Parfémy a počasí

10. května 2015 22:23
Offline andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 24. ledna 2016 11:27

já pilně střídám to, co po zbytek roku, nebo přinejmenším do podzimu, nebude možno nosit Elie Saab Intense, Felanilla, Kenzo Flower Essentielle, Ambra di Luna, Jovoy Poudré.

na jaře vytáhnu růže a Allegro.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 03. února 2016 18:29

Moc dobrou službu mi v severským povětří udělal překvapivě Shalimar Initial.

No vlastně, jakýpak překvapivě, když už nebude 

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 04. února 2016 19:30

Dneska jsem chtěla něco jemného a nekonfliktního, tak jsem sáhla po Essenci Eau de Musc od NR a tohle počasí ji teda fakt nesvědčí, je nekonfliktní až moc, necítila jsem ani ň. Takže ji zase pokorně zazimuji.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 23. dubna 2016 15:20

Pomalu se hlásící jaro chtělo nějakou změnu. Momentálně jsem velmi spokojena s vůní Narciso EdT: jarně jiskřivá, ale přitom s dostatečnou hloubkou a výdrží. Pudrově dřevitá koncovka s vetiverem ji povyšují nad běžné jarní osvěžení. Jediné, co mě rozčiluje, je ten neprůhledný flakón. Je sice nádherně minimalistický, ale znepokojuje mě, že netuším, kolik se v něm ještě skrývá. A i když mám pouze balení 30 ml, je těžký jako dlažební kostka.

Offline andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 30. května 2016 05:08

k mé značné nelibosti se ukázalo, že Narciso edt vedro nezvládne a není vůbec cítit. vypadá to, že zase přichází období Greenu, příležitostně proloženého byredovskými růžemi a Allegrem...

na druhou stranu Narciso Poudrée vedro zvládne rozhodně, jenom je pak poněkud nanervylezoucí.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 30. května 2016 17:50

Mně dnešní dusné počasí dokonale pohltilo i Chanel 19 EdP - vůní jsem se osprchovala od čerstvě umytých vlasů až po kotníky, ale jako by se nic nestalo.

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 30. května 2016 20:56
Reakce na Fleur:

Tak je to počasím! Já zkoušela po delší době včera No. 19 EDP a byla jsem dost na rozpacích z výdrže a z vůně samotné. Voněla úplně jinak, než jak jsem si ji pamatovala z předchozích zkoušení. Galbanum si tak nějak vzalo dovolenou, zbyla trocha květin v podobě krotkého zeleně krémového základu - a víc nic. Siláž žádná, cítit byla jen když jsem si čichla přímo k zápětí. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 30. května 2016 21:48
Reakce na Lalaith:

Ano, připisuji to jednoznačně počasí!

Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 31. května 2016 07:42
Reakce na Lalaith:

Devatenáctce určitě sedí chladnější počasí. A dokonce bych řekla, že většině Chanelů, já to tak určitě mám.

Online RoSa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 31. května 2016 09:24
Reakce na Lalaith:

Taky na mně poslední dny No 19 EdP nedrží

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 31. května 2016 11:28

Vytáhla jsem do dusna levanduli od Yardley , ta nezklame, jen hodně rychle ubývá. Musím vylovit Gris Claire, ta víc drží.

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 04. června 2016 12:26
Reakce na Mirka:

Mirko, kde tu levanduli kupuješ?

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 04. června 2016 12:39
Reakce na Ronna:

nejsem Mirka, ale my jsme ji s holkama vloni hojně kupovaly na Fragrancedirect, letos už tam myslím je jen to velké balení, za to ještě ve staré verzi, pokud mě zrak nešálí

http://www.fragrancedirect.co.uk/y/yardley/icat/yardley#esp_cf=pdxtproductname&esp_filter_pdxtproductname=English%20Lavender

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 04. června 2016 23:50
Reakce na náťa66:

Aha, dík. Tam jsem kdysi kupovala nějaká mýdla.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 06. června 2016 13:18
Reakce na Ronna:

Mám 125 ml balení z inzerce, používám ji už třetí rok, a letos ji zřejmě dopotřebuju. Taky jsem přemýšlela, kde ji znovu koupit, chtěla bych i tělové mléko a  napadla mě kamarádka, která jezdívá do Anglie.

Vytáhla jsem i flakon Gris Claire, je moc krásná i dostupná, tak uvidím, jak to dopadne.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 06. června 2016 15:50
Reakce na Fleur:

Mně dnešní dusné počasí dokonale pohltilo i Chanel 19 EdP - vůní jsem se osprchovala od čerstvě umytých vlasů až po kotníky, ale jako by se nic nestalo.

Ano, dusno je zabiják intenzity a výdrže většiny vůní, ještě horšî než vedro. Mně v něm takhle před pár dny zcela zanikla Sensual & Decadent, kterou jsem v zimě i na jaře kolem sebe vnímala naprostou zřetelně. Jednou z mála vůnî, jîž nevadí źádné počasí je Slon. Ten přežije snad všechno.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 06. června 2016 19:08
Reakce na wendulka:

Já sahám po svých každoročních "letních" vůních, kterým naopak tohle počasí vyloženě svědčí - točím Shalimar a vůně od Amouage. Až na Honour, kterou schovávám na chladnější dny, jsou teď skvostné a drží celý den.

V souvislosti se značkou Amouage jen postesknutí, že bohužel nová produkce se od jejich původního konceptu také sakra hodně vzdaluje .

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 06. června 2016 22:21
Reakce na cinkja:

Shalimar a Amouage jsou i moje "letní" vůně, ale jak jsem si zrovna během toho dusna připomínala Slona, tak je prostě všechny přerazil.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 09. června 2016 12:55
Reakce na cinkja:

Naprosto souhlasím, s chválou i kritikou Amouage. V sobotu jsme byly s mamkou na společenské akci, spousta lidí v sále, dusno a Ubar (který má ode mě), na ní byl úchvatný. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. června 2017 17:16
Reakce na cinkja:

wendulka Shalimar v posledních týdnech točím asi nejvíc. Nic jiného mi v horku nesedne tak dobře.

Ale celkem mě překvapil fakt, že Shalimar Cologne, který jsem si právě na léto pořídila, mi ve vedrech nesvědčí tolik jako klasika. Na Edp prostě nemá, i když je také krásný. Možná se mi bude víc zamlouvat v chladnějším počasí.

Z Amouage vůní mám v létě nejraději Lyric a Beloved. Ubar je také velmi fajn, ale moje srdcovka se z něj nestala. No a krásný Memoir ... na ten budu nostalgicky vzpomínat. Obdivuji tu vůni! Je nádherný, ale já ho nedokážu "unést".