Váš další parfémový nákup?...aneb aktuální parfémová přání/plány

20. února 2015 17:54
Offline razorblade
Avatar
8141 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 13:05
Reakce na wendulka:

ehm... a chodis pak takhle ovonena ven mezi lidi? :D ja bych se bala, ze hasici vyhlasej chemickej poplach :D

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 13:13
Reakce na razorblade:

Se ví. A nejenom takhle zkouším já, tohle jsem se naučila až na našich pravidelných srazech - andry , jerry  a další můžou potvrdit. Žádnej poplach se doteď nekonal, dokonce jsem ani nebyla vyloučena z přepravy z důvodu porušení přepravních podmínek, páč já na sebe dávám zásadně jen samý sofistikovaný vůněa před takovýmto zkoušením se vlastní vůní nevoním.

Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 13:14
Reakce na wendulka:

Teda pardon, teď mi to dost připomnělo nástupy do letadla poté, co většina cestujících dam navštívila Duty free shop!

A ještě se tu řehtám představě, jak si ty názvy poznamenáváš přímo na místo aplikace.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 13:22
Reakce na Sweet Potato:

Tak zrovna na letišti se v duty free shopech se snažím držet zpátky právě z důvodu ohleduplnosti vůči budoucím spolucestujícím v kabině. Ovšem otevřenej prostor v Berlíně nebo Paříži a koneckonců i po Praze toho snese a zimní oblečení to schová, takže tam se vyřádím.

Muhehe, tak to už by bylo fakt ujetý. Ne, píšu si to do poznámkového bloku v mobilu, ale poznamenávám si to jen, když počet zkoušených vůní překročí čtyři, do tohoto počtu jsem už tréninkem schopná zapamatovat si vůni jak podle názvu, tak i čichově - jerry a andry využívají klasický poznámkový bloček s tužkou.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 13:36
Reakce na wendulka:

Andry si 4 taky zapamatuje, ale 10-14 napriklad uz fakt ne :)))

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 13:37
Reakce na wendulka:

"I když pche, tři vůně se dají na ruce zvládnout úplně v pohodě. Pravé zápěstí, levé zápěstí, pravý horní hřbet ruky, levý horní hřbet ruky - na hřbet ruky já osobně zkouším mnohem radši než na zápěstí, protože tam mi vůně vždycky drží jen minimálně. Pak tu máme předloktí z horní a dolní strany, loketní jamku na každé paži. V létě s krátkými rukávy pak přichází do hry i ramena. Jó, musíš se naučit při každé návštěvě parfumérie nebo parfémovém výletu využít prostor rukou až do mrtě"

aj keď teda, tie pohľady okoloidúcich, keď ideš po nákupáku/meste a zamyslene si oňuchávaš rôzne miesta na rukách sú niekedy na nezaplatenie...

Inak vyklidit priestor v električke sa mi podarilo tuším len raz, po návšteve predvádzacej akcie arabských vôní...

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 14:36
Reakce na wendulka:

A kde se schazite? Uplne jsem si prestavila, ze dorazite nekam do kavarny, objednate si kavu plus misticku kavovych zrn extra, nadechnete se, zakrupete kloubama a reknete: JDE SE NA TO!  Uplne me mrzi, ze jsem zadny takovy sraz nezazila.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 14:48

Jinak teda zvazuju, ze si k narozkam poridim flasku Musc Ravageur, kdyz jsme ted takovi kamaradi a kdyz mi ho vsichni chvali. A navic je proste bozi a aa a aaaa vubec. Tak snad to klapne, mam este cas si to rozmyslet...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 15:14
Reakce na Luna:

No prosím tě, taková starousedlice a ptá se, kde. Přece v Plachtě. A kávu na pročištění nosí jerry. I když já zrovna nejsem z těch, co by ji museli využívat, neb většinou patřím k těm, kteří srazy parfémově zásobují.

Ale ta tvoje představa mě teda taky pobavila.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 15:47
Reakce na wendulka:

No tak sice jsem starousedlice, ale nikoho jsem za ta leta nazivo nevidela. Jen Daliu, nevim, jestli sem vubec chodi a to nebyl uplne sraz jakoze sraz.  Jen sraz za ucelem prodeje. Staly jsme na nadrazi jak drogovy dealerky. 

No, treba nekdy prijdu a nevyhodite me oknem, protoze moje vzorky byste jako parfemove odbornice daly akorat tak detem na hrani..Ale kavu bych klidne donesla, jsem kavovy snob.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 16:03
Reakce na razorblade:

to abych si poridila dalsi sadu rukou :D nechci totiz testovat na papirku, protoze na moji kuzi skoro vsechno voni jinak. a ja jsem svym zpusobem hrozne konzervativni clovek, tak kdyz uz bych mela na policce mit no. 5, tak bez nejakejch privlastku :D

Ty tři vůně se dají vyzkoušet ještě docela dobře, ale já třeba nejradší zkouším dvě, to je ideální maximum: jedna na pravou ruku (hřbet a zápěstí) + pořádně sestříkaný papírek do pravé kapsy a druhá stejným způsobem nalevo. 

Pak jsou ty situace typu srazy nebo Paříž apod., jak zmiňuje Wendulka, kdy se to prostě nekontrolovaně rozjede a už se to ani pořádným zkoušením nazvat nedá. Zapamatuju si místa nástřiku, názvy a podobu spousty vůní... Ale je to holt jen taková ochutánávka, jedno sousto přebíjí druhé, a i když na těle je místa docela dost, nos je jenom jeden a po desáté, dvanácté vůni se všechno sleje do jedné vůně, většinou nádherné a kupodivu nijak strašlivě pronikavé bez ohledu na to, co se zkoušelo. Přežila jsem večerní lety Paříže do Prahy po celodenním zkoušení, zlitá od hlavy k patě, s kapsami oblečení a kabelky plnými navoněných papírků...  a nikdo zatím nepad ani se nedožadoval změny místa!

Je fakt, že po parfémových srazech starý gardy, blahý paměti, co bývávaly v Platýzu nebo v Hybernii, jsem přeci jen chodila radši domů procházkou pěšky, abych trochu vyvanula v prostoru.

Jinak, pokud jde o No. 5, mně se vždycky líbila víc toaletka než parfémová voda (vedle čistého parfému). Byla tam totiž větší spojitost mezi těmito dvěma koncentracemi, ale jak se to furt mění a reformuluje, tak bych se té Eau Premiere opravdu nevyhýbala. Nedávno mi přišlo, že je teď možná nejhezčí verzí.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 19:26
Reakce na Luna:

Vzorky neřeš a klidně se někdy objev. Já totiž nutně potřebuju zjistit, jak má správně vonět Intrigant Patchouli.

Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 19:44
Reakce na wendulka:

Tak ti musim začerstva ohlásit, že mne máš celkem přečtenou. Ten nástřik Lovely P.mne dost baví, ta kůže na konci je skvělá! Pro Rose Nacrée zatím hledám správný výraz, nejspíš znepokojivá. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 20:43
Reakce na Sweet Potato:

I u kinoma  slavila Lovely Patchouli 55 úspěch. Ale tak u té jsem si byla ještě víc jistá než u tebe. Už se docela těším na jaro do Berlína, jestli ty vůně Krigler v tom hotelu Adlon fakt najdu.

A to je náhodou správný přívlastek. Já jsem původně měla celý flakon, ale právě kvůli té její znepokojivosti jsem ji nakonec zredukovala jen na odstřik. Ten Santal Royal se ti podle mě asi bude zamlouvat trochu víc.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 05. března 2017 10:01

Tak poslední nákup vzorků z Ingredients byl docela úspěšný a vzešly z něj dva favorité: konečně jsem se po dlouhém zvažování rozhodla, že Baccarat Rouge 540 JE parfém pro mě a že ho chci! Dále, jelikož mě docela berou růže, ráda bych si pak pořídila ještě Diptyque Essences Insensées 2016. Krásná sytá růže jako z babiččina záhonu.

Bohužel, nevím, kdy se mi pořídí pořídit byť i jen jeden, protože nejsou fondy A to bych ještě chtěla letos stihnout nějaký opravdu krásný, éterický pomerančový květ

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. března 2017 15:33

Přemýšlím o Outrageous jako o svěžence na toto léto. Stoprocentně umělé vůně většinou moc nemusím, ale tahle je prostě dokonalá. Akorát mě vzhledem k její ceně trochu odrazuje, že jsem za jediný den ostrého provozu vyplácala skoro celý 3,5 ml vzorek.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 18. března 2017 16:22
Reakce na wendulka:

Já mám Outrageous! v kategorii náladovek, které mi silně připomínají určité okamžiky z dětství. Pro mě tudíž nenositelná, ačkoliv v rámci svěženek opravdu netypická vůně. Tak ještě znovu vyzkoušej v letním počasí, třeba bude držet lépe.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. března 2017 16:58
Reakce na Fleur:

Zkusím, jen mám trochu obavu, aby to nebylo spíš ještě horší.

No já už holt asi nevím, co bych.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 18. března 2017 17:24
Reakce na wendulka:

No co bys... potřebuješ dorovnat do stovky !

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 18. března 2017 19:29

Udělala jsem si radost s Iris Céladon, jsem nadšená, úplně cítím, jak se ke mně hodí. No, uvidíme, na jak dlouho, zatím se  však opravdu  s velkým požitkem opírám do rozprašovače. Chtěla jsem si na léto již poněkolikáté pořídit Nil, ale tentokrát to asi nedopadne, vrátila jsem se k prozkoušenému Vert Malachite a letos to bude zřejmě toto, drží skvěle a je taková zeleně lahodná