Kabelkové flakóny

27. října 2015 15:35
Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 28. října 2015 16:07
Reakce na luciole:

Byredo flakóny přesně odpovídají mému vkusu. Velikost 12 ml je do kabelky tak akorát a to provedení je nádherné. Moc se mi líbí barva burgundy.

Cena obalu 85,- Eu, náplně 3 x 12 ml 75,- Eu.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 28. října 2015 16:22
Reakce na blackviolet:

Vánoční sadu Guerlain z prvního obrázku od luciole se Shalimarem Initial mám a pokoušela jsem se ho otevřít několikrát, marně. Když muž vytáhl kleště, že mi pomůže, tak jsem to raději tehdy vzdala. Pokud máte zkušenost opačnou, tak to ještě zkusím, protože prázdný je krásný, leč nefunkční.

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 28. října 2015 16:43
Reakce na cinkja:

Primárně jako plnitelný nejspíš dělaný není, ale já ho už plnila několikrát - měla jsem také kdysi tu sadu s SPI, nyní z ní už tedy mám právě jen ten kabelkový flakónek. A i po opakovaném plnění těsní a neteče...

Dávala jsem kdysi fotku rozebraného flakónku na A.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 28. října 2015 17:59
Reakce na luciole:

Jj, od Malleho jsme asi všechny daly přednost tomu červnému. I mně se lípí daleko víc než ty kovové a od Pierra Hardyho, když jsem je viděla naživo.

Taky máš vyhlídnutý ten nový černozlatý? Já už ho mám dokonce zakoupený, ale taky jsem si do něj ještě nevybrala vůni. Mívala jsem ten černý, celé to balení se Sweet Redemption a ve skříni mám prázdný flakon od Straight to Heaven, jenže tu se mi vzhledem k tomu, že momentálně pokukuju po Suma Oriental, opakovat nechce.

Jinak to cestovní balení Byredo je naživo mnohem krásnější než na fotkách. Líbilo by se mi v něm mít Seven Veils.

Co se týče toho cestovního obalu Francis Kurkdjian, tam jednoznačně doporučuju ten stříbrný. Nejsou na něm vidět otisky prstů. Jenže je tam trochu problém s těmi náplněmi, protože některé mají stříbrné a jiné zlaté rozprašovače. To jsem bohužel nevěděla předem, takže se mi to u Lumiere Noire tlouklo. Ale tak teď dělá radost jinde.

Jo a ještě k těm kabelkovým flakonům Caron, v buticích Caron v Pařiži je možno zakoupit i jinak tvarované, ručně zdobené, plnitelné. Před dvěma roky jsem neodolala...

A zejména tyhle kabelkové flakony s sebou tahám, kdykoliv někam cestuju letadlem. Já totiž nevydržím nepřiživit a taky mám lepší pocit, když vím, že ta vůně je u mě a ne někde v kufru.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 28. října 2015 20:15
Reakce na wendulka:

Na cestovní balení Lumiere Noire si myslím už delší dobu a pocitově bych si k němu vybrala ten zlatý flakónek. Ta vůně je pro mě zlatá a vyzněním elegantní, teplá a smyslná. Na tom stříbrném se mi líbí ta "zašlost", ale zrovna k téhle vůni by mi přišel chladný.

Než to realizuji, tak třeba i zlatá bude matná a nebo budu leštit .

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 28. října 2015 21:26

Chanel

Sady 3 x 20 ml

Dámské - N°5, N°5 Eau Premiére, Coco Mademoiselle, Chance, Chance Eau Fraiche, Chance Eau Tendre, Allure (3 x 15 ml)

Pánské - Bleu de Chanel, Allure Homme Sport 

Flakóny jsou elegantní, velmi praktické, ale velká škoda, že nevyrábí Coco.

Offline luciole
Avatar
1077 příspěvků moje polička 28. října 2015 21:46
Reakce na wendulka:

By Kilian mám zatím vyhlédnutý ten stříbrný, ten černozlatý jsem zatím naživo neviděla (a Voulez vous coucher avec moi ještě nezkoušela).  

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 29. října 2015 01:28

Přidám taky svoji trošku k tématu kabelkových radostí.

Jeden z posledních přírůstků v mojí sbírce kabelkáčů pochází nejvýš ze začátku sedmdesátých let, takže je zhruba v mém věku

K Miss Dior nově přibyla Diorama

Flakónky byly plnitelné a bez rozprašovače.

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 29. října 2015 01:31

Podobně starý je i kabelkový flakón zn. Houbigant ve tvaru slunce

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 29. října 2015 01:37

Guerlain - jak už bylo zmíněno - má nejen krásné staré verze

ale i ty nové z poslední doby. Tenhle plochý kovový obal na parfém je jeden z mých favoritů!

Moji každodenní společníci

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 29. října 2015 01:42

Jak už tu zaznělo, ten nový červeno-oranžový obal od FM se povedl! Jednoduchý a přitom pěkný, dobře se hledá v kabelce a snadno se s ním zachází

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 29. října 2015 01:50

The Different Company - značka, která se chce lišit. A daří se jí to

Kabelkový "48-hodinový koncept" má být společníkem na cestu, když není rozumné nést masívní flakón.

Skleněná lahvička o objemu 10 ml má kovové pouzdro a to lze umístit do kožené taštičky. Flakónky se kupují po třech (buď stejná vůně nebo libovolný mix) a jsou plnitelné

Dá se pořídit buď set náplní bez kovového flakónku (levněji) nebo prázdný plnitelný flakón a nebo komplet tří náplní s kovovým obalem.

Kožená taštička se kupuje zvlášť, barvy se postupem času měnily, červená verze byla mezi prvními.

Nyní je v nabídce černá, hnědá, fialová a oranžová verze po 76 Eurech

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 29. října 2015 02:09

Značka Annick Goutal taky KDYSI nabízela flakóny do kabelky. Měly objem 15 ml a tvar dámského flakónu.

Ploché verze o objemu 15 ml jsou spíš testery, pokud vím, nikdy se běžně neprodávaly.

Nové vůně z roku 2013 (na fotce Néroli) se taky dají pořídit v malém kabelkovém balení o objemu 10 ml s krabičkou, ale nevím, jestli jsou určeny k prodeji nebo k propagaci. Změnila se i balení 15 lahviček. Už nemají sáčky, ale taky jsou baleny do krabiček.

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 29. října 2015 02:19

Vůně Bvlgari mají (kromě krásných "oblázků" často taky praktické balení do kabelky o objemu 10-15 ml. Nemám zatím lepší foto, tak aspoň takto

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 29. října 2015 02:21

Rovněž L'Occitane myslí na své zákazníky, aby mohli nosit oblíbenou vůni u sebe. Dělá malá balení ve formě roll-on a taky občas plnitelné flakónky

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 29. října 2015 02:28

Hermés vyrábí snad od všech vůní 15 ml variantu do kabelky. Některé jsou bohužel jen jako promo, takže se velmi špatně shánějí, ale většina je určena pro běžný prodej. Herméssence mají praktické sáčky. Dají se koupit v sadě po 4 kusech (libovolný mix) a nejsou plnitelné.

Nemám novější foto, ale pro ilustraci těch 15 ml balení ostatních vůní postačí i starší fotka ;-) Jsou v nich Zahrady, kolínské, Kelly a další...

V horní půlce fotografie jsou ještě vidět kabelkové flakónky vůní L'Artisan. Jsou prodávané v sadách a mají rozpračovač. Objem flakónků je 15 ml a nejsou plnitelné.

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 29. října 2015 02:34

Pro dnešek poslední příspěvek věnuji značce Cartier.

Kabelkový flakón je ve tvaru zapalovače a plní se vialkou s rozpračovačem.

Foto napravo dole

Na stejném principu funguje např. kabelkový flakónek Boucheron, ale o tom zase jindy

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 29. října 2015 09:13
Reakce na Mitzi:

Zlaté obaly na kabelková balení čistých parfémů od Guerlainu jsou vážně skvostné, mám kulatý i plochý. První jsem si koupila k L´Heure Bleue, druhý v inzerci na Arome a střídám v něm Samsaru a Shalimar. Koukala jsem na stránky Guerlainu a ho tam nevidím, vlastně ani náplně . Z tvých každodenních společníků mi chybí jen ten malý černý a všechny do jednoho jsou perfektní.

15 ml balení Herméssence od Hermés s plátěným sáčkem, v krásné oranžové krabičce, mám také moc ráda. Prvotním popudem ke koupi byla touha vůně řádně vyzkoušet a tohle byl při možnosti namíchání vůní velmi estetický a lákavý způsob.

Cartier vypadá velmi krásně, o existenci "zapalovače" jsem neměla tušení. Značku Cartier bych potřebovala řádně prozkoušet. Nejen hodiny, ale i mainstream mě v poslední době hodně překvapil.

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 29. října 2015 09:43
Reakce na cinkja:

Cartier patří mezi moje TOP značky, protože mě Mathilde ještě nikdy nezklamala. Samozřejmě především Hodiny, ale právě i její produkty pro mainstream mě velmi baví. Povedlo se jí obnovení výroby Pantherů, ale taky "ukradené" polibky a ten letošní modrý vetiver je úžasný... všechno je to moc pěkné a neprávem ve stínu produktů jiných značek, které mají podstatně větší promo při diametrálně nižší kvalitě

Kabelkáč ve tvaru zapalovače se pochopitelně u této značky přímo nabízel

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 29. října 2015 15:18
Reakce na cinkja:

Na cestovní balení Lumiere Noire si myslím už delší dobu a pocitově bych si k němu vybrala ten zlatý flakónek. Ta vůně je pro mě zlatá a vyzněním elegantní, teplá a smyslná. Na tom stříbrném se mi líbí ta "zašlost", ale zrovna k téhle vůni by mi přišel chladný.

Než to realizuji, tak třeba i zlatá bude matná a nebo budu leštit .

To jsem si o Lumiere Noire původně myslela taky, ale čím víc jsem ji nosila, zjistila jsem, že na mně naopak vyzní chladně.

A ještě k tématu, přidávám 20 ml kabelková balení Jul et Mad. Zatím existují jen k původní čtveřici, ale jsou v plánu i pro White Collection. Sice nejsou plnitelné, ale osobně se mi líbí mnohem víc než samotný normální flakon s plnitelným 7 ml kabelkáčkem.