jayne, poté kratičce působil v Societé Francaise d'Aromatiques a v roce 2013 zakotvil na dva roky u L'Artisan Parfumeur jako asistent Bertranda Duchaufoura.

Dále pracoval jeden rok v prestižním ateliéru Accords et Parfums v Cabris, v místě, kde Mona di Orio pracovala dlouhá léta po boku světoznámého parfumera Edmonda Roudnitsky. Zde Frederika poznal Jeroen Oude Sogtoen a tady se rozhodli začít pracovat společně.

"Pro Maison Mona di Orio Fredrik vytváří nové kompozice prostoupené slovy a emocemi. Ovlivněn světlem a přírodou nás vezme na procházku do světa fantazie." stojí v jeho životopisu. No neberte to! :)

Od června letošního roku se stal oficiálně parfumerem značky Mona di Orio. Je autorem kompozice Bohea Bohème a já se neobyčejně těším, až tuhle vůni zkusím. Jestliže se učil tam, kde Mona di Orio, chci věřit, že jeho příchod bude návratem její duše do firmy nesoucí její jméno.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. června 2016 12:59
Reakce na Mitzi:

Ano, to je tvář, která vypadá zajímavě. Já jen doplním, že Frederik je švédský rodák - zdravím barbuchu -  Pochází u Uppsaly. A ze sommeliérství, což už je sama o sobě povolání pro nějž je nutné mít vytrénovanou nejen chuť, ale i čich, a jemuž se původně věnoval, má bakalářský titul z univerzity v Örebro.

Neměl už takové štěstí jako Mona di Orio nebo Sandrine Videault - neméně talentovaná parfumérka, která byla stejně jako ona jednou z posledních žákyň božského Edmonda Roudnitska (bylo jí tehdy pouhých 20 let) a na svojí poslední vůni Magnolia Grandiflora pracovala s jeho synem Michelem. A bohužel stejně jako ona předčasně opustila parfumérský svět jen necelé tři roky po Moně. Kdo jste měl příležitost očichat její vůni Manoumalia, kterou vytvořila pro LesNez, měla přesně ten samý osobitý styl jako ona, na němž se dalo dokonale poznat, kdo byl její mentor. Nicméně příležitost pracovat v Cabris nedostane jen tak někdo. První recenze Bohea Boheme zatím vypadají velmi dobře. Taky jsem hodně zvědavá.

A kromě toho je Fredrik i docela fešák, takže ano, já to zatím beru.

(https://1.bp.blogspot.com)

(https://www.facebook.com/feffe.dalman)

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 10. června 2016 19:31

Tak jsem na tu sommeliérovu vůni moc zvědavá 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 11. června 2016 10:18
Reakce na Mitzi:

Značka Mona di Orio by si nějaký hezký návrat zasloužila a vypadá to, že Frederik má k tomu dobré předpoklady. Už jenom ta věhlasná jména, která mu vstoupila do cesty.

Domenica přeji hezké zkoušení a za sebe nějakou pěknou recenzi .