Stěžovací parfémový koutek

25. srpna 2014 17:43
Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 17. října 2014 20:13

Štve mě rozbitý odstřik Mitzah.

Venku je hnusně a mně se po něm stýská. Dostala jsem ho ještě v létě a rozflákala úplně plný. Ach jo...

nemáte někdo 10 ml nazbyt? Nebo neuděláme medvíďátko? V Praze ji ještě mají, ale bude končit

Úplně by mi stačila půlka nebo i třetina.

Offline RoSa
Avatar
8063 příspěvků moje polička 17. října 2014 20:28

Holky, já jsem tomu nevěřila, ale dneska to potkalo i mě:

Na hotelu se ráno hojně navoním svou oblíbenou Eau du Soir - Sisley, a spolubydlící "na jednu noc" mě oblažila dotazem: "teda to je tááák krááásnááá vůně, můžu se zeptat, co to je? AVON, žejo?"

Krve by se ve mně nedořezal...

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 17. října 2014 20:36
Reakce na RoSa:

Cos jí řekla? 

Offline RoSa
Avatar
8063 příspěvků moje polička 17. října 2014 21:06
Reakce na barbucha:

Naštěstí chtěla vidět flakon a při pohledu na tu zlatou palici jí došlo, že to Avon nejspíš nebude (a nebo má zmáknutý design Avon-flašek a nic jí to nepřipomínalo).

ona: "to je teda asi hodně drahý, co?"...

já: "nóóó... já to ale kupuju levně na internetu"...

ona: "já vím, já jsem si tuhle koupila Chloé za dva tisíce... to jsou hrozný ceny"...

Byla milá a chápavá. A líbila se jí moje oblíbená vůně - vše budiž odpuštěno!

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 17. října 2014 21:13
Reakce na Mitzi:

Štve mě rozbitý odstřik Mitzah.

Venku je hnusně a mně se po něm stýská. Dostala jsem ho ještě v létě a rozflákala úplně plný. Ach jo...

nemáte někdo 10 ml nazbyt? Nebo neuděláme medvíďátko? V Praze ji ještě mají, ale bude končit

Úplně by mi stačila půlka nebo i třetina.

Já bych určitě taky nepohrdla nějakým klidně i větším množstvím :)

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 25. října 2014 12:44

Netěší mě, že asi nebudu moct nosit Sycomore. Je mi z něj najednou úplně zle. Kupovala jsem ho ve špatnou dobu a tu mi teď připomíná :-( A přitom takovou vůni na poličce potřebuju... 

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 25. října 2014 13:24
Reakce na Evanilla:

Tohle už se mi s několika vůněmi taky stalo. Vyloženě zbavit jsem se musela nakonec jenom dvou. U ostatních pomohlo je na delší dobu odstavit, než to přešlo. Teda nevím, jak moc zlé to je u tebe, ale co to zkusit podobně? Vytáhnout ji třeba znova až začátkem jara. To mám zkušenost, že se rozvoní mnohem lépe než v studeném podzimu.

Online andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 25. října 2014 14:26
Reakce na Evanilla:

pravda, zkus ji na půl, třičtvrtě roku odložit, mezitím k ní vůbec nepřičichávej a pokud to nepůjde ani pak, je terpve čas se s ní asi rozloučit. ještě to může polevit. i mně se to stalo.

Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 25. října 2014 17:48
Reakce na Evanilla:

Já jsem taky za druhou šanci pro Sycomore, je úžasná, hned bych ji brala ;-) Už se mi taky stalo, že jsem měla jednu vůni spojenou s nepříjemným zážitkem. A byla jsem jí poměrně dost navoněná, tak to bylo intenzivní. Druhý den jsem si říkala, že už ji asi nikdy nebudu moci nosit. Po několika měsících jsem k ní zase náhodou přičichla a připadala mi tak krásná a příjemná jako dřív. Už je to dávno a normálně ji nosím dál. Dej jí šanci, vůně za nic nemůže. Třeba se i potřebuješ nejdřív vyrovnat s tou nepříjemnou skutečností, což se určitě taky povede.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 25. října 2014 18:21

Díky za povzbuzení, uvidíme, ještě se jí zbavovat tedy nebudu. I když tomu moc velkou šanci nedávám.. Ta vůně mi najednou přijde taková chladná a nevlídná, přesně jako to období :-( Popravdě teď ani nemám chuť zkoušet něco nového, asi protože beztak nemůžu nakupovat, mám parfémové utrum a naprosté zklidnění.

Offline zdensy
Avatar
1046 příspěvků moje polička 25. října 2014 18:30
Reakce na Evanilla:

Na mně nejlépe voní Sycomore ve velkých vedrech, teď na podzim by mi taky neseděla. Počkej na léto, ta vůně potřebuje slunce a 30 stupňů

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 25. října 2014 18:44
Reakce na Evanilla:

Po přečtení tvého příspěvku mě napadlo, jestli moje náhlá nechuť k Tabac Rouge (po náhlé lásce na první počich) není třeba způsobená tím, že v době, kdy jsem si ji pořídila, mi bylo tak psychicky zle, že se mi z toho dělalo špatně i od žaludku... Problém se vyřešil, ale TR prostě nesnesu, i když obsahuje všechno, co vyhledávám.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 25. října 2014 19:05
Reakce na Hoolinkah:

Může to tak být, můj problém je už taky vyřešený. Sycomore jsem kupovala v době rozpadu devítiletého vztahu a následného rozchodu, vleklého a vyčerpávajícího. Kupovala jsem ho na naší poslední společné dovolené, kdy už to ale bylo špatné. Jen přičichnu k rozprašovači a je mi z vůně špatně. 

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 25. října 2014 19:09
Reakce na Evanilla:

Mně takhle zmizela většina poličky, zbavila jsem se všeho, co jsem nosila v jednom období, které nebylo úplně šťastné a skončilo opravdu hooodně nepříjemně, následky z toho si budu řešit ještě dlouho. Jediný parfém, co mi z té doby zbyl, je Shalimar - ale mám ho už maličko, občas ho snesu, ale není to tak příjemné jako dřív, vždycky mi tam nějaká vzpomínka naskočí. Možná se ještě zbavím jednoho odstřiku a zbyde mi pár ml a flakón... Ono se to nezdá, ale zrovna ta čichová paměť je hodně silná a občas se s tím těžko něco dělá. Možná by zabral čas, ale osobně nezvládám mít doma vůně, které nespotřebovávám...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 25. října 2014 19:12
Reakce na Lalaith:

Chápu, i mně už se to stalo v minulosti, ale u mě to vždy odnesou jen některé vůně, nikdy ne všechny. Přeci jen bych teď nechtěla posílat pryč 30 vůní, spjaté jsou s tím opravdu všechny. Ale myslím, že Sycomore nebude jediná, že to ještě přijde, až třeba začnu nosit jarní a letní vůně, zase se najde nějaká, kterou už neunesu.

Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 25. října 2014 20:10
Reakce na Evanilla:

Myslím, že zbavit se všech parfémů najednou, to je jako kompletně změnit šatník, takže jde o to, jestli takovou změnu zrovna potřebuješ nebo ne. Skoro bych řekla, že by to spíš pomohla překonat nějaká nová vůně, úplně jiná než ty ostatní. Překonat s ní blbý období a pak se postupně vrátit k svému parfémovému já. No každopádně držím palce. Každé rozhodnutí, které uděláš v oblasti parfémové poličky, bude dobré.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 25. října 2014 20:15
Reakce na dynda:

Já jsem to tak udělala, jak píšeš, krize je zažehnána - s pomocí White Aoud (Montale) :-) Jen se ještě trochu bojím o své "staré" vůně. Některé se mnou byly řekněme těch 5 let a vážou se hodně k té osobě. No nic, to se poddá.

Online andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 25. října 2014 20:21
Reakce na Evanilla:

k té čichové paměti, já jsem třeba mnohem háklivější na vůně, které používal onen protějšek. s těma je to pro mě mnohem horší než s vlastníma.

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 25. října 2014 20:34
Reakce na Evanilla:

Časom sa to naozaj poddá, ale môže to trvať dlho. Ja som sa musela z rovnakého dôvodu vzdať niektorých milovaných vôní. Trvalo mi celé roky, kým som k nim znova mohla privoňať, ale už to aj tak nebola  taká láska, ako predtým. Ich čas pominul, už sme inde.  Nová životná etapa potrebuje  aj nové vône, aspoň ja to mám takto.

Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 25. října 2014 20:34
Reakce na Evanilla:

Když se to vezme kolem a kolem, máš ty vůně spíš spojené s hezkými vzpomínkami, ne? Možná to odnese ta Sycomore, ale věřím, že ostatní zůstanou. Určitě se to poddá. A určitě tě čeká další krásné období.