Jaká značka vám chybí v českých parfumeriích?

04. dubna 2018 10:17
Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 10:17

Co vám osobně schází v nabídce tuzemských parfumerií? 

Myslím hlavně na jedinečnost vůní, ale budu ráda i za tipy na zajímavé flakóny, tvůrce apod.

Mně osobně tu chybí Auphorie, i když ochotně a rychle posílají vzorky. Ale ráda bych je i viděla a "osahala". :-)

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 10:32

Mitzi No já bych to spíš možná rozšířila na parfumérie zemí EU, které zasílají i k nám. To by mi úplně stačilo bez nutnosti vopruzu s vyclívací poštou a případnou hrozbou doplácení DPH. Ono se to zrovna týká i té Auphorie, že tu nemá ani žádný evropský e-shop, protože české parfumérie se většinou při hledání nových značek orientují podle těch evropských.

Auphorie určitě a za sebe přidávám Dasein.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 11:09

Já už dlouho toužím po tom, aby u nás byla dostupná značka Mazzolari. Třeba se někdy dočkám.

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 14:55

wendulka Auphorii jde online objednat z Polska

Ale můj dotaz směřoval opravdu k fyzické možnosti ty vůně očichat v ČR. 

Mně třeba mrzí, že Le Galion sice v Praze je, ale... nemám šanci očichat novinky. A jelikož je (sice zanedbatelná, ale přeci jen nějaká) část sortimentu k mání online, tak tuhle značku už asi v žádné dobré parfumerii nenajdeme kompletní... 

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 15:10

Mitzi Aha, tak to s Auphorie mi uniklo, že ji ti Poláci mají. No v tom případě já asi nemám značku, která by mi v ČR vyloženě chyběla, jelikož se k té, která mě zajímá, se vždycky nějak po Evropě dostanu.

Mrzí mě vyloženě jenom ty mimoevropské.

No s Le Galion je to dost těžké. Nedělají totiž obecně líbivé vůně, s čímž samozřejmě souvisí i jejich prodejnost. To ty vůně Auphorie mi přijdou v tomhle ohledu pochopitelnější.

Všimla jsem si už před časem, že i 1907 je doprodává a vyřazuje. A když už na ně někde v zahraničí narazím, tak ani tak není v nikterak výrazném zájmu zákazníků.

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 15:32

wendulka Dasein vypadá velmi lákavě 

A Monegal je jen na Slovensku nebo i někde u nás?

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 15:57

Mitzi Právě mě by úplně stačilo, kdyby se obětovali třeba ti Poláci.

Ano, jen na Slovensku, ale v Bratislavě mají jen ty základní. Flamenco prý mají jen v Košicích, teda pokud ho ještě mají, protože v online e-shopu není, zatímco ostatní košické vůně ano. No to si myslím, že to je značka, která by měla spíš potenciál se uživit mezi vícero zákazníky než ten Le Galion, kdyby se jí udělala slušná propagace, o čemž svědčí i to, že třeba v Berlíně se prodává jak v KaDeWe, tak i v Galerie Lafayette.

Jenže u nás je to prostě zabitý tím, že ji naskladnilo notino podobně, jako zabili Nishane anebo Aedes de Venustas (společně s elninem). Do toho se žádná parfumérie s rozumným majitelem, závislá na českých zákaznících nepustí.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 17:12

Krigler, kvôli cene vzoriek, aby som mohla otestovať novinky a potom trpieť, že si to nekúpim...

Ale nie, vážne. Mne osobne nechýbajú iba značky ako také (aj keď taký Fragonard, Molinard alebo Caron by som uvítala), ako skôr výber v rámci značiek. Ako že napríklad klasiky od Guerlainu, tým myslím normálne "mainstreamové", nie exkluzivky, ako Samsara, Chamade...človek musí loviť cez net, obháňať vzorky s koncentráciami....

Nikovky spravidla zasielajú vzorky, tak tam ma ten výber/nevýber až tak nebolí, aj keď vždy ocením, keď si to môžem otestovať na mieste a neplatiť za každú vôňu za vzorku.

Jo a malé balenia z nikoviek.

A čo mi ešte osobne dosť vadí je jednak malý výber čistých parfémov z mainstreamovej produkcie, a hlavne, že ak aj z niečoho sú (spravidla sa kde-tu zjaví nejaký Chanel a občas som vídavala Panthere), tak NIKDY nie je v tej koncentrácii k dispozícii tester.

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 19:56

Dneska jsem si vzpomněla na Lubin, k tomu se u nás taky nedá dostat, že?

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 23:01

Mitzi Nedá. Jo, stávající kolekce mě sice už tak neoslovuje, ale za Lubin bych se v českých niche parfumériích taky nezlobila.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 22. dubna 2018 21:19

wendulka Já jsem naopak ráda, že není všude k mání.