Láska na první pokus...aneb musím tě mít

15. zaří 2014 12:12
Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 05. ledna 2015 20:44
Reakce na Mirka:

Vidíš, u mě to třeba s pětkou právě tak bylo.

Na první, druhou nebo i pátou zkoušku to FAKT nešlo. Dostala jsem ji jako dárek a prodala. Ale bylo mi o deset let míň a dneska ji fakt mám MOC ráda a lituju té prodané. Měla jsem ji na pár let jen zahrabat někam do temné skrýše.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 03. dubna 2015 20:59

V poslední době jsem objevila hned dvě vůně, které mě chytnuly už od prvního přičichnutí a nepustily mě. Před měsícem to byla Sunshine a včera Cologne Indélébile - tam bylo to rozhodnutí ke koupi opravdu bleskové.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 03. dubna 2015 21:31
Reakce na wendulka:

S Cologne Indélébile to mám úplně stejně - první zkouška a bylo jasné, že jsem se zamilovala .

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. listopadu 2017 17:21

Za posledn rok to byl Shalimar Souffle, Iris Nazarena, Néa, Stilettos on Lex, Terrasse a St-Germaine a Burlesque. U těch mi po první zkoušce bylo jasné, že se bez nich má polička neobejde.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 16. února 2018 23:47

A kruci, asi jsem se zamilovala do Pleasures Gardenia. Já to teda tak trochu tušila už na podzim ve Vídni, kdy jsem jí zkoušela poprvé, ale tak nějak jsem doufala, že mě to třeba přejde. Následoval tak pro začátek malý odstřik, teď větší odstřik. Jenže vono je to pořád tam. Co  já děvče nešťastný budu dělat? Ty Kriglery mi byl fakt čert (aka slniecko ) dlužnej.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. března 2018 07:07

Bottega Veneta Eau de Velours, LPRN Black Perfecto a Knot - u všech jsem našla zalíbení hned při první zkoušce.

wendulka Zatím jsem poznala Kriglera jen jednoho (Manhattan Rose), ale věřím, že u Gardenie bych dopadla stejně jako Ty. 

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 12. března 2018 13:58
Reakce na wendulka:

A kruci, asi jsem se zamilovala do Pleasures Gardenia. Já to teda tak trochu tušila už na podzim ve Vídni, kdy jsem jí zkoušela poprvé, ale tak nějak jsem doufala, že mě to třeba přejde. Následoval tak pro začátek malý odstřik, teď větší odstřik. Jenže vono je to pořád tam. Co  já děvče nešťastný budu dělat? Ty Kriglery mi byl fakt čert (aka slniecko ) dlužnej.

wendulka Dalia 

S Pleasure Gardenia jsem na tom stejně (odstřik už jsem spotřebovala), bohužel ani Subtle Orchid mi nedá spát. Manhattan Rose je nádherná, ale tady se obejdu a ještě mě láká English Promenade. Odstřik Chateau Krigler na cestě, odstřik Dolce Tuberosa na poličce. Krigler mi neskutečně sedí, vnímám v každé vůni určitou noblesu, kdy dámy byly dámami a to já na vůních miluji. Navíc i ty "lehčí" jsou úžasně propracované, vše do sebe zapadá a krásně drží, povlávají kolem jde, spíše jdou se mnou - právě tak jsem vnímala Pleasure Gardenia. Typově mi připomínala něžnější Narcotic Venus.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. května 2018 17:33

Dnes jsem vyzkoušela Jour d´Hermes Absolu a na druhou  ruku jsem šplíchla Jour d´Hermes a obě  ... především Absolu se mi velmi zamlouvá. Krásná gardénie! 

Offline Miru
Avatar
13804 příspěvků moje polička 05. května 2018 10:16

Dalia 

Můžeš ty dvě vůně, prosím, porovnat.?

Já naslepo vzala ten Absolu a jsem nadšená.!

(až na nic moc výdrž, takže, sice mám největší flakon, bude ani ne do měsíce pryč...)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. května 2018 10:40

Miru Pokusím se, ale chtělo by to ještě domácí zkoušku, pěkně v klidu. Zkoušela jsem v parfumerce a měla jsem plný nos vůní.

Absolu mě zaujala krásnou gardenií. Tvoje recenze ji vystihuje perfektně. A pokud se Ti zdá, že má slabou výdrž, tak buď ráda, že jsi nešla do té druhé. Zatímco Absolu jsem z ruky vnímala několik hodin, tak verze bez přívlastku se ztratila velmi rychle. Ale jak píšu, měla jsem nos přesycený vůněmi.

Neabsolu mi přišla jiskřivější a samozřejmě éteričtější. Absolu byla na mé kůži hutnější, po rozvonění lehce pudrová.

Brala bych je obě, ale reálně půjdu do Absolu. 

Offline Miru
Avatar
13804 příspěvků moje polička 05. května 2018 10:42

Dalia 

Děkuju!

No, Absolu - to je pro mě delikátní gardenie schovaná v meruňkovém mléce.

Chci říci, že gardenii jako takovou tam vyloženě necítím, resp. jen velmi křehce a opravdu je omývaná v takovém hustějším mléce, skoro smetaně s meruňkovou příchutí.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. června 2022 15:11

Dior Mitzah - láska na první přivonění. A bude příští měsíc. 

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 18:36

I moje druhá letošní návštěva Paříže minulý měsíc přinesla jeden naprosto impulzivní objev, kdy od prvního seznámení se s vůní a koupí flakonu uplynul pouhý jeden den. Oshiso od Pierre Guillaume z jeho bílé kolekce.

Offline Miru
Avatar
13804 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 18:44

wendulka

...tak se těším na recenzi

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 18:46

Miru 

Finišuju na ní.

Online milacka
Avatar
5452 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 19:16

wendulka horím zvedavosťou aj ja. 
U mňa je to Pikovaya Dama, nutne ju potrebujem. Len ma mrzí, že som v ošiali zamilovanosti napísala krásnu recenziu, ktorú som si vlastnou nepozornosťou vymazala. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 19:35

wendulka Tak to je skvělé, že se i přes množství flakónů a vyzkoušených vůní dokážeš takhle krásně nadchnout!

Na recenzi jsem zvědavá, protože podle složení si vůni nedokážu představit; navíc bylinku shiso mám spojenou s asijskou kuchyní, kterou nemám příliš v oblibě, takže moje fantazie rychle uvadá. Ale ty s vůněmi od PG souzníš, určitě ti moc sluší!

Online Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 20:04

wendulka Jsem moc zvědavá, co tě na ní okouzlilo. Těším se na recenzi.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 20:15

Fleur 

No možná to bude tím, že mně voní skoro všechno zelené. S pár výjimkami jako třeba bobkový list, blee. Shiso je mi sympatické, že kromě dominantní mátové peprnosti vykazuje i tóny hřebíčku a skořice. A máš pravdu PG umí navíc mé oblíbené složky zakomponovat tak, že mi to sedí. Takže pokud tam nenacpe med nebo tunu benzoinu, což se v tomhle případě nestalo, tak je vymalováno.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 07:55

wendulka Podle recenze musí být velmi příjemná . Já to mám s mátou někdy na hraně (za kterou se může zvrhnout v parfemaci zubní pasty, nebo arabský mátový čaj), zde to evidentně nehrozí.