Fotky parfémů

09. srpna 2014 12:33
Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 14:07
Reakce na wendulka:

Teď jsem přežvýkala na fragrantice ty 2 recenze a nezní vůbec slibně

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 15:20
Reakce na Korsičanka:

To bych za bernou minci nebrala. Ta Lynncan nemá na poličce nic a sronává ji s Portrait of a Lady, což jak jsem ti říkala, se nedá, protože Portrait of a Lady je sice orientální růže, ale na rozdíl od Prosmise a The Night to není tradiční arabka.

U té missinpuzzle taky těžko říct, protože rovněž toho nemá na poličce o moc víc, zase myslím hlavně tradiční oudové arabky. Sice srovnává s The Night a ačkoliv souhlasím, že The Night mě uzemnila hned napoprvé, hrozně záleží na tom, jestli tu The Night má/měla nebo kdy jí zkoušela. Protože faktem je, že do The Night jsem se zamilovala právě proto, že jsem ji už poprvé zkoušela v teple a nikoliv v zimě.

Cervanek
Avatar
05. listopadu 2017 15:21

Arabky milují dost suché a horké počasí.

Nicméně Promise mě zajímá čím dál víc. Jako i jiné vůně označované "drsné", jakmile je tam růže či okvětní plátek, můj nos okamžitě zpozorní.

Na nějaké recenze z Fragranticy už dávno nedám. Samozřejmě mě názory zajímají, ale mnohem bližší mi přijdou z parfumo.de, kde se na vůně dívají spíš lidé z okolí, tím mám na myslí Střední Evropu, kde je klima takřka stejné. A právě klima hraje ve vnímání vůní roli. ( i když se názory čichačů mohou lišit)

Určitě si vzorek seženu - možná oba dva na srovnání Portrait of a Lady a Promise a vytáhnu vzácný z The Night.

Offline Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 15:28
Reakce na Korsičanka:

Teď jsem přežvýkala na fragrantice ty 2 recenze a nezní vůbec slibně

Čtu ty recenze na Fragrantica a dívám se, že autorka jedné z nich má na poličce označeno jako "nelíbí" např. Lyric a Oud Velvet Mood. Takže její recenzi přecházím jako pro mě naprosto neužitečnou

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 15:33
Reakce na Martula:

Máte výhodu znalosti jazyka. V mnou ovládaných jazycích se recenze většinou nekonají

A zkoumat jim poličku by mě vůbec nenapadlo Myslila jsem, že se tam nevyjadřuje k vůním jen tak někdo z "ulice". 

Offline Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 15:35
Reakce na Korsičanka:

Já vždycky jdu na poličku recenzentů a dívám se, jestli mají podobný názor na něco, co znám. A podle toho se pak rozhoduji, jestli je to pro mě užitečná recenze nebo ne.

Cervanek
Avatar
05. listopadu 2017 15:36
Reakce na Korsičanka:

Máte výhodu znalosti jazyka. V mnou ovládaných jazycích se recenze většinou nekonají

A zkoumat jim poličku by mě vůbec nenapadlo Myslila jsem, že se tam nevyjadřuje k vůním jen tak někdo z "ulice". 

recezne na Fragrantice u vůních, tak jak jdou v seznamu značky - jsou od normálních smrtelníků.

za to k novinkám se spíš vyjadřují "fachmani z oboru" - semo tamo

na parfumo.de jsou názory na vůně v němčině - což by Ti Miri vyhovovalo, myslím.

na parfumo.net pak od anglicky mluvícího obyvatelstva

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 15:39
Reakce na Cervanek:

Děkuji všem třem mým guru za rady

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 23:11

Přímo do nebe.

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 00:18
Reakce na wendulka:

Keby si na tu prvu fotku nedala klucik so strapcom, tak by som si lamala hlavu, ako sa ti podarilo odfotit flakon oproti oblakom a nie je ti vidiet ruku. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 07:58
Reakce na wendulka:

Paráda! Sklo a zrcadlo jsou při kouzlení s flakóny velmi vděčné a tady se ti to moc povedlo.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 08:14
Reakce na wendulka:

Vendulko, krása přímo nebeská! 

Online slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 09:29

No, až raz budem veľká, naučím sa fotiť pekne ako vy....toto je skôr dokumentačná. Kriglery skôr, než sa rozprŕchli do sveta...

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 10:59

wendulka slniecko Moc hezké fotky, ty umělecké i ty "jenom" dokumentační 

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 11:24
Reakce na Micuska:

No já jsem původně přemýšlela vyfotit jen samotný flakon, ale pak jsem si řekla, že když Straight to Heaven, tak přece klíč k nebeské bráněa už tam byl.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 11:28
Reakce na Fleur:

+ Dalia + daniela 

Děkuju. Nakonec to bylo tak, že můj obraz v zrcadle byl ten nejmenší problém. Mnohem větším problémem se ukázaly být mraky. Jak furt foukal vítr, tak cvaknout to v momentu, kdy se v zrcadle objevil jejich ideální poměr s modrou oblohou, byl docela oříšek.

slniecko Ty jo, to jsem ve Vídni ani nepostřehla, že jich bylo tolik.

Online slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 11:41
Reakce na wendulka:

A to tam ešte nie sú tie, ktoré cestovali z Viedne rovno do Čiech:)))

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 11:49
Reakce na wendulka:

Ty jsi hotová umělkyně, Wendy. Kouzlit se zrcadlem by mě ve snu nenapadlo

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 12:04
Reakce na Korsičanka:

Zrcadlo je vděčné, ale také neúprosné. Občas tam vyleze něco, s čím člověk při běžném focení nepočítá. Tady je odstrašující příklad - nápis tester se v zrcadle prostě neschová:

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 12:05
Reakce na slniecko:

Měla jsi dokumentovat i zavazadlo, ve kterém jsi to převážela! Úplně mi z té zodpovědnosti za takový transport běhá mráz po zádech.