Parfémy a počasí

10. května 2015 22:23
Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 10. května 2015 22:23

Jaké parfémy nosíte, když je zima, teplo, jaro, slunečno, když prší?

V chladném počasí mám ráda Chanely - No. 5, No. 19, i Poudré, Jersey, z jiného soudku Infusion d'Iris, těm to vyloženě sluší, v chladnu všechny krásně drží, moc si je užívám. Pro zahřátí beru do zimy Shalimar, L'Instant i Magic, č. p. Idylle, Trouble.

Ale skupina pro zahřátí je na roztrhání i v létě. Léto je pro vůně podle mého ten nejlepší čas. Horko je dokáže nádherně pozvednout. Beru orientálky, všechno s vetiverem (vetiver umí být důvodem, proč si užít tropické vedro, to prostě chodím a voním si). A samozřejmě je léto příležitost prostřídat všechny Allegorie, zahrady a kolínské z produkce Hermes.

Jaro, zářivé jaro plné slunce, to je Hiris, květinovky z řady Hermessence a Idylle v různých podobách.

Podzim, vlhko a deštivé počasí kdykoliv, to je často doporučovaná klasika - Coco, 24 Faubourg, Mitsouko a za mě oba SPI.

A po kterém flakónu saháte vy, když vybíráte podle počasí?

Offline Leisha
Avatar
79 příspěvků moje polička 15. května 2015 10:40

Ve vedru záleží... na cesty, fyzicky náročný práce, do uzavřenejch prostor mám ráda něco osvěžujícího (Mandragore, Duel, Guerlainovic kolínský a jiný kolínský, Vetiver, Fou d'Absinthe....), a v případě, kdy je prostor na pořádnou vůni, tak arabky a orientálky a dřevitý různý (Shalimar, Bois d'Armenie, L'Instant Magic, Habanita....). A levandule. A Vol de Nuit je univerzálka, kterou se nic nezkazí v jakýkoliv situaci.

V zimě jiskřivý květy (L'Instant) nebo zahřívací slaďárny (Spiritueuse Double Vanille, Cuir Beluga, Shalimar....)

V dešti a mokru mě nejvíc bavěj kosatce a růže a občas i jiný kytky (QVLP, Apres L'Ondée, Lutensova růže a jasmín a i jiné, Nahéma....) a pak chyprovky.

Ve slunečném chladném dni většina květinovek a svěženek (fialky, šeříky, většina Allegorií, Paris-Tokyo, Champs-Elysées...)

Na podzim vlastně skoro cokoliv. Jen na babí léto mám Terracottu Voile d'Ete, tu si šetřím na tyhle konce léta.

Ale jinak mi to aktuální nálada dost často úplně popřehazuje :-)

Offline barbucha blogger
Avatar
30537 příspěvků moje polička 16. května 2015 13:41

Jo, podle aktuální nálady se to může dost lišit... ale obecně: v zimě No. 19,  Mitsouko mám nejradši na podzim a v brzkém jaru, jakož i Aromatics Elixir... v létě samozřejmě Shalimar a velmi se mi osvědčila Caleche... a jasně, Dune!

24 Faubourg celoročně, ovšem v teple lehkou rukou.

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 16. května 2015 19:49
Reakce na barbucha:

24 F. je pro mě vůně č. 1 , když je po dešti. To si rochním. Třeba kdyby teď zapršelo, už jí na sobě mám.

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 16. května 2015 20:59

V zimě mám nejraději spíš svěží, jiskřivé a povzbuzující vůně, pak nesladké unisexové, čajové. A občas na zahřátí něco sladkého, ale ráno jsem vždycky sahala po vůních jako Tuscan Soul, Bvlgari pour Homme Soir, Les Saisons: Hiver apod. 

NA jaře mám ráda květinovky, ty teď nějak úplně nemám a chybí mi. A jak se otepluje, tíhnu k arabským a orientálním vůním - všemožné olejíčky Al Rehab a El NAbil, Shalimar, lehkou rukou Opium. Ale nejvíc nosím přes léto arabské oleje, hlavně Bakhour a letos to vypadá na velkou lásku - Al Sharquiah a Classic. 

A na podzim tak nějak všechno, ale ráda mám dřevité, pryskyřičnaté vůně, případně trochu nostalgické - a vůně s pačuli. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 17. května 2015 01:12

Svoje oblíbené "pecky" nosím celoročně - Lancome Cuir, Amouage, Fordy a Muglery. Spíš, než co kdy nosit, jsem zkušeností došla k tomu, co kdy nenosit. Gardénii a tuberózu do velkého tepla (houpe mi žaludkem), chypre do chladu (nerozvine se, je "mokrá"), náročné vůně v náročných dnech (skončím s migrénou).

Obecně mi v každém období nejvíc vyhovují vůně odpovídající tomu, co se děje v přírodě. Tak trochu "homeopatický" přístup. Hyacinty, šeříky a zelené vůně na jaře, růže od srpna, slaměnky a zakouřené kořeněné vůně na podzim, ovoce kolem Vánoc, aldehydy do deště.

Offline Fleur blogger
Avatar
6074 příspěvků moje polička 03. června 2015 19:33

Hodí se Shalimar Souffle de Parfum do nadcházejících veder? Nemám s ním zkušenost a nerada bych riskovala, neboť mě čeká náročný den v práci až do večera.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 04. června 2015 11:26

Idylle nosím téměř výhradně na jaře, Samsaru ve vedrech, Ysatis čeká na podzimní deště (nebo březnové hnusopočasí).

Nemám v tom žádný systém, prostě to tak nějak je.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. července 2015 21:08

Tak ty nejlepší orientálky (Shalimar, Harem Soirée, Memoir, Oriental Brulant, Musc Ravageur) mají výhodu v tom, že se dají nosit celoročně s tím, že se v létě rozvoní obzvlášť dobře. Taky růže se v téhle roční době rozvoní hodně dobře (Portrait of a Lady, Une Rose, Lyric, Rosenlust). Ale do uzavřených prostor už radši přece jen sáhnu po "svěženkách", takže teď sahám hodně po Mojito Chypre, AA Mandarine Basilic, Cologne Indelébile, Eau de Shalimar, Vêpres Siciliennes a Vol de Nuit.

Takové aldehydovky ale třeba nosím výhradně jen v létě, jedinou Iris Poudre mám za jarní. Mimózu - Farnesianu, pak Iris Silver Mist nebo Beige mám taky za jarní. Za typicky podzimní mám třeba Bois d´Armenie nebo De Profundis.

Zajímavé je, že vyloženě se zimou mám ze svojí poličky spojenou jedinou vůni a to Tonku Imperiale. To je jediná roční doba, kdy se rozvoní krásně proměnlivě. Jindy to nedokáže, ale stojí za to, si vždycky počkat.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 01. srpna 2015 19:35

Zajímalo by mě, jestlipak už přemýšlíte, co budete nosit na podzim? Ráda se nechám inspirovat. Podzim je pro mě nejlepší doba co se parfémů týká  Zrovna jsem se nad tím zamýšlela při psaní popisu k Liqueur Charnelle. 

Já vytáhnu: Jasmin Noir L'Essence, All About Eve, Portrait of a Lady, M by Marcel, Montaleho White Aoud a Bois Des Iles.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 01. srpna 2015 20:05

Na podzim nosím silné, náročné a pro mě trochu kontroverzní vůně, které jindy nezvládám. Užiju si všechnu tuberózu, ylang, gardénii, cibetku, oud a podobné dryáky. Už se těším.

Offline Fleur blogger
Avatar
6074 příspěvků moje polička 01. srpna 2015 20:38

Podzim nemám ráda. Trpím v plískanicích, nedostatkem slunce, rozesmutňují mě opadané stromy a opelichaný balkón bez kvetoucích fuchsií. Navíc mívám na podzim i nejvíc práce. A ve shodě s podzimním počasím obvykle sahám po vůních, které můj lehce depresivní dojem z podzimu ještě víc umocňují: Mitsouko, L´Heure Bleue. Budou-li k mání, možná si letos pořídím některý z nových (či staronových) čajů od Bvlgari, ať svůj podzimní stereotyp rozbiju.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 01. srpna 2015 20:50
Reakce na Fleur:

To tě chápu; a je to zvláštní, ale já sice taky trpím nedostatkem sluníčka a zimou a špatnými náladami, ale většinou až v zimě. Podzim si ještě užívám. 

No a v té zimě já bych nemohla vůně, o kterých píšeš  Já bych třeba ráda kadidlo, ale ono na mě působí smutně a tím se mi "depky" ještě zhoršují. Minulou zimu jsem strávila ponejvíc v aldehydech a mýdlovkách => vzpruha.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 03. srpna 2015 13:06
Reakce na Evanilla:

Podle mě těch podzimních plískanic moc není, podzim bývá teplý a barevný. Krásné babí léto.

Já nemám ráda zimu-nezimu-předjaří, když hodně fouká, leje, prší se sněhem - to spíš bývají ty plískanice. Pro tohle období ani nemám typické oblíbené vůně.

Aldehydy se mi taky líbí do mrazů, v létě mi přijdou dost těžké.

Offline Fleur blogger
Avatar
6074 příspěvků moje polička 10. srpna 2015 18:57

Během dovolené v přímořském městě (teploty v rozpětí 28-30 stupňů, chladný vítr od moře) jsem za 8 dní spotřebovala 15 ml O de Lancome, 10 ml Un Jardin sur le Nil, 15 ml 4711 Mandarine-Cardamome, dále vzorek Parfum de Lalique, Quatre od Boucheronu, EdT Carven. Smutnou pointou je, že jsem ze sebe vůbec nic necítila, maximálně na oblečení se udržela velmi slabá stopa. Tam bych své parfémové zásoby vyplýtvala za pár měsíců a s nulovým efektem.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 10. srpna 2015 19:04
Reakce na Fleur:

možná to chtělo nějakou pačulovku nebo orient

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 10. srpna 2015 19:11
Reakce na Fleur:

Já ze sebe necítím skoro nic. Shalimar jsem si ráno dala poctivých 7 střiků, už jsem ho 3x přiživila a jen sem tam lehké závány. Tohle by mě za normálních okolností zabilo. Hlavně ráno.

Offline Fleur blogger
Avatar
6074 příspěvků moje polička 10. srpna 2015 19:26
Reakce na andry:

S pačuli musím opatrně a orienty jsou sice v teple krásné, ale příliš neosvěží.

Na ulicích a v tramvajích jsme byli (v mnohdy až příliš těsném) kontaktu s lidmi, převážně zahraničními turisty, a vůni jsem na někom ucítila pouze dvakrát. Jednou to byla Insolence a podruhé v klimatizovaném prostoru letiště La Vie est Belle.

K té druhé se váže úsměvný moment: na letišti kráčela před námi mladá žena v oblaku LVEB a můj manžel si stěžoval, že tam něco strašlivě páchne. Snaživě jsem větřila, ale kromě LVEB jsem nic necítila. Až když muž specifikoval, že ten zápach mu připomíná spálený cukrový popcorn, pochopila jsem, oč jde. Odmítal uvěřit, že by někdo mohl vyrobit (a někdo další koupit a používat) něco podobného, takže jsem ho musela dotáhnout v duty free k regálu s vůněmi Lancome a tam jeho světonázor značně utrpěl, když přičichnul k flakónu LVEB (ani nevím, jaké odnože).

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 10. srpna 2015 19:38
Reakce na naja:

no ale to mám tak nějak podobně. teda nemám srovnání Shalimaru, ale obecně.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 10. srpna 2015 19:40
Reakce na Fleur:

nu, tak v tom případě půllitrové balení 4711 by tvůj problém možná mohlo dočasně vyřešit