Kabelkové flakóny

27. října 2015 15:35
Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 27. října 2015 15:35

K založení tohoto tématu mě inspirovala diskuze ve vlákně Guerlain. Není to zase tak úplně zanedbatelná součást mého parfémového zájmu. Kabelkové flakóny už  nevnímám jen z hlediska praktického a užitného. Pokud je možné koupit originální vůni i s kabelkovým flakónem nebo obalem na kabelkové balení, tak z toho mám zpravidla velké potěšení.

Prvním důvodem a impulsem byla samozřejmě funkce čistě praktická. K originálním flakónům mám vztah téměř „mateřský“ a na tahání po kabelkách mě moc neužije. Nebo ještě lépe, vyloženě se tomu bráním. Většinu svých vůní mám tedy i ve verzi kabelkové a potěšení z velkých flakónů si dopřávám zpravidla jen doma. Což při projekci mých vůní není zase takový problém, přestříkávat se tak často ani nepotřebuji. Navíc většinou oceňuji i rozměr a váhu.

Kouzlo kabelkových flakónů jsem objevila v okamžiku, kdy jsem Shalimar koupila v setu s obalem, který sám o sobě byl tak krásný, že nechal zapomenou i na prvotní rozčarování z vůně, která byla tolik opěvovaná, ale pro můj nos přinejmenším trochu divná. Tehdy, dnes už dávno ne. Později jsem dostala od značky Guerlain k nákupu parfému i originální flakónek. Shodou okolností to bylo při mé první návštěvě v La Maison v Paříži a při nákupu první exkluzivní vůně vůbec. Měla jsem neskutečnou radost z toho, že tohle je vůbec možné. To potěšení bylo najednou dvojnásobné.

Dnes se výroba kabelkových flakónů stala celkem módou a je vnímána jako možnost  dopřát uživatelům něco navíc. Řada značek nabízí i travel sety, jejichž součástí bývá obal a náplně v kabelkové verzi. A v řadě případů jde o vskutku malá umělecká díla, perfektně řemeslně zpracovaná, jejichž praktická hodnota nebývá tím hlavním hlediskem.

20ml balení Shalimaru z roku 2008 ( v této verzi se prodávala ještě Insolance a L´Instant).

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 27. října 2015 16:09

Guerlain

Kabelkové flakóny umí, což dokázal ve své parfémové historii už mnohokrát.

Kolekce Parure, Jicky, Chant d´Arome a Shalimaru

( zdroj collection-du-monde.com)

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 27. října 2015 16:15

Guerlain

Obaly na 8 ml balení extraitů.

( zdroj delcampe-static.net)

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 27. října 2015 16:40

Guerlain

Kabelkové flakóny zařazuje Guerlain každoročně do věrnostního programu ( 2015)

( zdroj guerlain. com)

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 27. října 2015 16:47

Guerlain

Kabelková verze La Petite Robe Noire 20 ml ( verze EDT i EDP z roku 2015)

A ten, co za to může  -  flakónek z  exkluzivní kolekce ( 2015)

( zdroj guerlain.com)

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 27. října 2015 17:42

By Kilian

Travel set - velikost 4 x 7,5 ml s řemeslně dokonalými obaly. Jsou nádherné, kovové a také hodně těžké.

Kolekce L'oeuvre noire

Kolekce Asian Tales

Kolekce Arabian Nights

Kolekce In The Garden of Good & Evil

Kolekce A night in the Garden of Good and Evil a její první vůně
Voulez-Vous Coucher Avec Moi

( zdroj by kilian.com, google)

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 27. října 2015 21:00

Novodobé kabelkové flakóny Guerlain:

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 27. října 2015 21:50

Amouage

Původní balení 4 x 10 ml byla ( a stále jsou) dostupná pouze v dámských vůních - Memoir, Epic, Lyric, Jubilation 25, Reflection, Dia and Gold.

Nová balení 3 x 10 ml s kabelkovým flakónem, náhradní náplně se prodávají i samostatně.

Women´s travel spray: Honour, Interlude, Fate a Journey.

Men´s travel spray: Memoir, Epic, Lyric, Jubilation 25, Reflection, Dia, Gold.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 27. října 2015 22:00

Ormonde Jayne

Balení 4 x 10 ml, na oficiálních stránkách je cena 70 liber.

Offline luciole
Avatar
1083 příspěvků moje polička 28. října 2015 00:27

Guerlain - verze se sluncem

Offline luciole
Avatar
1083 příspěvků moje polička 28. října 2015 00:50

Guerlain - dárkové kazety s kabelkovým flakónem

 

Offline luciole
Avatar
1083 příspěvků moje polička 28. října 2015 01:14

Caron

Offline luciole
Avatar
1083 příspěvků moje polička 28. října 2015 01:35

Frédéric Malle

- kovové šroubovací:

 

 

- bakelitové na magnet:

Pierre Hardy pour Frédéric Malle:

Offline luciole
Avatar
1083 příspěvků moje polička 28. října 2015 01:53

Thierry Mugler

 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 28. října 2015 07:57
Reakce na luciole:

Nový flakón od značky Frédéric Malle jsem si koupila v té jeho červeno - oranžové barvě. Tahle barva ke značce prostě patří. Škoda jen, že na objem 10 ml je poněkud robustní a především kabelková balení nejsou plnitelná. Ty kovové vypadají na fotografii tak nějak více sofistikovaně, ale pamatuji, že ve skutečnosti mě nějak moc nezaujal a především cena byla dost vysoká. Tu už nepamatuji .

U vánočních sad Guerlain, pokud vím, se flakóny také nedají naplnit. Zajímavé je, že jsem je někde na demonstrační fotografii na internetu ale otevřené viděla.

Výhodou kabelkových balení By Kilian je opakované plnění, prodávají cenově výhodnější 50 ml náhradní náplň s trychtýřkem. Což je řešení i v případě, když nechcete investovat do jinak velmi krásných balení klasických flakónů.


Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 28. října 2015 08:39

Maison Francis Kurkdjian

Objem 11 ml, cena obalu 95,- Eu, cena náplní u každé vůně je jiná, prodává se po 3 ks. Je možné koupit i set 8 ks vybraných vůní ( 120,- Eu).

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 28. října 2015 09:26
Reakce na cinkja:

Tenhle typ flakonů z vánoční sady Guerlain se naplnit dá, to můžu potvrdit.

Offline luciole
Avatar
1083 příspěvků moje polička 28. října 2015 13:30
Reakce na cinkja:

Ten červený Frédéric Malle mám taky, je nejhezčí.  Ty kovové mě v reálu též moc nezaujaly a při šroubování nepříjemně vrzaly.

By Kilian mám jeden vyhlídnutý, ale ještě jsem si do něj nevybrala vůni...

Guerlain z vánoční sady jsem se zrovna pokusila rozebrat a jde to.

(Akorát jsem si o drobnou nerovnost na tom kovovém okraji rozřízla trochu prst, tak pozor.)

Offline luciole
Avatar
1083 příspěvků moje polička 28. října 2015 13:47

Byredo - Nécessaire de voyage

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 28. října 2015 15:17

Barevná kolekce Hermès (10 ml/203 euro a 75 ml/232 euro) z roku 2013.