Váš další parfémový nákup?...aneb aktuální parfémová přání/plány

20. února 2015 17:54
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 29. prosince 2016 16:47
Reakce na wendulka:

Aha, tak to jsem si nevšimla, tak to jo. Zdá se, že ty čisté parfémy přestali vyrábět, na jejich stánkách žádné nejsou.

Online andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 11. ledna 2017 20:14

Mám obavu, že další nákup bude Unknown Pleasures od Kerosene - nečekala jsem to, ale odmítám teď nosit cokoli jiného..

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 13. ledna 2017 17:57
Reakce na andry:

"nečekala jsem to"

Jen to na sebe hezky práskni celý, jak jsi ji na poprvé degradovala na citronovej koláč . Jó, tohle dobrý koláče uměj. Tak co chceš doporučit dalšího, když se mi začíná dařit už i s tebou?

Online andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 14. ledna 2017 05:26
Reakce na wendulka:

Stále je to citronovej koláč S tenoučkou karamelovou krustou lehce posypanou strouhlaným kokosem. A se zmrzlinovým kornoutkem a ledovým čajem. A neuvěřitelně dobře se nosí.

Mno, tak i to kakao už by bylo - Xocoatl - ale chybí mi ještě dobrá pačulovka. Co není ambrová a jde do hořké čokolády, trochu ve stylu Cozé například, ale víc "pro holky" (a taková trochu vzdušnější by se mi líbila, Cozé je hodně hutná a pačuli dost "sklepní"), přece jen nemůžu chodit s až takovým hipísáckým odérem..

...Jak to po sobě čtu, vlastně evidentně chci Coromandel

Jo a vlastně ještě santalovka, onen nedosažitelnej cíl už tolik let. A když ten santal od Sonomy tak strašně nevoněl. A když Ambra di Luna je moje verze Shalimaru (nedám si to vymluvit!), Santal Blush je dortík a jak si povedu se Santal Majuscule se nechám překvapit

Jo a potom bych prosila sladkou bílokvětinovku, bez houbiček, bez indolů, takovou spíš krémovou, ale ne ve smyslu vůně čistoty, spíš krémově hladkou, s mandlema a tonkou, ale ne opalováky a karibik typu Terracotta Le Parfum. Prostě Isles Lointaines, co nebude stávkovat.

Tak co?

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 14. ledna 2017 12:24
Reakce na andry:

Dej pokoj s kokosem. Běda ti, jestli ho tam začnu cejtit. Tohle jsem si přečetla o Sensual & Decadent až následně a musela jít, jelikož se mi nos na něj najednou začal taky zaměřovat.

Hm, taky mám pocit, že píšeš o Coromandelu. To jsou totiž přesně ty druhy pačuliovek, které na mně nefungují.

Na santalovku jsem ti už dávala tip tu Santal Basmati. Žádnou jinou zajímavou santalovku jsem bohužel zatím nepotkala, co bys už neznala.

Ohledně té bílokvětinovky, to taky píšeš o Soavissimě, která nestávkuje. Gardénia Petale už jsi koukám zkoušela. Krémová sladká bílokvětinovka bez indolů a houbiček je potom Dancing on the Moon (Maison Martin Margiela), Amame (Zeromolecole). To sice nejsou opalováky, ale v obou je kokos.

Nicméně bez něj a asi blíž tomu, co popisuješ, by možná mohla být Gran Ballo (Xerjoff). Možná si ještě na něco vzpomenu, ale stihla jsem dojít teprve do půlky zkušebníku.

Online andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 14. ledna 2017 13:00
Reakce na wendulka:

Soavissima je právě už moc vůně čistoty. Jinak díky, uvidím, jestli mě zase něco nečekaně zaujme

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 14. ledna 2017 13:08
Reakce na andry:

A co santalovka od Nobile 1942 - Sandalo Nobile?

Online andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 14. ledna 2017 14:02
Reakce na Fleur:

Dobrý nápad, tu neznám a jejich ambra například je docela zajímavá. Díky!

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 14. ledna 2017 16:34

po letech odmitani jsem se rozhodla, ze si koupim chanel petku. jen resim, jesli edp nebo edt (koncentrace parfem je mimo me financni moznosti i zivotni styl:)). co jsem takhle procetla net, vydedukovala jsem si, ze kazda voni uplne jinak? kterou doporucujete?

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 14. ledna 2017 21:19
Reakce na andry:

Čistá bílá bez indolu na mě byla White Fire.  Chvíli jsem uvažovala, že si ji koupím.

Já si pořád ještě nekoupila tu Terré de Sarment a pořád jsem ji nepustila z hlavy. Doufala jsem, že někde seženu zbytek, abych si ji připomněla, ale nikdo neprodává.

Offline slniecko admin
Avatar
17520 příspěvků moje polička 14. ledna 2017 21:26
Reakce na razorblade:

vyskúšať. A na pokožke.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 14. ledna 2017 21:26
Reakce na razorblade:

Vyzkoušej, v parfumérkách jsou k dispozici. Doporučuju zkusit i No. 5 Eau Premiére a No. 5 L'Eau. 

O té poslední uvažuju jako o signature pro dceru, pokud by se jí libila. Posledních pár let je ponořená v No. 4 od Sander, k Vánocům dostala i tělovou řadu. Tak až bude chtít změnu ...

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 14. ledna 2017 21:27
Reakce na slniecko:

Než jsem dopsala , byla jsem v pořadí.

Online andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 15. ledna 2017 00:16
Reakce na Mirka:

Tiziana Terenzi?

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 15. ledna 2017 15:22
Reakce na andry:

Nedosažitelnej cíl, santalovka... Santal Royal určitě znáš - ta se ti nelíbí?

Online andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 15. ledna 2017 15:52
Reakce na barbucha:

tam toho santalu právě zrovna moc nemám...

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 15. ledna 2017 18:36
Reakce na andry:

Ano

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 18. ledna 2017 23:52
Reakce na razorblade:

po letech odmitani jsem se rozhodla, ze si koupim chanel petku. jen resim, jesli edp nebo edt (koncentrace parfem je mimo me financni moznosti i zivotni styl:)). co jsem takhle procetla net, vydedukovala jsem si, ze kazda voni uplne jinak? kterou doporucujete?

Co se týče toho, že čistý parfém pětky je mimo tvé finanční možnosti, nemusíš litovat. Zkoušela jsem ho a voněl mi skoro jako jedna ze starších šarží EdP. Ona se už x krát reformulovala a odlehčovala.

Jinak zrovna u pětky těžko radit, jestli EdP nebo EdT. Třeba barbucha říká, že na ní chanelovský toaletky drží dobře. Já je zase ze sebe moc necítím, proto dávám přednost edp (měla jsem flakon a nosila ji jako letní svěženku). Plus jsou tam teda určité drobné rozdíly v poměru složek, ale nedá se říct, že by jedna byla v tomhle ohledu v něčem lepší nebo horší.

Nicméně než se definitivně rozhodneš, zkus schválně i tu No. 5 Eau Premiere, až budeš příště v parfumérii, jak navrhovala Mirka. Ta je taky dobrá a ta klasická pětka je v ní cítit. Ať máš jó zamotanou hlavu.

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 09:25
Reakce na wendulka:

to abych si poridila dalsi sadu rukou :D nechci totiz testovat na papirku, protoze na moji kuzi skoro vsechno voni jinak. a ja jsem svym zpusobem hrozne konzervativni clovek, tak kdyz uz bych mela na policce mit no. 5, tak bez nejakejch privlastku :D

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 19. ledna 2017 12:44
Reakce na razorblade:

Chápu. Taky papírky využívám jen minimálně, když si nechci zaplácávat místo na ruce a chci získat jen získat představu, co zhruba čekat, jestli to má vůbec cenu dávat na ruku.

I když pche, tři vůně se dají na ruce zvládnout úplně v pohodě. Pravé zápěstí, levé zápěstí, pravý horní hřbet ruky, levý horní hřbet ruky - na hřbet ruky já osobně zkouším mnohem radši než na zápěstí, protože tam mi vůně vždycky drží jen minimálně. Pak tu máme předloktí z horní a dolní strany, loketní jamku na každé paži. V létě s krátkými rukávy pak přichází do hry i ramena. Jó, musíš se naučit při každé návštěvě parfumérie nebo parfémovém výletu využít prostor rukou až do mrtě. Pochopitelně je ale dobrý si taky někam poznamenat, kam sis co stříkla.

A doporučuju říkat si o přičichnutí ke kávě na pročištění nosu, když už nebudeš stíhat. Nevím, jak v Sephoře nebo Marionnaud, ale v Douglasu na Příkopech a v Palladiu už jsou naštěstí dózou vybavení jako v niche parfumériích.

"a ja jsem svym zpusobem hrozne konzervativni clovek, tak kdyz uz bych mela na policce mit no. 5, tak bez nejakejch privlastku"

Tomu naprosto rozumím. Ale ta No. 5 Eau Premiere se třeba mně osobně líbí víc než toaletka klasické No. 5 a nejradši mám No. 5 v koncentraci EdP. I když každý to má samozřejmě nastavené jinak.