Vaše nejnovější parfémové úlovky / Co jste si naposled koupily za vůni?

10. srpna 2014 12:35
Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 01. května 2019 08:42

wendulka slniecko tak koukam ze ze tri ktere mam je kazda jina, vubec jsem si nevsimla:-))

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. května 2019 08:54

viktorka_od splavu Ta Arabie vlevo je určitě nejstarší z nich. On tam u nich Lutens měnil ten znak a i odstín etikety. Něco podobného proběhlo i u zvonků - mám Fumerie Turque s černou etiketou a béžovým písmem  a v témže roce 2012 jsem pak objednávala další a už mi přišel s fialovým písmem.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 01. května 2019 09:03

wendulka jj a je i nepatrne vyssi

Cervanek
Avatar
01. května 2019 09:03

viktorka_od splavu je to tak jak pise Vendulka. Arabie z tech tri na obrazku je nejstarsi.

Dalsi dve jsou nove vydani

a cerna etika a cerna krabicka, kam patri z tech tri Serge Noire, znamena Haute Concentration.

Jinak pred Arabii z obrazku byla drive verze F. D.P. tj. Fond de Parfum, tykala se 7 vuni vcetne Arabie, ktere jsou dnes vysoce cenene a berou se za vzacne formulace. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 01. května 2019 09:05

Cervanek dekuju za info, zajimave

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 01. května 2019 13:18

Cervanek to je zaujímavé. Tú prvú verziu som nemala, ostatné boli ako tá tretia na obrázku, u tej Serge Noire som to považovala doteraz za "úlitbu" názvu. Nikdy ma nenapadlo to riešiť.

Cervanek
Avatar
01. května 2019 16:13

slniecko F.D.P. je vintage formulace

Mám teď na cestě Sa Majesté la Rose od jednoho Francouze, kterého vůně SL též pobláznily a na tuto koncentraci mě v nabídce upozornil. /Původně jsem nákup F.D.P. neplánovala, ani jsem o ní nevěděla, ale když mi přišla do cesty - proč ne, edp je k mání běžně/

Jsem zvědavá, co mi přijde, protože jsem zase jinde četla, že cílem F.D.P. nebo-li také Pre-Perfume  provedení  byl původně arabský trh nejen kvůli zákazu alkoholu, ale i údajně z titulu, že z parfémů alkohol vůni "tahal" a tato se ztrácela.

Flakóny jsou z oroseného skla ve F.D.P., v EDP jsou z čirého. Jak šel čas, tak se  technologie všude po světě měnily i v arabských zemích nastaly jiné požadavky, zákaz alkoholu do parfému zde skončil, takže dnes i Arabové a nejen oni si nechávají parfémy pokládat do alkoholu pro alkoholové verze, takže tato F.D.P. verze skončila. Pokládání do alkoholu umí nejlépe ve Francii (dělá se ale třeba i v Itálii). To je důvod, proč mnoho vůní značek a nejen arabských, "jezdí" v době technologického procesu sem a tam, než z nich je hotový výrobek. 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 01. května 2019 16:39

Cervanek aha, rozumiem.

Cervanek
Avatar
01. května 2019 16:48

slniecko a teď jsem zase četla další informaci, že i Fond de Parfum byla pro Evropu či NE-arabský svět, kdy tento název znamenal vintage verzi (s alkoholem) a bylo to totéž jako "Symbole Luxe International" či "Palais Royal".

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 01. května 2019 19:45

Přírůstky za duben, jedna výměna (Fugit Amor) a dva nákupy (Bracken, No. 07 Vetiver dance)

Cervanek
Avatar
01. května 2019 20:26

ModestMourek gratuluji, je vidět, že nejsi žádný troškař

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. května 2019 20:45

ModestMourek krásný nákup

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 01. května 2019 20:57

Cervanek blackviolet Děkuji. Vetiver dance je velké splněné přání, toužil jsem po něm už dlouho.

Cervanek
Avatar
01. května 2019 21:02

ModestMourek K Vetiver Dance gratuluji obzvláště. Je to velmi, velmi povedená vůně.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. května 2019 21:04

ModestMourek Vetiver mám ráda, budu muset vyzkoušet.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. května 2019 21:30

ModestMourek Gratuluju! A lákavá recenze na Grossmith

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 01. května 2019 21:33
Reakce na ModestMourek:

Přírůstky za duben, jedna výměna (Fugit Amor) a dva nákupy (Bracken, No. 07 Vetiver dance)

​to vypadá krásně a zajímalo by mě jak Fugit Amor voní na muži

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 01. května 2019 22:01

viktorka_od splavu Měnil jsem ji naslepo, ale voní překvapivě dobře. Kromě úvodního závanu kandovaného závoru je to nasládlý hebký karafiát, který jde pěkně do prostoru.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 01. května 2019 22:14

Korsičanka Díky. Shem-el-Nessim určitě doporučuji alespoň vyzkoušet.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. května 2019 22:25

ModestMourek Nebo s někým vyměnit odstřik