Podobné vůně

25. dubna 2018 17:50
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. dubna 2018 17:50

Které vůně vnímáte jako podobné?

Dnes jsem pár hodin přemýšlela, čím je mi tak známý Petale Noir. A před chvílí přišlo poznání. Na mé kůži je PN silně podobný vůni Jardins de Bagatelle. Zrovna mám obě vůně na ruce a je to tak.

Jardins jsou oproti PN zelenější a víc čistě květinové, chladnější. PN je šťavnatější a v základu jsou květiny podbarvené hřejivou pryskyřicí a santalem. Ovšem podobnost shledávám výraznou.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 26. dubna 2018 15:50

Pokud neuvažuji příbuzné vůně od jedné značky, mám zatím takovéto dvojice:

Arabie (Serge Lutens) ~ Sandalwood Cologne (Geo. F. Trumper)

Chambre Noire (Olfactive Studio) ~ Vento nel Vento (Bois 1920)

Incense extrême (Tauer Perfumes) ~ Mortel (Trudon)

La Yuqawam pour Homme (Rasasi) ~ Oud Saphir (Atelier Cologne)

Patchouli (Molinard) ~ Psychédélique (Jovoy Paris) 

Mefisto (Xerjoff) ~ Silver CPO (Al Rehab)

Gris Clair (Serge Lutens) ~ Pure Lavender (Ferrari) 

Tobacco Vanille (Tom Ford) ~ Tabac Rouge (Phaedon)

Parfum d'Habit (Maître Parfumeur et Gantier) ~ Dans Tes Bras (Frederic Malle)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. května 2018 12:39

Jour d´Hermes Absolu a Narcotic Venus - pro můj nos podoba velká. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. června 2018 10:01
Reakce na ModestMourek:

Tobacco Vanille (Tom Ford) ~ Tabac Rouge (Phaedon)

​Jj, to s odstupem času též potvrzuji. Forda mám akorát o chloupek sladšího a se sušeným ovocem.

A jinak přidávám, že Vanhera (Laboratorio Olfattivo) na mně v základu trochu připomíná Enigma pour Homme (Roja Parfums) bez tabáku a koňaku.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 01. června 2018 10:52

wendulka Sušené ovoce cítím v obou, ale v Tabac Rouge méně výrazně, je taková uhlazenější, také tabákové esence je v ní méně než v Tobacco Vanille = není tam skoro žádná, protože už Ford na ní dost šetřil. Možná by ale Tobacco Vanille s větším množství nebyla tak líbívá.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. zaří 2018 19:53

Až dnes jsem si uvědomila, čím je mi Une Rose de Kandahar od začátku tak blízká. Cítím v ní Coromandel a Oriental Brulant. Od každého trochu. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. října 2018 20:34

Vanilla Flash mi připomíná Ambre Narguilé.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 10. října 2018 23:14

Dalia V Ambre Narguilé cítím hlavně rozvařená jablka se skořicí, to ve Vanilla Flash nemám. Ale jinak mě zaujala rozhodně víc než vanilková kolekce Sylvaine Delacourt.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. října 2018 23:44

Dalia Coromandel ani OB v kandahárské nemám, ale s tou typovou podobností Vanilla Flash a Ambre Narguillé souhlasím. Ta jablka tam jsou. Cítila jsem je nejen na sobě, ale i na cinkje v sobotu a ještě některá ze zdejších dam si ji stříkla na sebe. Na té jsem ta jablka cítila také, jen si zaboha nemůžu vzpomenout, která to byla.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 22:03

Na kůži pěkně prohřátý a rozležený Narciso Poudré mi připomíná Poeme (Lancome).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 19:31

Chevalier de Nuit od Parfums Ciro je sladší Coromandel v koncentraci eau de parfum s ambrově skořicovým základem navíc.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 20:07

wendulka Každopádně mi přijde tak, jak jej pojmenovala andry : Pseudocoromandel

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 20:23

Korsičanka Coromandel jsem zkoušela tak před deseti lety, moc se mi líbilo jméno, ale vůně mě tehdy neoslovila. Asi bych měla otestovat znovu, když se změnila ta koncentrace .

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 21:18

doplnila bych, že v žádném případě není lepší a ani srovnatelný, prostě jen podobný. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 21:59

@andry Fleur Měla:)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 07:52

andry Jo, to souhlasím. Tím smajlík toto rozhodně neměl vyjadřovat, jen že je to podobná a dobře udělaná vůně.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 23. zaří 2019 21:49

Právě jsem si pořídila druhý flakón Orange Star od Tauera. A najednou mi naskočila čichová vzpomínka na Feu d´Orange od L´Occitane. Byla to zakouřená verze Ruban d´Orange, pomeranče se špetkou kadidla, nosila jsem ji někdy v roce 2009. Škoda, že se už nevyrábí...

Offline stes
Avatar
7331 příspěvků moje polička 03. prosince 2019 14:06

Existuje něco podobného?  Vůni jsem milovala, byla tak odlišná..

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. prosince 2019 20:53

stes To je bohužel jedna z těch nenapodobitelných, za které se adekvátní náhrada ještě stále neobjevila.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 03. prosince 2019 22:04

Dnes Déja vu při zkoušení Dusita Fleur de Lalita

Mimochodem Lalita souzvuční s Lolita, což je docela blbé tím, že postrkuje zaujmout postoj už před zkoušením, nicméně google rád poučí.

Ale zpět k vůni. Kdysi jsem měla Un Parfum d'Ailleurs & Fleurs The Different Company. A to je ta vůně, do puntíku.  Stejná jako kdysi, hustý hořký jasmín. Časem Un Parfum d'Ailleurs & Fleurs zřídla zřejmě nějakou reformulací, tak jsem si ji přestala kupovat. Dusita Fleur de Lalita je plnohodnotná náhrada a případ, kdy žák předčil učitele.