Stálice vaší poličky

22. prosince 2015 11:08
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. července 2021 23:26

Ke stálicím mé poličky určitě patří Flower by Kenzo. Navíc to byla moje první "velká" vůně. 

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 26. července 2021 00:55

Budu brát vůně, které už nějakou dobu používám (obvykle to znamená, že jsem už nějaký flakon spotřebovala a mám i zálohu) a u kterých si v tuhle chvíli neumím představit, že bych je dala pryč - co bude zítra, to nikdo neví, před rokem bych nevěřila, že ochladne můj vztah k Womanity nebo Poeme například. Budu psát bez koukání na poličku, protože jestli si nepamatuju, že nějakou vůni miluju, je to prd láska. Četnost užívání pro mě není kritérium, ráda vůně střídám a některé mám spojené s konkrétní fází roku, určitou náladou a podobně. Takže...

Chanel 5 EdP a Eau Premiére 2014 - kdybych měla mít jen jednu vůni, pak tyhle dvě ;-)
Coco EdP
L'Heure Bleue EdP - dokonale vycentrovaná
SPI - hravá elegance
TF Noir pour Femme - večírky, na které nechodím
AA Teazzurra
Insolence EdP - ona ví, že jaro prostě přijde
Un Jardin sur le Toit - nejlepší zelená vůně pro mě
Hypnotic EdP - zatrnutí ve slabinách
Modern Muse Nuit
Miss Dior 2012 EdP a extrait 2014
S.A.C.K.Y. Miraj a Atelier Cologne Orange Sanguine - na pomeranči je něco antidepresivního
Osez-Moi pro ten pudrový heřmánek
Jardins de Misfah
Russian Tea
Esprit d'Oscar EdP - skvělá každodenní vůně
Code Ultimate Femme - závan starých dobrých časů
Alien Eau Extraordinaire
L'Eau d'Hiver
JPG So Scandal! - tuberóze to s malinami sluší
Gucci EdP II

24 je asi nejmenší počet, který si umím reálně představit. A teď se jdu podívat, na co jsem zapomněla...

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 26. července 2021 01:05

Tak jsem zapomněla na Gourmand Coquin. Myslím, že jsem ještě nedokázala uvěřit, že mám flakon.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 26. července 2021 08:26

Jitka77 "Večírky, na které nechodím", to mě opravdu rozesmálo .

Mně se soupisem stálic zahýbalo hodně to, že řada z nich se už nevyrábí, případně je k nepoznání reformulovaná.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. července 2021 10:14

Fleur Pravda, díky ukončené výrobě se počet stálic ztenčil i mně. 

Kdybych měla zvolit jen jednu jedinou, bylo by to těžké, ale vím, že bych zvolila Beloved Amouage. To je i vůně, u které mám největší zásoby. Ale jsem ráda, že jednu volit nemusím, protože si svou poličku neumím představit například bez Modré hodiny, Shalimaru, Lyricu, vůní od Kenza, které mám, Hypnoticu, vůní Chanel ...

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 26. července 2021 10:19

Jitka77 To jsou krásné mikrorecenze.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 26. července 2021 10:34

Jitka77 To je pekna inspirace. Taky popremyslim. Ale mozna z toho bude mikroseznam

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. července 2021 10:48

Jitka77 

...krásné! Líbí se mi, že s každou tou vůní máš jistý vztah, který má svoji charakteristiku a někdy opravdu stačí pár slov k vystihnutí všeho...

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 26. července 2021 17:33

Fleur Sweet Potato mirajo Miru Díky všem

Reformulace a ukončování výroby jsou zlé... ponořila jsem se do parfémů v době, kdy už se tohle dělo běžně (i když napřed jsem to nevnímala, protože se mi líbily právě ty tehdy aktuální verze), a uvedomuju si, jak to člověka ovlivňuje - nejde si říct "hm, třeba časem, uvidíme"... tedy řekla jsem si to třeba u Code Satin a frrrrnk, během pár měsíců už nikde nebyla (a to snad ani nebyla míněna jako limitka). Honem si udělej názor, honem nakup zásoby - naštěstí s desítkami vůní na poličce je i jeden záložní flakon dost velká rezerva. Chybí mi ale ten přirozený běh věcí, možnost do nějaké vůně dorůst, chvíli se jen tak míjet a registrovat existenci, než zapředeme důvěrnější hovor... 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. července 2021 21:17

Jitka77 To jsi vystihla velmi dobře. U řady vůní jsem si říkala, že si je časem pořídím, ale než ten čas uzrál, už bylo pozdě. A ten čas na rozmyšlenou, na to "dozrání" k nějaké vůni mi také chybí. 

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 26. července 2021 23:10

Jitka77 "na pomeranči je něco antidepresivního"

že....milujem pomaranče vo vôňach...

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 27. července 2021 00:33

slniecko Ano ano! Opravdu příjemně mě překvapila Orange Sanguine, nečekala bych, že citrusovka může být takhle vydatná.

Máš nějaký tip na výrazný pomeranč?

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 27. července 2021 03:00

Jitka77 ako ešte výraznejší ako Orange Sanguine nie, ale celkom vydarený je Orange de Bahia od Boucheronu a dokonca aj vlaňajšia (ale myslím že je ešte v predaji) Aqua Allegoria Orange Soleia. No a Orange X Santal od Essential Parfums, ale tam je výrazná aj zložka austrálskeho santalu, tak len ak máš rada aj trošku drsnejšie drevené tóny (ja áno ).

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 27. července 2021 09:54

Jitka77 Pomeranč je v aromaterapii skutečně doporučován jako antidepresivní.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 27. července 2021 10:03

Jitka77 Sundazed od Byreda! to je pro me vylozene infuze optimismu

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 27. července 2021 10:20

Jitka77 Monegal - Entre Naranjos

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 27. července 2021 13:30

slniecko viktorka_od splavu andry Díky! Já jsem vlastně s Orange Sanguine maximálně spokojená, bude pěkná i v zimě nakonec. Ze jmenovaného znám jen AA Orange Soleia a tam je pomeranč vytrvalý tak, že to až hraničí s otravností, takový Hujer trochu, a možná až moc ostrý - a přitom nějak vodový.

Sweet Potato No jo vlastně, vždyť tohle jsem kdysi četla (a pomerančové oleje mám doma pořád nejmíň dva, i když jsem aromalampu už pěkně dlouho nevytáhla).

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 29. července 2021 21:43

Stálice poličky .... no, tak vzhledem k tomu, že už téměř dva roky mám problém se snášenlivostí vůní, jednak fyzickou, palí mě sliznice, štípou oči, tak asi i psychickou, tohle je moc ostré, moc hlučné, s touhle nevydržím celý den, nejlépe se nenavonět vůbec, nic mě tak nebude rušit ... atp., ...

Tak přesto stálice, po kterých můžu bezpečně sáhnout, naštěstí jsou... a to... Iris de Nuit (Heely), pak Poivre Piquant od L´Aritsan a a Secrets du Paradis Rouge od Jul and Mad, Eau Divine a naposledy taky Mandala, ale občas,  teď v létě určitě nee.

Vidím to pozitivně,  aspoň něco!!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 30. července 2021 12:55

janejane To tě lituji, vůbec si neumím představit, že by mi vůně začaly vadit. A zajímavý je výběr těch, s nimiž se dobře snášíš, protože třeba Secrets du Paradis Rouge by pro mě byla moc sladká, Poivre Piquant moc štiplavá... Tak přeju, ať se rejstřík "hodných vůní" zase začne rozšiřovat!

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 30. července 2021 21:35

janejane fuuu, a čo sa stalo ?

Inak z registru "hodná" by som odporučila vyskúšať značky Maison Violet a Fo'ah....možno sa ti len zmenili chute a skúšanie zase pomôže:)