Parfémy a počasí

10. května 2015 22:23
Offline barbucha blogger
Avatar
30552 příspěvků moje polička 25. srpna 2015 11:51
Reakce na Ayuri:

Mám to přesně naopak  Ráda si dávám Mitsouko na spaní...

Offline Fleur blogger
Avatar
6083 příspěvků moje polička 26. srpna 2015 08:41
Reakce na barbucha:

Také mám Mitsouko ráda na noc, jenom lehký střik za krk. Ale mohu to praktikovat jedině, když je manžel mimo domov.

Mitsouko mám jako typicky podzimní vůni, takže je pro mě spojená i s beztrestným lenošením: venku prší, lezavá vlhkost se vpíjí do vlněného svetru, takže setrvat v teple domova s knížkou v ruce je naprosto legální. Možná proto mohu Mitsouko použít i jako spací vůni.

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 26. srpna 2015 09:23
Reakce na Fleur:

Môžem to potvrdiť, vyskúšala som, na čítanie, leňošenie a spanie v chladnejšom počasí mi vyhovuje rovnako.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 26. srpna 2015 20:29

Mon Exclusif se dnes rozvoněla téměř identicky jako L´Instant...  a je to hodně příjemné.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 26. srpna 2015 20:33
Reakce na Fleur:

Mitsouko mám taky jako podzimní vůni. Umocňuje mi podzimní rozpoložení (které si už tak užívám) jako málokterá jiná vůně. A kdybych se voněla na spaní (což nedělám, maximálně těsně před spaním zkouším vůně ze vzorků), byla by horkým kandidátem. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6083 příspěvků moje polička 26. srpna 2015 20:51
Reakce na domenica:

No vida, tak to si vystačím s tím L´Instantem .

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 26. srpna 2015 21:07

Mitsouko vidím nějak takhle: rozmočená lesní hlína po mírném chladném dešti, spadané listí šustí pod nohama a v podzimních slunečích paprscích se pozvolna vypařuje vlhkost co ulpěla na těch spadaných listech a hlíně, já jsem dobře zachumlaná v kabátu, svetru a čepici, ruce mám v kapsách, tak ten vlhký chlad vnímám jen při nádechu, okolo ticho, jen ten šum zbylých listů na stromech ho ruší ....... je krásný podzimní den

ta fotka to nevyjadřuje na 100 %, ale blíží se tomu pocitu, který z Mitsouka mám a který považuju za strašně krásný, tajemný i když trošíčku drsný

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 26. srpna 2015 21:14
Reakce na 74SLena:

Ano, to je Mitsouko! 

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 27. srpna 2015 07:17
Reakce na 74SLena:

Já přesně tohle nesnáším, tak zřejmě proto mě nikdy Mitsouko neoslovila.

Offline Magda
Avatar
161 příspěvků moje polička 27. srpna 2015 07:52
Reakce na 74SLena:

Ta fotka - to je smutek za létem... a Mitsouko...

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 27. srpna 2015 09:23

Když jsem prvně zkoušela Mitsouko, tak se mi vybavila scéna z Postřižin, kde se Magda Vašáryová myje ve vaně a zpívá si.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 02. zaří 2015 11:57

Ochlazení jsem oslavila taky, že jsem se navoněla Shalimarem Parfum Initial. A děly se divy. Na předloktí jsem měla tak intenzívní spálenou gumu, jako ještě nikdy, (Shalimar o sobě dával výrazně vědět) a za ní lahodnou květinovoovocnou složku. Moc krásné.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 02. zaří 2015 15:01

Já jsem také chtěla při ochlazení změnu, pořád jsem teď jela na stejné vlně, tak jsem podle vzoru náti chtěla vonět kosatcem a nějak jsme si s 31 RC nesedly, ač ho normálně miluju. Ovšem s Kandahárskou růži jsme to vyhrála, je dneska skvělá a dělá mi radost

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 27. zaří 2015 19:39

Podzim, česání jablek a - Koublai Khan. Schovávám si na každoroční zážitek pár ml.

Offline barbucha blogger
Avatar
30552 příspěvků moje polička 28. zaří 2015 12:18

Velmi vděčně jsem teď vytáhla Aromatics Elixir. Zatímco v létě mi někdy dělal psí kusy a (nevím proč) zvrhával se do podoby hromady hnoje, zalité močůvkou a drobně lemované heřmánkem... tak teď dělá přesně to, co má. No konečně.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 28. zaří 2015 16:13

Já jsem se tohle léto zamilovala do Mitsouko a s nadšením jsem pořídila EDP i EDT. Čím větší vedro, tím víc to parfémované vodě sluší. Těším se, až ji vyzkouším v podzimním melancholickém počasí. 

Za stálice do veder považuji stále Shalimar EDP i EDT, moc nevnímám rozdíl, toaletku používám, když vím, že budu mít potřebu častěji přiživovat, abych neotrávila okolí. A pak samozřejmě cokoliv s vetiverem, letos jsem si užila Vetiver pour Elle a Sycomore, no a zase jsem pořádně zamávala se zásobou kolínských. Na příští léto si dávám za úkol nosit Eau de Shalimar, letos zůstala nedotčená, ale moc mě nebaví, když není vedro.

Moc se těším na chladnější počasí s Chanely, pomalu nastává čas na vybalení sezónních kousků.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 23. října 2015 15:49

Tak jsem vytáhla po čase svého miláčka 31 Rue Cambon a jo, tohle je přesně jeho čas, vyloženě si rochním. Zkoušela jsem ho před nějakou dobou, bylo ještě dost teplo a nebylo to ono, vůbec mi nesedl. Máte pravdu, že podzim prostě většině parfémů prospívá a člověka honí mlsná Týden jsem jela v Iris Taizo a to byla také veliká nádhera. Dneska by byla skvostná i klasická Prada, tady na jihu je dneska ukázkové babí léto.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. ledna 2016 20:58

Zimu jako takovou nemám vůbec ráda, ale z parfémového hlediska miluju mrazivé počasí posledních dní, protože se v něm naprosto dokonale rozvoní Tonka Impériale. Mám ji už třetí den po sobě a je to čím dál tím větší blaho.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 23. ledna 2016 22:10

To já zas, stejně jako loni, jedu v mýdlovkách a krémovkách. Přitom bych to spíš v těch mazech viděla na vanilku a koření. Ale to jen občas. No a taky už parfémově myslím na jaro. Mám chuť na zelené vůně a květinky.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 24. ledna 2016 11:24

Vytáhla jsem mezi lidi Angel. Už se tolik nenosí a já ho nosila vždycky jen doma. V poslední době potřebuju něco, co ode mě bude lidi držet dál a já se do toho budu moct pěkně na celý den zachumlat. Ideální jednoduchá volba.