Zaujímavé články a odkazy o vôňach, parfémoch, čuchu a vôbec

09. ledna 2015 18:20
Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 24. února 2019 12:52

barbucha 

tak nějak to vidím taky. A právě proto mě irituje, jak teď v současnosti probíhá "osvěta" potenciálních zákazníků ve věci niche parfumérie. Takových a podobných rozhovorů a článků se v posledních měsících vyrojila spousta. Jsou zavádějící, to, co možná platilo před deseti lety je dneska někde jinde... vývoj nezastavíš :-D, je těžké to uchopit. Ale tady ne, tady jede masáž ve stylu mainstream fuj, ta pravá parfumerie je niche (a niche je to, co prodávám ).

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 24. února 2019 13:02
Reakce na slniecko:

barbucha no, presne toto podľa mňa exkluzívky sú. Na prírodné zloženie im neskočím a myslím, že ho ani nepredstierajú, ale sú proste kvalitnejšie, lepšie poskladané. Ako keď si vezmeš trebárs Lancome, alebo Dior, tak išli rokmi strašne kvalitou dole a v tých exkluzívnych radách sa akokeby vracajú k pôvodnému levelu. Niche podĺa mňa pôvodne aj takto vznikali, ale keď ich poskupovali rôzne korporácie, tak z mnohých sa mainstram nestal, proste im nechali ten charakter, kvôli ktorému boli úspešné. Tam to beriem skôr, že je to výraz pre vône, ktoré sú vybočujúce charakterom, keď si vezmeš Lutensa, tak ten je "iný", Shiseide-neshiseido, ešte aj tak "banálne" vône ako kvetinovka Nuit de Celophane, ľaliovka Le Vierge de Fer, gurmánska mandľová Louve sú proste "iné", na rozdiel od iná´ých kvetinoviek, alebo gurmániek ich proste neskusne každý. Ford detto, každá tá vôňa má v sebe niečo ľahko odlišného.

​Jj, souhlasím. Řekněme, že léty se ty hranice mezi nikovkami a hlavním proudem trošku rozmělnily a z původního seznamu atributů nikovek pár položek zmizelo. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 24. února 2019 20:07
Reakce na domenica:

 mainstream fuj, ta pravá parfumerie je niche (a niche je to, co prodávám ).

​To je přesný 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 01. března 2019 15:19
Reakce na Korsičanka:

Ano, tomu já říkám výklenek!A proto se nám líbí, že?

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 01. března 2019 15:19
Reakce na domenica:

​Jj, souhlasím. Řekněme, že léty se ty hranice mezi nikovkami a hlavním proudem trošku rozmělnily a z původního seznamu atributů nikovek pár položek zmizelo.

​No, to áno....

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 04. března 2019 14:38

Biely kvet Díky za odkaz!

Parádní rozhovor a velmi pravdivé odpovědi: Evka pracuje neúnavě a do úmoru, posílá krásu do světa a přitom zůstává věrná Slovensku, ale hlavně - je skutečně normální ženou, která si nehraje na VIP. Všimněte si, že v souvislosti s výrobou a značkou stále používá zájmeno MY, nikoliv JÁ. Umí si vážit práce lidí, kteří pro ni pracují A kvůli naší parfumaniacké návštěvě bratislavské "1907" přijede až z Košic vždy, když jí to harmonogram  jen trochu dovolí.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 04. března 2019 14:46

Biely kvet 

Já tedy původně četla "Korsičanka prerazila ve svete exkluzivnych parfumovou" a říkám si "tak už je to i novinách", než mi došlo, že to byla nějaká momentální dyslexie.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 04. března 2019 14:52

jerry   Asi bych nechtěla, milá momentální dyslektičko, aby o mně psali v novinách, na to se ani trochu necítím

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 04. března 2019 15:12

Korsičanka  Nikdy nehovor nikdy! 

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 04. března 2019 15:15
Reakce na Korsičanka:

Biely kvet Díky za odkaz!

Parádní rozhovor a velmi pravdivé odpovědi: Evka pracuje neúnavě a do úmoru, posílá krásu do světa a přitom zůstává věrná Slovensku, ale hlavně - je skutečně normální ženou, která si nehraje na VIP. Všimněte si, že v souvislosti s výrobou a značkou stále používá zájmeno MY, nikoliv JÁ. Umí si vážit práce lidí, kteří pro ni pracují A kvůli naší parfumaniacké návštěvě bratislavské "1907" přijede až z Košic vždy, když jí to harmonogram  jen trochu dovolí.

​Máš úplnú pravdu, je to tak. Pri čítaní článku som bola pyšná, že sa s ňou poznáme osobne. 

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 04. března 2019 16:09

jerry To jsme dva. Napoprvé čtu Korsičanka. Říkám si cože? Čtu znova. Aha, Košičanka.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 04. března 2019 16:13
Reakce na ModestMourek:

jerry To jsme dva. Napoprvé čtu Korsičanka. Říkám si cože? Čtu znova. Aha, Košičanka.

tri

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 04. března 2019 16:17

Korsičanka tak ale tvoja polica by si iste nejakú zmienku zaslúžila...a nenanosila sa ti do pivnice sama!

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 04. března 2019 17:23

slniecko A co tvoje? A wendulka /wendulčina?

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 04. března 2019 17:26

viktorka_od splavu ModestMourek Vidíte, co dělá rychločtení?

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 04. března 2019 17:27

viktorka_od splavu Čtyři...

Offline Friga
Avatar
1553 příspěvků moje polička 04. března 2019 18:03

Sweet Potato uz je nas pet 

Offline RoSa
Avatar
8149 příspěvků moje polička 04. března 2019 19:13

Friga šest!

akorát jsem nemyslela na místí Korsičanku, ale na značku IMIZA z Korsiky

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 05. března 2019 07:57

Sedum 

Korsičanka Vidíš, jak na Tebe všichni myslíme