Vaše nejnovější parfémové úlovky / Co jste si naposled koupily za vůni?

10. srpna 2014 12:35
Offline Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 17. října 2020 15:58

wendulka Taky mě to probralo z podzimní letargie

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 17. října 2020 15:58

wendulka Díky! Na podzim je tahle vůně skvělá.

Já už si naslepo nic netroufám, Iris Torréfié nenaplnil očekávání, i když podle složení to měla být vážná známost, tak si dám na delší dobu pokoj. Shalimar Philtre de Parfum budu muset nejdříve pořádně prozkoušet.

A s tím, jak se mi zúžily sociální kontakty v důsledku současné situace, se proměnily i parfémové zvyklosti: namísto četného střídání vůní v průběhu týdne podle počasí, nálady, oblečení a společenské příležitost, se voním pořád dokola tou stejnou vůní (a zhruba po týdnu ji vyměním) a mezitím zkouším vzorky (na které by jinak nebyl čas a odvaha).

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 17. října 2020 16:01

Fleur 

Mám to s těmi aktuálními zvyklostmi stejně. Iris Torreflé jsem si vyzvedla už předevčírem a ještě se ani nenavoněla.

Líbí se mi a možná se postupně propracujeme i dál, ale ten wow-efekt jako u Fol-Arome tam při prvním seznámení taky nebyl.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 17. října 2020 16:38

wendulka Dík! A je dobře, že ses probudila! Vítej mezi bdící

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 21. října 2020 15:58

Dnes nekúpila, ale došlo...inak s tým Byredom to bola dosť haluz...

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 21. října 2020 16:40

slniecko Gratuluju a mysli na mě s odstřikem, prosím Co to u vás znamená - haluz? Jako že špatné?

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 21. října 2020 22:44

Korsičanka haluz skôr znamená niečo ako "divné".

No, objednala om si tú multityčinku od švédskej znyčky Byredo. Ako potvrdenie, všetko ok, ani som to v tomto období nečakala nejako bleskovo, takže ma nenapadlo, že zásielka je už na ceste.

No a medzitým som riešila, že mi DHL hlásilo nejakú zásielku z Orleans, ja som hľadala, čo by mohlo byť z Orleans, nič, čo som mala na ceste nemalo tú adresu, nebol tam názov odosielateľa, len adresa, pri prekliknutí mi stránka DHL dávala všeobecné zemepisné informácie o Francúzsku ...

...No a potom to prišlo, veľká krabica, v nej sáčok, v ňom menšia krabica, v nej sáčok a v tom sáčku teda tá jedna tyčinka a dve vzorky ako bonus.

Apropó, majú to krásne urobené, ešte aj výplň krabice majú nasekanú do častí toho písmena B (ako je to poskladané na tej fotke), len teda to bola sranda.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 22. října 2020 11:06

slniecko Tak to byla bleskovka!

Mě zajímá hlavně Cycle 001. Už jsi o ní psala, ale i tak se poděl o další dojmy.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 23. října 2020 17:21

Korsičanka Fleur ona je tak nádherne abstraktná...a neuchopiteľná...a len tak si povieva, chvíľami ju necítim a potom sa pohnem a okamžite preletí okolo

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 23. října 2020 17:58

slniecko Ano, ano. Taky jsem měla ten dojem, ale jen ze vzorku:)

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 24. října 2020 19:39

Ach jo, nestíhám psát, ani vás nestíhám číst, starosti - ty milé i nemilé... Ale...

Objednala jsem si (od přítele) k Vánocům Guimauve de Nöel a s tím vzorky. Nakonec jsem sehnala skoro všechny od BDK, co jsem chtěla, protože jsem objednávala z Essenza Nobile. Vzorky platím já, tudíž ty rozcupuju hned, jakmile dorazí. Parfém pod stromeček.

Dále degustační sadu dámských vůní Parfums de Marly.

A bude YSL Libre. Jo, já, která před dvěma týdny psala, jak nesnáší levanduli. Je to teda love/hate relationship. Takže buď od někoho koupím zbytek ve flakonu nebo malou třicítečku.

No a jinak jsem zkoušela mraky vůní z mainstreamu a nic, nic, vyhozený prachy, zklamání a provar roku - Voce Viva Bléčko

A obávám se, že to je vše, možná něco "lepšího" za peníze, co posbírám k Vánocům. Zato budeme mít pozemek a jednou možná i domek. Poprvé v životě mám dluh jako kráva a pokud vše půjde podle plánu, tak časem i hypotéku -> na vůně nebude.

Do pr..., nastal čas dospět

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. října 2020 19:47

Evanilla A já snad poprvé zažívám naprostý parfémový klid, kdy nic nechci, nic nepotřebuji. A ten klid přišel s pořízením nové CM Privée, kterou jsem hodně chtěla. V tužebníku mám jednu vůni, na kterou nespěchám a jsem spokojená. Snad jen, že bych brala ještě více odlehčenou poličku, než se mi doposud podařilo.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 24. října 2020 19:53

Dalia Takový podobný klid jsem měla tak poslední tři roky. Nic jsem nechtěla a nosila z poličky jen pár vůní. Jenže spíš z důvodu, že mě v životě netěšilo nic. Takže Tvůj klid a pocit, že máš vše co potřebuješ, je záviděníhodný Snad k tomu taky brzo dospěju.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. října 2020 19:56

Evanilla No ... řekla bych, že můj parfémový útlum je asi z podobných příčin jako u Tebe. Už to pozoruju nějakou dobu. 

Online Miru
Avatar
13811 příspěvků moje polička 24. října 2020 20:09

Dalia 

...hmm... Nevím, teda, u každého trvá truchlení asi jinak dlouho, ale myslím, že by to chtělo zkusit jít dál už... Neříkám vymazat z hlavy, ale zkusit najít právě nějaké radosti v životě, klidně mrňavé, postupně, klidně pro někoho směšné, ale prostě nějaké. Nějaká těšení...

Jinak, Ty i Evanilla (a i jiné dámy) - jako jo, jste spíš sběratelky, oproti mě, minimalistce. Nebo, resp. chápala bych to množství flakonů, kdyby jste je fakt hodně používaly. Ale mít je na polici s min úbytkem.? To si raději zajdu mezi lidi a v parfumerii si je připomenu, a případně koupím čerstvé ty, které chci nosit. Místo skoro stovky bych měla třeba "jen" dvacítku flakonů, ale užívala bych si je. Ale chápu, je to individuální.

No, za sebe mohu říci, že ty dny, kdy jsem necítila absolutně nic - napřed veliký smutek a beznaděj. Strašně věcí s čichem souvisí...

...a jak si teď fakt vážím, že se mi po trošinkách čich vrací.!

A zjistila jsem, že vlastně ty flakony - jako jo, super, ale o tom život fakt není. Jo, je to radost, veliká, ale ten čich.. ...klidně jeden flakon, ale smět cítit. Všechny ty vůně života, světa...

(trochu patetické, no, co už)

Omluva za OT

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 24. října 2020 20:09

Evanilla Pozemek, domek - to jsou dobré zprávy a hezké starosti. A neboj, na voňavé radosti také dojde, jen se třeba promění jejich podoba. Když finanční situace není na to, abych si koupila parfém, po němž toužím, tak počkám, nebo si udělám radost alespoň nějakou voňavou svíčkou.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 24. října 2020 20:10

Miru Raduji se s tebou, že se ti začíná vracet čich !

Online Miru
Avatar
13811 příspěvků moje polička 24. října 2020 20:11

Fleur 

děkuju moc!

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 24. října 2020 20:18

Miru Nepovažuju se určitě za sběratelku. Co nepoužívám, jde dál. Jen ty tři roky útlumu se mi to nechtělo řešit, chodit na poštu, psát inzeráty. A naopak ve vlákně co jste dnes spotřebovaly jsem teď pořád Od doby, co mám svou kancelář, zlívám se dost

Přeju Ti co nejrychlejší zlepšení, musí to být strašný, zrovna jsem si tuhle říkala, že jestli chytnu koronavirus nebo podobný humus, nejhorší bude ztráta čichu a chuti - tedy za předpokladu mírného průběhu. Miluju jídlo a miluju vůně. Ostatní koníčky šly teď pryč, abych si mohla dovolit vůně... A takových je tu většina, takže, myslím na Tebe!

Fleur Asi to budu řešit odstřiky. Svíčky taky miluju, ale zrovna tak se nespokojím s nějakou "drogérkou", takže v tom taky lítají tisíce

Online Miru
Avatar
13811 příspěvků moje polička 24. října 2020 20:21

Evanilla 

děkuji!

Jojo, ten čich - vůně, jídlo, blízcí...