Vaše nejnovější parfémové úlovky / Co jste si naposled koupily za vůni?

10. srpna 2014 12:35
Offline wendulka spravce
13023 příspěvků moje polička 12. července 2019 09:52

prďola No 5 ml by mi asi pro začátek stačilo. Jenže já mám s těmi kabelkáčky většinou blbou zkušenost s odpařováním, jak nestíhám tak rychle spotřebovávat. Jaký typ máš, prosím?

Offline Korsičanka
7144 příspěvků moje polička 12. července 2019 09:53

wendulka Na balíčku stálo česky fixem:Bez cla Takže buď stačí cena 40 Euro, nebo označení, že je to dárek Vsadila bych na možnost 2.

Offline černá káva
678 příspěvků moje polička 12. července 2019 09:57

prďola Napsala jsem SZ.

Offline wendulka spravce
13023 příspěvků moje polička 12. července 2019 10:01

Korsičanka Hmmm...

Offline prďola
1250 příspěvků moje polička 12. července 2019 10:03

wendulka mám víc druhů, až budu doma, tak vyfotím 

Offline wendulka spravce
13023 příspěvků moje polička 12. července 2019 10:06

prďola To budeš hodná. Díky.

Offline prďola
1250 příspěvků moje polička 12. července 2019 10:06

Korsičanka bohužel tě můžu ujistit, že označení "dárek" má nulový dopad pro celního šimla

spíš jim těch 40 EUR nestálo za námahu... protože museli přece proclívat ty moje dva Slumberh.

Offline Cervanek
1318 příspěvků moje polička 12. července 2019 10:46
Reakce na prďola:

Korsičanka bohužel tě můžu ujistit, že označení "dárek" má nulový dopad pro celního šimla

​to je sice pravda, ale když prodejce napíše samples/vzorky - Balance Due USD 0.00 - nedoplácí se nic

Mluvím ze zkušenosti z nákupu Oud Luwak z Thajska od Areej le Dore, kdy jsem si objednala zboží s dopravou DHL Express Delivery on Demand /tedy na vlastní žádost za 45 USD/ v pondělí odeslali a ve středu  kurýr zvonil, nic jsem nedoplácela /zda v ceně dopravného bylo proclení, jsem se nedočetla. Přičemž DHLka si za službu proclení účtuje navíc Kč 550,00. Ale za vzorky se všeobecně neplatí, podobně to řeší Zoologist z Kanady.

Offline prďola
1250 příspěvků moje polička 12. července 2019 11:10

Cervanek mám stejnou zkušenost se zasíláním vzorků ale podle informací "od celníků" (cca před pěti roky u nich pracoval bývalý kolega) daleko větší roli hraje malá zásilka (tj. obálka a ne balíček) než označení sample nebo gift.

dárek (a on to byl opravdu dárek!), který byl zabalený v krabičce a měl deklarovanou cenu 0 USD, mi proclili "za cenu obvyklou"

Offline Cervanek
1318 příspěvků moje polička 12. července 2019 11:15

prďola no fakt je, že zboží Luwak, attar Walimah, Walimah vzorek byly vždy baleny v bublinkách zvlášť a uloženy do malé zasílací kartónové krabičky, přelepené dokola tlustou izolepou, na přední straně byly adresy - odesílatel + příjemce  a vloženo do žluté obálky na cenné psaní.

Offline Cervanek
1318 příspěvků moje polička 12. července 2019 11:18
Reakce na prďola:

dárek (a on to byl opravdu dárek!), který byl zabalený v krabičce a měl deklarovanou cenu 0 USD, mi proclili "za cenu obvyklou"

​dárek jsem též musela nechat proclít od Al Haramainu, když též uvedli na fakturu "gift" value "0", přičemž byl v hodnotě 75 AED

Objednávala jsem Khaltat al Maryam - což samo osobě je ve velkém flakónu a ten v kazetě z eben. dřeva + dárek za "0" ovšem v krabici velké "jako svět". Zde by ale obálka na CP tu hmotnost 3 kg nevydržela

Offline prďola
1250 příspěvků moje polička 12. července 2019 11:23

Cervanek takže by asi stačilo instruovat odesílatele, že má posílat v obálce a ne v krabičce

Offline prďola
1250 příspěvků moje polička 12. července 2019 11:26

Cervanek no, ty 3 kg by bylo asi opravdu trochu moc!

ty brďo, to si ani neumím představit!

Offline Cervanek
1318 příspěvků moje polička 12. července 2019 11:32

prďola no ty flakóny s attarama Khaltat al Maryam nebo Khaltat Maha jsou opravdu mohutné a těžké, tady to jinak nejde, než do krabice. /zase součástí balení jsou malé "klíčenky" na 4 ml/

ALD to měl v malé krabičce cca do 20 cm a tu v obálce z "vixlajvantu" jako známe tu naši z Češké pošty,s.p., akorát že DHL ji má žlutou.

Ono už chce asi přemýšlet dopředu, jaké flakóny a jaké druhotné obaly - tedy krabičky/kazety, atd. si nechat vyrobit, když chci prodávat nejen na svém malém písečku, ale do celého světa. Aby to "mého potenciálního zákazníka co nejméně bolelo"

Offline slniecko spravce
11439 příspěvků moje polička 12. července 2019 12:48
Reakce na prďola:

slniecko jj, ale bohužel se ještě nedostala do lulua, zatím je jen v US - u Joshe a v Luckyscent.com

je otázka, jestli se do lulua vůbec dostane

​Tak hlavne, že neskončila v prepadlisku dejín.

Offline slniecko spravce
11439 příspěvků moje polička 12. července 2019 12:50
Reakce na prďola:

wendulka já vím, je to peklo!

ale kdyby ti stačilo 5ml do kabelkáče, tak chci z Pear & Olive i z Kiste nabídnout 1-2 odstřiky...

​prosííím

Offline prďola
1250 příspěvků moje polička 12. července 2019 13:09

slniecko to jsem taky ráda, že neskončila

píšu SZ

Offline prďola
1250 příspěvků moje polička 12. července 2019 13:10
Reakce na Cervanek:

...

Ono už chce asi přemýšlet dopředu, jaké flakóny a jaké druhotné obaly - tedy krabičky/kazety, atd. si nechat vyrobit, když chci prodávat nejen na svém malém písečku, ale do celého světa. Aby to "mého potenciálního zákazníka co nejméně bolelo"

​ale mám pocit, že tohle právě nikdo nedělá, protože co flakon, to "těžítko"

Offline Cervanek
1318 příspěvků moje polička 13. července 2019 09:41

slniecko lulua.pl byla jediný oficiální prodejce od Slumberhouse v Evropě.

Nabízeli vždy vše, co značka měla v programu i v  Katovicích i v Krakově, tedy ve městech s velkou kupní sílou. Otázka spíš je, zda budou pokračovat, když Josh vyrábí velmi malé množství. Zájem byl u zájemců vždy obrovský a "špeky" byly hned pryč.

(koncem loňského roku se na FB psalo, že Slumberhouse pravděpodobně končí - zřejmě se jim podařilo se ještě držet nad vodou)

Offline prďola
1250 příspěvků moje polička 13. července 2019 11:02

Cervanek Co jsem četla rozhovory s Joshem, tak v nich zmiňoval, že hlavně ze začátku na všech svých parfémech spíš prodělával a nejvíc tratil na Norne, protože tu tvořil takřka z absolutů.

On vůbec neřeší nějakou reklamu, PR nebo distribuci... a i když je o jeho vůně velký zájem, tak na nich spíš vydělávají různí přeprodávači, bohužel.