Wanderpacket - potulný balíček se vzorky a poklady

07. února 2021 12:22
Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 02. listopadu 2021 21:44
Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 09. listopadu 2021 22:30

Na druhý niche sa hlásim.

Čo sa týka oudu, to si nie som istá. Jednak to nie je úplne moja obľúbená ingrediencia, jednak by som mohla skončiť deložovaná.

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 11. listopadu 2021 23:26

áááá mám ďalšiu otázku.

V packete je spoločne zabalená do celofánu dvojica vôní, ktoré sú popísané jedna ako Oud Abyad (a na vrchnáčiku má perom číslovku 1) a Arabisk Oud (na vrchnáčiku má číslovku 2). Neviete k tomu niečo bližšie? V arabkách sa príliš nevyznám a neviem si to zaradiť.

Rozhodla som sa skipnúť tie značky, ktoré sú niekde v BA, to si môžem potom skúsiť tam, aby som zbytočne nezdržovala, takže sľubujem, že budem čo najskôr hotová.

Offline Kočka_toulavá
Avatar
321 příspěvků moje polička 13. listopadu 2021 06:02

svěženkář ahoj, aj ja sa hlasim o dalsi Wanderpacket :) Ten oudovy asi vynecham, tento tyzden som si jednu z oudovych dala a narazila som aj u tolerantneho okolia na protesty. 

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 13. listopadu 2021 22:20

Tak v pondelok posúvam ďalej.

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 19. prosince 2021 01:29

Hlásim, že som pri vianočnom upratovaní pracovného stola našla balíček vzoriek Pinward, ktoré sa tam s najväčšou pravdepodobnosťou dostali z Wanderpacketu, takže počas sviatkov vzskúšam a vložím do najbližšieho, ktorý sa ku mne dostane.

Offline Kočka_toulavá
Avatar
321 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 13:24

Dobrý deň,

chcela by som poďakovať všetkým zúčastneným zapojeným sa do Wanderpacketu. Vidím, že v balíčku mnohí pripravovali čerstvé vzorky z vlastných zbierok. Poznávam aj písmo a každý, kto ho mal zanechal v ňom svoju stopu.  Zároveň ma tiež veľmi potešilo, že vzorky boli veľmi kultivovane degustované – ako víno. Starostlivo sú uzavreté. Väčšina obsahu sa nachádza minimálne v ¼  - 2/3 vzoriek.  Podľa mňa je balíćek veľmi vhodný a použiteľný  aj na ďalšie preskúmanie a nevidela by som jeho cestu ako ukončenú.

Príjemne prekvapenie boli Smell Stories. Veľmi ma príjemne pobavilo poskladanie Kerosene. Rada by som doplnila aj ostatné zo svojich zásob. Pre tvorbu Johna Pegga mám slabosť špeciálne ma potešilo, že som v balíčku našla i toto. Trošku vyprázdnené prišli A. Neuffer a Meo Fusciuni. Niektoré už prázdne, ale chápem, že je po nich  „sháňka“.  Tam ma oslovili L´oblio, Luce a Notturno ale už tam nie je veľa. Zaradovala som sa čajovej Wulong Cha od Nishane, kde ostala aspoň kvapka na dne ale získala som o tejto nerušivej a veľmi príjemnej vôni aspoň predstavu. Absolútnym víťazmi celého balíčka sa pre mňa stali Lonestar Memorier od Andyho Tauera, ktorú som dôkladne týmto preskúmala a rozkošné miniatúrky Borsari 1870.

Tie ak by niekto časom predaval mam zaujem pre maminu, ktorá sa do nich zamilovala. 

Mnohé značky v balíčku viem podopĺňať preto ak máte záujem, píśte.
Do balíčka by som chcela vložiť ďalšie vzorky Kerosene, vzorky od Ramóna Monegala.

Z Masque Milano viem doplniť Russian Tea súčasnú aj vintage. Z Guerlainov ak máte niečo čo by ste radi skúsili, kludne píšte.  Doplním aj Nobile 1942 aspon tou troškou čo mám vo flakóne. Tiež viem doplniť Lost Cherry alebo Violet Blonde.  

Prosím tiež o informáciu kam bude balíček putovať ďalej. Hlási sa ešte niekto na Slovensku alebo pôjde ďalej k @Woody ?

 Prajem príjemny deň a ďakujem za túto možnosť sa zapojiť. 

@slniečko mala som to štastie sa dostať k Pineward ale ak by chceli ľudia po nás, môžeme sa nejak dohodnúť a priložiť aj do tohoto balíčka. Wanderpacket 2 bude opäť až za nejaký čas kým to všetci poskúšajú. 

Offline Kočka_toulavá
Avatar
321 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 13:25

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 17:00

Kočka_toulavá to je super nápad! Ja v stredu cestujem na týždeň, aôe predtým, alebo potom to viem poslať/dopraviť.

Jo a keď pozerám ako krásne fotíš, keby sa ti chcelo tie miniatúrky Borsari pofotiť po jednej do databázy, bolo by to super. Ja som sa síce snažila vo fotokrabici, ale proste ak na niečo fakt nemám talent, tak je to fotenie.

Offline Kočka_toulavá
Avatar
321 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 19:43

@slniecko poštou by bolo uplne super

Skúsila by som ich ešte pofotiť, bola by to česť ak by sa našlo dačo použiteľného. Trochu by som sa pohrala so svetlom a s bielym pozadím... 

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 18:52

Trochu by som sa pohrala so svetlom a s bielym pozadím... 

Vzorky sa pokúsim v pondelok poslať.

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 00:50

Pinward

Oxylus

Slede v estragónovej omáčke.

A áno, tú plechovku niekto otvoril na čistinke v hustom ihličnatom lese, počas hnusného počasia, keď je kôra mokrá, rozmočená tráva sa lepí na topánky a ohnisko sa nedá zapáliť, ale v mokrom vzduchu cítiť vôňu obhoreného mokrého dreva.

Do večera to trochu obschne, už to nie je tak hnilobné, slede sú dávno zjedené, len vzduch je ešte vlhký a plný vône vlhkého ihličia. Začínalo to nevábne, koniec je príjemný. 

Treacle

Konečne raz tabak so sladkými tónmi, ktorý nijako a ničím nepripomína Tabacco Vanille. Trochu sušeného tabaku, k tomu čaj s medom, čas od času sa mihne podobný tón beskydiek ako v Erawan od Dusity, ale len občas a veľmi jemne. Postupne sladšie tóny vyprchávajú a uvoľňujú miesto ľahko zaúdeným závanom.

Velvetine

Najprv vianočná jedlička, potom trochu živíc a klinčeky. Nakoniec karamelky. Veľmi príjemná zimná vôňa.

Glühwein (?) - edit: pravdepodobne Christmas Wine

Brusnicový lekvár z Ikea, ktorý postupne zatrnie do poctivého domáceho brusnicového kompótu. Prečo by to malo byť varené víno netuším, ale buď som zle prečítala rozmazaný nápis na vzorke, alebo majú úplne iný recept. V každom prípade, vôňa sa mi páči.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 09:26

Jestli to nebylo Christmas Wine - Glühwein se objevilo v prodeji u Pedra až později. Záleží, zda vzorek prďola měla už při odesílání WP...

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 19:53

slniecko Korsičanka 

Určitě to bylo Vánoční víno, které je na brusinkovém absolutu postavené. Glühwein je sice odnož Vánočního vína, ale je víc gurmánský. A mně osobně se líbí ještě o něco víc

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 21:37

Korsičanka prďola vďaka za info, prehodím to....na cedulke sa mi zdalo, že posledné písmeno je "n" atak som hľadala len medzi tými. Ale bolo to rozmazané, takže ruku do ohňa za to nedám.

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 05. února 2022 18:35

Děkuju Kočka_toulavá balìček dorazil zpět do ČR na jižnì Moravu. Nejedno potěšenì a překvapenì nabìzì. Kdo je na řadě dál?

Offline Kočka_toulavá
Avatar
321 příspěvků moje polička 05. února 2022 20:07

Woody

Uz si to tak rychle odskusal?

slniecko rada by som poslala fotky ale neviem, ci budu dobre.  Pripadne mi pisni do mailu Tvoj mail a rada zaslem.. 

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 05. února 2022 20:31

@Kočka_ toulavá 

Nééé teprve jsem začal. Viděl bych to na 14 dnìaspoň. 

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 05. února 2022 21:56

Woody Příští na řadě je Ignis