Stěžovací parfémový koutek

25. srpna 2014 17:43
Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 13:40

Proč to? Chtěla jsem Carnal Flower prodat, protože ji moc nenosím, tak to si ji nechám.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 13:46

domenica uz premyslim, cim je nahradim

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 15:44

Lu Tak je to opravdu v pytli. Ten nový vzorek POAL je řídký a starý zbytek kalný. Pro další odstřik do sklepa až příště. Snad bude původní

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 17:33

andry 

No tak to jsem zvědavá, zda na něco přijdeš, protože u Iris Poudre mě teda absolutně nic nenapadá stejně jako u Musc Ravageur. U Portrait of a Lady a Une Rose bych teoreticky věděla, i když úplně adekvátní náhrada to taky nebude.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 17:47

wendulka Ravageur - L'Ombre Fauve, Iris Poudre - Tapis Volant. A nerikam, ze to nahradi, to zas ne, jen ze tam mam nejakou podobu

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 17:53

andry 

Hm, tak u těch já bohužel ani ťuk.

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 18:00
Reakce na andry:

domenica uz premyslim, cim je nahradim

Pro mě nemožné. Byly krásné, většinou zvláštním způsobem krásné, a kromě dalšího, mám je příliš spojené s tím jejich černočerveným dizajnem... V tom celém mě může jen těšit, že je mám všechny archivované v poměrně velkých originálních vzorcích, abych se tak jednou za čas mohla utvrdit, že to, jak na ně vzpomínám, není vzpomínkový optimismus. :-( Slabá útěcha.

Docela ráda bych si vyzkoušela úplně všechny v jejich současné podobě. Snad bude brzy příležitost. 

Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 18:12

wendulka 

Une Rode by si čím dokázala nahradiť? Začala som sa rozhliadať. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 18:16

michaela 

Tak jako není to úplně optimální náhrada, ale zkusila jsem navrstvit Rrose Sélavy se Salute! a dalo by se.

Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 18:25

wendulka 

ďakujem, budem pátrať, tiež to vidím na vrstvenie, som zvedavá na Rose Millésimée od Jovoy

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 19:09

wendulka ha, presne Rrose Selavy me taky napadla. Ale to vino by nechtelo spis cerveny? Co tak k tomu Bello Rabelo? 

Ale to hazim od boku, nemam adekvatne nazkouseno.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 19:21

andry 

Ta nemá v sobě tu kyselost vinného kalu / kvasu.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 19:52

wendulka mas pravdu, to nema.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 09:43
Reakce na andry:

Ty reformulace FM - umite odhadnout, od kdy cca?

Edit: aha, min. z prosince... no, nemam radost...

​A je to oficiálně přiznáno, nebo jen usuzujete z porovnávání předchozích flakónů? 

Jestli to třeba není jen momentální výpadek (a nahrazení) nějaké složky; za současné situace, kdy všechno (ne)funguje úplně jinak, bych se vůbec nedivila.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 09:52

Fleur konkretne ja nemam k dispozici nic na srovnani.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 10:02

andry Fleur Já srovnávala Portrait a nový ve vzorku z loňského podzimu/zimy je slabá vodička proti staršímu odstřiku, bohužel:(

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 10:08

Mám novou Carnal Flower a je pravda, že se mi zdá trochu lehčí a méně kafrová, ale přisuzovala jsem to čerstvosti vůně. Líbí se mi i tak, tak to nebudu řešit. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 11:02

Když porovnávám při otevření nového flakónu vůně, kterou používám už roky, se zbytkem ve starším flakónu, většinou také najdu nějaký rozdíl. U niche to obvykle přisuzuji tomu, že se liší i vstupní ingredience, zejména ty přírodního původu, a nijak to neřeším. Proto se právě ptám, jestli tu případnou reformulaci někde alespoň naznačili, skrytě přiznali, nebo jestli je to jen pocit z vůně při zkoušení (v tom případě bych zůstala klidná). 

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 13:11

Fleur tak je pravda, ze uplne cerstve vune si potrebuji par mesicu "sednout", nevim proc, ale prospeje jim to A ano, ruzne sarze muzou vonet a vonivaji jinak (k tomu mam blacklist, protoze je to obvykle horsi). Ale zas vis jak to je s tim redenim a setrenim...

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 18:28
Reakce na Fleur:

Když porovnávám při otevření nového flakónu vůně, kterou používám už roky, se zbytkem ve starším flakónu, většinou také najdu nějaký rozdíl. U niche to obvykle přisuzuji tomu, že se liší i vstupní ingredience, zejména ty přírodního původu, a nijak to neřeším. Proto se právě ptám, jestli tu případnou reformulaci někde alespoň naznačili, skrytě přiznali, nebo jestli je to jen pocit z vůně při zkoušení (v tom případě bych zůstala klidná). 

​Tohle všechno ano... zrání vůní, rozdíly mezi šaržemi... Tady ale - konkrétně u Iris Poudre, Musc Ravageur, Portrait of a Lady, Carnal Flower - to je skok až příliš velký... a jedním směrem (něčeho je míň, něco chybí...). Nejsem si jistá, jestli někde něco příznali, pokud ano, nezaregistrovala jsem to, což samozřejmě nic neznamená. Pokud by ale reformulaci opravdu nepřiznali, tak to taky nic neznamená (jako že by nemohla proběhnout). Ono by to taky nevypadalo moc dobře, mluvit hned o reformulacích, tak krátce po uchýlení se pod křídla Estée Lauder... (a to je možná, to skryté přiznání).