Stěžovací parfémový koutek

25. srpna 2014 17:43
Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 18:16

slniecko tragédie

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 18:24

slniecko Vidíš, jak se uklízení nemá přehánět Soucítím.

Online slniecko admin
Avatar
17515 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 21:41

alibi Korsičanka to teda!!! Už nikdy, nikdy nebudem upratovať!!!!

Síce to malé cestovné balenie, ale aj tak, oni tie malé už nerobia

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 11:34

Dnes jsem se na parfumo dočetla, že výroba vůní Jean Patou byla ukončena

Hezký, ale smutný blog končí takto:

" Převzetí značky Designer Parfums (2011) a nová vydání klasických vůní Patou, která velmi citlivě provedl Thomas Fontaine jako hlavní parfumér, dala naději, že značka bude i nadále existovat. Naděje, které nakonec nebyly splněny, protože to trh zjevně neumožňuje. Parfémy Patou byly kdysi tím, čemu se dnes říká výklenek: exkluzivní, drahé a bylo velmi obtížné se k nim dostat - přinejmenším před vznikem internetu.

Na dnešním trhu, mezi mainstreamem a nadměrně přehnanou chamtivostí, s níž si velké korporace také nárokují niche vůně pro sebe, není místo pro méně známou značku, která nemůže přijít s moderními designéry.

Samotná mistrovská díla parfémů již nejsou zárukou úspěchu, zejména proto, že pomalu zanikají a Patou stejně nebyl nikdy přístupný široké veřejnosti.

Řekněme tedy sbohem a vážme si těch, kteří nás opustili.

Adieu les Parfums de Patou, bylo to s vámi nádherné!"

Online slniecko admin
Avatar
17515 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 13:42

Korsičanka

Mala som to tušenie a snáď sa mi ešte podarí niekde uloviť Joy (akurát sa neiem rozhodnúť, či EdP, alebo sa bachnem cez vrecko a vezmem extrait, ak ešte niekde vôbec bude).

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 15:14

slniecko V cizině snad jo. U nás jen EDP a EDT.

Online slniecko admin
Avatar
17515 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 15:55

Korsičanka práve to už nie a nie niekde vyhrabať, ani v zahraničných e-shopoch. Ešte kuknem e-bay, ale na ten bývam lenivá.

A ešte tu fňukám a špekulujem nad 1000 a Sira des Indes...ale zas keď uvážim svoju neochotu používať parfémy, ktoré sa už nevyrábajú

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 16:29

slniecko U nás zatím "1000"  levná a tu druhou, již neznám, prodává v odstřicích MagnolkaS vedle.

Online slniecko admin
Avatar
17515 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 16:54

Korsičanka obe sú zatiaľ lacné, no ale asi je lepšie ich jednoducho oželieť, lebo mám fakt zábrany používať niečo, čo po minutí už nedostanem. Ale tá Joy, to je taká ikona, že mám fakt chuť aj len "do archívu".

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 17:02

slniecko Já na ty nevyráběné rezignuji - bohužel ani ten archiv nevydrží věčně (vůně se odpaří, odejdou svrchní tóny) a navíc má člověk opravdu zábrany pořádně se navonět.

Online slniecko admin
Avatar
17515 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 18:01

Fleur to je jednoznačne najrozumnejšie riešenie. Už len sa k nemu zdisciplinovať.

Tu j ešte navrch blbé, že odchádza celá historická značka (a pre mňa tak trochu srdcová) naraz .

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 18:17

slniecko Mě zase láká Sublime, ale teď šetřím na jiné, takže by to byla čára přes rozpočet.

Online slniecko admin
Avatar
17515 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 18:55

Korsičanka Fleur 

Rozhodla som sa vyriešiť to miniatúrami. Na ovoňanie a pripomenutie budú dosť a nebudú mi tu stáť zbytočné flakóny, ktoré nevyužijem.

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 19:02

slniecko Dobrý nápad

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 19:33

slniecko To je nejlepší řešení - navíc budeš mít i zmenšenou připomínku flakónu.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 20:29

slniecko s těmi mini jsi to vymyslela chytře. 

Korsičanka zrovna dnes jsem zkoušela novoi Joy od Dioru a přemýšlela, jak ten název Patouovi asi zcizili ?

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 21:39

alibi Na to je jednoduchá odpověď. Na názvy vůní se pochopitelně vztahuje autorské právo, takže ta od Diora se správně jmenuje Joy de Dior (a takto ji důsledně uvádějí na oficiálních stránkách; na samotném flakónu je to řešeno tím, že ve středovém "O" je vždy uvedeno Dior). A možná šlo i o nějaké zákulisní mimosoudní ujednání - podobné je to s názvy typu "Femme".

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 21:45

Fleur to jsou šikovné slovíčkové kličky. Díky za vysvětlení

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 15. zaří 2020 11:54

Debilní roušky, blbej koronáč. Mě už ani netěší se navonět - já nic necítím, okolí nic necítí - no nejsou to vyhozený prachy?

Doma, to jo - ale člověk se voní i pro okolí, že jo. Ani se mi nechce nic kupovat, k čemu?

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 15. zaří 2020 12:00

barbucha Použij metodu Miru  Já dala včera v divadle hafo střiků Ciel od MFK, a to by v tom byl čert, aby mě někdo necítil:) I když tedy známí nic neříkali Oni jsou ale u mě zvyklí. 

A hlavně - do roušky pro sebe!