Tvoje vůně má (ne)známé jméno

14. ledna 2021 18:37
Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 18:37

Dovoluji si pro zpestření založit nové vlákno.

Když zkoušíme vůně, jsme stejně vždycky ovlivněny (kromě miliónu dalších faktorů) značkou, jejím názvem, složením; pak tam marně hledáme to, co jsme očekávaly... Napadlo mě, že by mohlo být zajímavé sledovat, jak vnímáme vůni, kterou testujeme úplně naslepo (a přiznám se, že mě inspirovala Pinot Noir tím, jak ve Vinárně popisovala "slepé" degustace vína).

Poslala jsem tedy do světa pár neoznačených vzorků jedné vůně a zde je prostor podělit se o postřehy z parfémové hádanky. Není to kvíz, ve kterém bychom hádaly, o jakou vůni jde, spíš jenom o ty pocity, které může vyvolat, pokud o ní nic předem nevíme.

Každé kolo testování naslepo může probíhat tak dlouho, dokud se najde někdo, kdo bude ochoten o vůni ze vzorku diskutovat, případně ho posunout dál, aby se okruh zkoušejících rozšířil.

Omlouvám se těm, které jsem nevyžádaným "výkopem" prvního vzorku obdarovala, i těm, kterým jsem neposlala nic; bohužel nebylo v mých možnostech obeslat celou Parfumanii...

A kdyby se chtěla o první nezávislé postřehy podělit moudjahidine , budu moc ráda .

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 20:54

Fleur Už se těším!

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 21:28

Fleur taky jsem zvědavá

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 21:30

Fleur To zní zajímavě.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 23:57

Fleur ja mela tip podle popisu...

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 19:29

Strašne som zvedavá!!! Skvelý nápad!!!

Offline Petya Charmite
Avatar
199 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 14:02

To je super nápad!!!

Zrovna budu posílat parfumaniačkám balíček, že bych jim tam přibalila tuto "hru"? Mohu? :-)

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 16:58

Petya Charmite No jasně! Jenom pak v tomto vlákně budou muset diskutující uvést, že hodnotí vzorek č. 2 od tebe, abychom se  v tom neztrácely .

Offline Petya Charmite
Avatar
199 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 18:06

Fleur napíšu k tomu průvodní dopis s návodem (mohla bych ho zašifrovat, to by pak byla přímo parfémová bojovka ).

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 10:51

Tak ja to vykopnu ke vzorku c. 1 od Fleur 

Od vialky to voni jak nejaka variace LVEB Sladky kytky, jasmin, marsmelakovej pomeranc kvet, ruze, paculi, pizmo, vanilka a nejaka tangerinka nebo obdobnej skadkej citrus bych tipla. Je to takovy svezejsi ve smyslu az mladistvy, ale ne umely. Moderni. Ja bych to nenosila, moc to na muj osobni vkus jasa. A prijde mi, ze to znam. 

Davam na ruku. Vyliza svezi sipkova ruze, ale furt to dost jasa. Zavaluje ji vlezle paculove vodnate sladko. Z dalky je to pricetnejsi a casem se to i umravni. Ted bych se priklanela spis k necemu ve stylu Miss Dior Cherie. A stale je to strasne povedomy. Nejsem fanouskem teto vune, na me kuzi (na me) pusobi otravne.

Pokracovani posleze.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:09

andry 

...tak to čumim!.

Protože já a mé dojmy:

buď je to vtip(= čistá voda nebo voda nastříkaná do vialky po něčem...)

a nebo

fakt moje dementní chemie...

...protože - dala jsem si vzorek na obě ruce(svrchu paže, na zápěstí svrchu i zevnitř/zezdola)

a necítím téměř nic.

Pak, lehce vzteklá(ledaže by to byla vůně od Ormonde Jayne, třeba taková Woman. Protože její vůně, vůně této značky jsou pro mě téměř nedetekovatelné,

efemérní...

Takže, to, co cítím, vše je ve velmi, VELMI slabounké intenzitě i koncentraci, spíše taková ovoněná voda.)

Ale dovoluji se domnívat, paradoxně že už zpočátku, na úvod tam jsou

hedvábné pryskyřice(vílí šály z pavučin s vetkanými démanty ranní rosy)

s pár podprahovými mikroakcenty tmavě hnědých čokolád, pak

něco zeleného, křehkého, lehounkého a současně delikátně pikantního.

No, fakt něco velmi podobného vůni Woman Ormonde Jayne

(vzorek ale nemá onu,byť křehkouů, tak plnou balzamičnost Ormonde, je takový vodnatý) - to koření, křupavost cedru i s jeho čerstvou chutí dřeva(přecházející až do jablečného tónu),

antracitově zelený vláhou nacucaný mech,

nasládlost z temně, až načernale fialových květů fialek a jasmínu, kardamonem drhnoucí vetiver, který zde je vyjímečně skoro hedvábný...

(nebo mě napadá, sice  vůbec ho neznám, ale Black Jade. Ovšem bez skořice a hodně zmutovaný)

Nakonec mám na kůži květinami s jablečným tónem podmalovaný, pižmem změklý a lehce teplý cedr, možná prachovou hrušku, jasmín, vodnaté pryskyčno

...tak takhle to cítím já

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:12

Miru Na to, že nic necítíš, jsi se nakonec docela rozvášnila. 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:15

Sweet Potato 

...asi to zachránil ten cedr. Ten mi ve většině vůní vadí. A japka, ty taky nemusím

Ale co já vím.? Nakonec to bude nějaká všeobecná těžkotonáž. Jenom má chemie je jiná, no.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:19

andry 

Kde se ti tam vzala šípková růže?

To ti musí dělat tvoje kůže jedině. 

S těmi prvními dojmy od viálky ti ale dávám zapravdu. Jsou v tom na kůži dominantní bílý kytky (allurovský jasmín, pomerančový květ a ovocně žvýkačková tuberóza) na sladce pačuliovým základu. Bleee.

A samozřejmě jsem to už zkoušela. Jenom si vzpomenout.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:24

wendulka 

Hlasim, ze pak zas zalezla a casem se urcite priklanim k te ovocne tuberoze. Prvni cast vyse byla psana celkem za cerstva

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:27

MiruMiruOrmonde Woman je z meho uhlu pohledu jednak castecne zelena a druhak celkem krehka a sofistikovana. Toto tak na me urcite nepusobi.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:28

wendulka andry 

...s Vašimi dojmy se absolutně rozcházím

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:30

Miru ze ona nam Fleurzaludne poslala jine vzorky

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:31

andry 

beztak!

I když - s Tebou se dost často rozcházím(když popisujeme stejnou vůni), s Vendulkou se také ne vždy shodneme.

Znovu čichám k ruce - růže.? No, jestli - tak hoooodně zastřená a spíše v neslazené ale marmeládové podobě

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:31

Fleur Koukám, že se tady ještě pobavíme. Dobrý nápad na ty zimní dny.