Stěžovací parfémový koutek

25. srpna 2014 17:43
Offline barbucha blogger
Avatar
30545 příspěvků moje polička 25. února 2019 22:25
Reakce na Yvraine:

ad Pařížanky - omlouvám se za OT.

Zkusila jsem pohledat ten článek o mýtu Pařížanky - https://zena.aktualne.cz/moda/proc-francouzky-nejsou-o-nic-lepsi-nez-jakekoliv-jine-zeny/r~e6ee64a2d8e811e7af7dac1f6b220ee8/

Rozhodně neříkám, že to tak do puntíku je, jen mi to přijde jako zajímavý pohled "z druhé" strany.

​Ten pohled druhé strany mi trochu zavání právě tím mindrákem, zmíněným na začátku článku  Jako že nebojte se (český) holky, Pařížanka je i tlustá i s mastnejma vlasama... všechno jsou to jen ziskuchtivý výmysly a dbát o sebe nemusíte ani nadále   

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 25. února 2019 23:00
Reakce na Yvraine:

domenica 

Já právě moc ideál Pařížanky nevedu, spíš jsem se snažila vyjádřit, co je tak nějak všobecně pod tímto termínem vnímáno, nebo nám je ve velkém servírováno. Na to stačí, když si termín Pařížanka, nebo Parisienne zadám třeba do Google a vidím, co mi vypadne... Tebe třeba fascinují všechny možné typy žen, které tam potkáváš, ale když se někde v dámském časopise apod. mluví o "Pařížance", je tím, IMHO, myšlen určitý typ ženy, který je víc než místem bydliště daný sociální, kulturní a další úrovní. Zrovna ten sociální filtr tam, dle mého názoru, je. Žena, co pracuje za minimální mzdu a je ráda, že vyjde s penězi na jídlo a bydlení, sotva bude kombinovat drahé kousky s levnými a řešit nějaké zvýraznění předností, přesto dle místa bydliště je také Pařížanka. Osobně si myslím, že to je stereotyp, toť vše. 

​Mediální stereotyp Pařížanky tady určitě je. To ale neznamená, že mu musí každý podléhat.

Offline Renusatko
Avatar
11579 příspěvků moje polička 26. února 2019 09:44

domenica No tak my jsme zase po dvou cestách metrem na Saint Denis, chodili už do konce na hotel pěšky, i když to bylo hodina a půl z centra . 2x jsem narazila asi teda vyjimečně, na šíleně smrdutý složení lidí. 

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 26. února 2019 11:17

Nebo jsem měla štěstí na výjimečnou situaci já, to je taky možné.

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 26. února 2019 11:52

barbucha Docela se bavím, jak dlouho se tu vzhledem Pařížanek a pařížského metra kolegyňky zaobírají:)

Já bych řekla, že české holky o sebe docela dost dbají, jen bohužel ne vždy odpovídají váhově, to máš pravdu

Ale abych se vrátila aspoň trochu do vlákna: jak sleduji jejich povědomí o kvalitních vůních, TO je tristní a hodilo by se k uronění slzy. Holt chybí kvalitní osvěta. Jedině proniknout na youtube ústy jejich oblíbence

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 28. února 2019 13:09

Pomoooc! Sedím ve vlaku na Brno-v moderním otevřeném kupé-a někde poblíž smrdutý chlap-pot, veřejná jídelna...).Musím si plýtvat svoji 190 Ans absolue na šáluJeště 1,5 hodiny! Snad vystoupí

Online viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 28. února 2019 13:30

Korsičanka uff to te lituju, vydrz

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 28. února 2019 13:38

viktorka_od splavu Dík!Nesmím šálu oddálit od nosu-umřu předávkováním. Půjdu zkusit vzduch na WC

Online viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 28. února 2019 13:42

Korsičanka vydr za chvili budes venku a tady je dnes tak krasne:-)

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 28. února 2019 13:46

viktorka_od splavu Dík za útěchu Zabrala-vystupuje!Jak málo stačí k radosti!

Offline Renusatko
Avatar
11579 příspěvků moje polička 28. února 2019 13:48

Korsičanka Vydrž. To je děs. Přesednout si nemůžeš?

Online Sweet Potato
Avatar
34788 příspěvků moje polička 28. února 2019 13:51

Korsičanka Soucítím. Přede mne si onehdy v teamvaji sedl takový širokorozchodný mladík, strašně, alw strašně snrděl kouřením. No a když jsem myslela, že horší to být nemůže, udělalo se mu horko a sundal si bundu. Bleeee, zlatý cigára proti uleželému sladkému smradu. Z tramvaje se díky bohu dá hbitě vystoupit.

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 28. února 2019 14:17

Sweet Potato Dík, to taky nesnáším-kouř a špína(+pivní výpary by to umocnily-to už bych)

Renusatko Už je pryč a nikdo podobný v okolí

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 28. února 2019 14:45
Reakce na Korsičanka:

viktorka_od splavu Dík!Nesmím šálu oddálit od nosu-umřu předávkováním. Půjdu zkusit vzduch na WC

​Smejem sa nahlas....!

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 28. února 2019 17:59
Reakce na Korsičanka:

Pomoooc! Sedím ve vlaku na Brno-v moderním otevřeném kupé-a někde poblíž smrdutý chlap-pot, veřejná jídelna...).Musím si plýtvat svoji 190 Ans absolue na šáluJeště 1,5 hodiny! Snad vystoupí

​Alespoňv otevřeném kupé. Já minulý týden z Třebové až domů v zavřeném. (A byli jsme tam jen dva)

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 28. února 2019 19:06

černá káva Ty taky dobře zkoušíš Je pravda, že se lze přesunout, ale je otázka, zda by si člověk pomohl

Offline Fleur blogger
Avatar
6076 příspěvků moje polička 28. února 2019 22:37

Korsičanka V takových situacích mířím do jídelního vozu. V lepším případě tam perfektně funguje klimatizace, v horším to přebije pach jídla.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 01. března 2019 10:35

Musím si postěžovat, že se mi pletou názvy vůní od Sylvaine Delacourte. Už s tou první řadou jsem měla trochu problém, ale s tou vanilkovou řadou je to mnohem horší. Takže když zkouším vzorek, v databázi hledám jinou vůni a píšu si ještě něco jiného. Asi je to věkem  

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. března 2019 10:50
Reakce na Korsičanka:

Sweet Potato Dík, to taky nesnáším-kouř a špína(+pivní výpary by to umocnily-to už bych)

Renusatko Už je pryč a nikdo podobný v okolí

Mně kouř sám o sobě nevadí, pokud mi to dotyčný nefouká do obličeje nebo prostě směrem ke mně. Ale v kombinaci s potem a ještě pachy jídla to už je hnus.

Ovšem z čeho bych opravdu vrhla, to je, když na mně promluví kuřák, který si právě dal cigaretu a k tomu turka.

Online Sweet Potato
Avatar
34788 příspěvků moje polička 01. března 2019 10:54

wendulka Cigaretu a turka?

Kouř mi nevadí, stejně jako tobě, v ten moment, ale sto let prokouřené oblečení, ble