Delší cesta k lásce

26. ledna 2018 17:08
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 15:28
Reakce na moudjahidine:

wendulka Růže jedině Incense Rosé, Rose Poivrée a Army of Lovers, jinak je to stále nounou. 

Mňo ale i to je docela posun. Pro mě teda Incense rosé nounou. V tom případě až objevím jí něcco podobného, co na mně bude stejně puchnout, tak ti zahlásím.

Ale se Shalimarem, jak to tak sleduju, ke mně našel cestu rovněž bergamot. Až přes něj přelezu k citrusům obecným a začnou mě bavit svěženky, to bude teprve parfémový odkopání!

​Proboha, nestraš.

Offline barbucha blogger
Avatar
30508 příspěvků moje polička 26. ledna 2019 14:37

wendulka 

Jakýpak nestraš. Se podívej na mě - od Shalimaru ke květinovkám! Sice chyprovejm, ale stejně... 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. ledna 2019 15:46

barbucha Tím jako myslíš Soir de Lune? Furt je to ale klasika. Šokovaná budu, až se začneš vonět Pleasures nebo něčím podobným.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. ledna 2019 16:37

wendulka Pleasures je dnes už pro mě taky klasika.  Ale Ty jsi to asi myslela trochu jinak ... 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. ledna 2019 16:44

Dalia Přesně tak.

Offline barbucha blogger
Avatar
30508 příspěvků moje polička 27. ledna 2019 10:02

wendulka 

Nejen Soir de Lune, dyk co nejvíc poslední dobou nosim kromě ní - 24F, Voyage... Eau du Soir... 1000... samý kytky. Zatím aspoň kořeněný, ale kdoví, Pleasures možná číhaj za rohem 

Offline barbucha blogger
Avatar
30508 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 21:49

wendulka 

No hele po dnešku, kdy jsem potkala ten Cartier Carat naživo - a po zkoušce, kdy se mi dost líbil - jsem teda už úplně ztracenej případ! Čistý květinovky to jistěj!  Si ten Carat fakt časem pořídim...

Připomíná mi (to asi ta fialka) docela dost od Laury Mercier Eau de Lune, ta se mi z nějakýho zvrhlýho důvodu líbila vždycky tak, až jsem se sama před sebou styděla 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 23:28

barbucha Carat ještě neznám. Zajdu příští týden vyzkoušet a pak vydám závěrečný objektivní rozsudek.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 01. února 2019 15:26
Reakce na wendulka:

Pro mě teda Incense rosé nounou. V tom případě až objevím jí něcco podobného, co na mně bude stejně puchnout, tak ti zahlásím.

​Incense Rosé musíš zkusit v létě  to je pak jako Calling All Angels mínus ambra, plus ta růže tmavorudá, řízlá gerániem... takže vlastně by se ti to mělo líbit 

P.S.: Rose poivrée se ještě vyrábí? nějak by se mi teď docela hodila 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. února 2019 15:38

andry Zkoušela jsem a mně to ani léto nepomáhá.

Přiznám se, že to netuším.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 18:36

Název tohoto vlákna se u mě stoprocentně hodí na Tonku Impériale. Koketuju s ní už hezkých pár let a tprve letošní podzim mi přinesl velké zalíbení k této vůni. Přeji si, aby nám to vzájemné souznění vydrželo.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 20:45

Dalia U mě 100% Rose Barbare a nyní čerstvě Angélique Noire

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 21:10

Korsičanka S Rose Barbare jsem se sblížila loni a taky mi to trvalo dlouho. A částečně už letos beru na milost Cuir Belugu, která mě dřív něčím tahala za nos. Ale ta Tonka mi v posledních týdnech vyloženě lahodí.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 21:12

Dalia Já už ji dlouho nemám ani ve vzorku, tak nemohu hodnotit. Odstřik jsem nikdy neměla ani nechtěla, ale kdysi jsem ji zkoušela.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. května 2022 17:46

Hypnotic EdP

Trvalo to pár let, než jsem ho vzala na milost. Ted se mi líbí moc.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. července 2022 18:37

Dalia 

A nemohlo by to být teoreticky třeba i těmi reformulacemi, jimiž Hypnotic za ta léta prošel? Co jsem ho nedávno dala v parfumérii na sebe, tak mi přijde líbivější v tom úvodu, kdy mi tam dřív hodně vadil ten kmín.

I když samozřejmě i parfémový vkus se časem vyvíjí a mění.

Ačkoliv jsem je průběžně zkoušela neustále, řadu let mě nijak zvlášť neoslovily vůně, obsahující tuberózu, dokud ke mně nedoputoval vzorek Arborist od Jorum Studio.

Jako ona tam samozřejmě není nikterak dominantní, je hodně upozaděná, což je neobvyklé, takže není ani omamná, typicky bílokvětinová, ani do zelena, ani zvýkačková, prostě konečně normální neukřičená, máslově ovocná tuberóza pro wendulku.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 05. července 2022 18:43

wendulka Dalia 

...ach, Hypnotic!..

Mně právě se líbil moc ten původní a právě s tím kmínem, ta živočišnost a bílé květy a trochu, pro ostatní, i iritace.

Současný Hypnotic EdT je mírný, líbivější, není to žádné antrée...

To mě mrzí moc

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. července 2022 18:44

Miru 

No já mám živočišnost ve vůních docela ráda, bych řekla, ať už je oudová, hřebíčková, skořicová nebo ambrová, ale zrovna k té kmínové jsem si vlastně pořádně nenašla cestu doteď.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 05. července 2022 18:46

wendulka 

...jo noo, každá to máme jinak

Zrovna tak jsem milovala kmín v Kingdom Alexander McQueen.

A vůbec mi děsně chybí ta signifikantnost vůní z dřívějška - řeklo se jméno parfému a každý věděl...

...teď - z převážné většiny ovocíčkové květinky, občas do žvýkačkova a nebo do osvěženíčka...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. července 2022 18:50

Miru 

Kingdom! To mi připomíná, že tu mám od Kingdom na srovnání vzorky edp a čistého parfému. Se na ně budu muset co nejdřív podívat.

Ale jinak s tebou souhlasím. Drtivá většina produkovaných vůní strašně splývá.