Vaše parfémové slepáky

21. srpna 2014 21:04
Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 04. dubna 2016 20:09
Reakce na andry:

No mají. Chystala jsem se to dát do novinek, ale tak to napíšu sem. Souvisí to s uvedením letošní novinky Bucoliques de Provence.  A prostě se projevil vliv loňské akvizice, kdy L´Artisan zchramstnul koncern A. Puig, no (v podstatě totéž, co potkalo A. Goutal po převzetí Korejci). Ten nový design se mi nelíbí. Působí to hrozně tvrdě. Víc se ovšem obávám, že tahle změna designu s sebou přinese i reformulace/ošizení některých stávajících vůní.

Ale jinak náťa66 určitě objednávala z fragrancedirect, kde ho měli ve slevě a vyprodávají ho z důvodu, že se asi chystají naskladnit flakony s tímhle novým designem, takže té podle mě určitě přijde ještě ten původní se zlatým víčkem, jako mám já.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 16. června 2016 22:29

Usoudila jsem, že po více než půl roce uvážlivého nakupování nastal správný čas na trochu adrenalinu, a proto dnes večer na mě doma čekalo toto:

A musím uznat, že domenica a ostatní ani v nejmenším nepřeháněly, tahle kosatcovka se vážně povedla.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 16. června 2016 22:46
Reakce na wendulka:

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 17. června 2016 19:34
Reakce na wendulka:

Sakra to vypadá jako něco, co by se mi mělo líbit... Už dlouho jsem si nekoupila žádnou kosatcovku, Ibitiru jsem si na poslední chvíli rozmyslela a od té doby mě nic až tak nezaujalo.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 17. června 2016 20:56
Reakce na Evanilla:

Uvidíš příští víkend. Tohle je jiný kosatec než Ibitira. Co zatím můžu soudit z těch úplně prvních dojmů, tohle je mrkvový kosatec, ale ne jako Hiris nebo Iris Silver Mist, v Hermes cítím hlínu, Lutens zase přes zimu vynikne hodně prašně a někdy dokonce kovově ostře, umí se hezky rozvonět jen na jaře. Takže jediný, který mě napadá pro velmi hrubou představu, je Iris Nazarena, když vyhodíš oud, koření, vetiver, kadidlo a necháš jen ten kosatec a kůži (ta se objeví až v základu) plus v začátku přidáš vinné tóny z Une Rose. Jinak je to čistá kosatcová symfonie.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 17. června 2016 20:59
Reakce na wendulka:

Musím se smát, protože si tu vůni vůbec neumím představit - prý když vyhodíš tohle a tohle a tohle a přidáš tamto No bude to určitě zajímavý úkaz a ráda vyzkouším

Offline luciole
Avatar
1077 příspěvků moje polička 04. března 2017 17:16

Penhaligon's Ostara - krásná vůně jara...

 

 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. června 2017 18:52

Jaro mi přineslo hned několik slepáků a všechny se povedly - Miu Miu, Narcotic Venus, Vjola a Iris Nazarena.

A ve své podstatě považuji za slepáka i L'Heure de Nuit, protože jedna zkouška před několika lety sice proběhla, ale vůni jsem si už vůbec nepamatovala.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 06. června 2017 23:21

No,to ja som po dlhom pôste túto jar so slepákmi veľké šťastie nemala :

http://www.parfumanie.cz/forum/detail/stredni-proud:c1/t46.htm?page=88

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. července 2017 18:33

Můj poslední slepák - Kismet (Lubin). A opět se povedl. Tentokrát snad i více než na 100 %.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 19. července 2017 12:05

Odklepla jsem L´Artisan Méchant Loup... Už po ní koukám dlouho, pročítám recenze. A nemůžu se rozhodnout, jestli věřit těm lidem, co je na nich mechová, nebo těm, co je na nich gurmánská. Těm, co je na nich unisex, nebo těm, co je na nich ryze pánská? Koukala jsem, kde sehnat vzorek - a pak jsem si řekla, že už dlooouho nebyl žádný slepák... No, tak uvidím. Mám zas nervy, jak to dopadne.(ale tak kvůli tomu to člověk dělá, že...)

Edit: tak to dopadlo dobře.

Offline Chantal
Avatar
258 příspěvků moje polička 24. července 2017 03:04

Ayuri Korsičanka 

Nákupy naslepo jsou někdy ošemetné, mrzí mě, že Ti to s O des Soupirs nevyšlo, Ayuri a divím se, že oni v inzerci dlouho nemá nikdo zájem... pro mě je to překrásná hladká květinovka, kvalitou se blížící čistému parfému, hlavně na jaře či na podzim ji nosím moc ráda.

Ještě k vytvrdnutí v inzerci, já jsem si tak jednou v dobrém rozpoložení a ve strachu z toho co nejistá Guerlainovská budoucnost může zase přinést nakoupila několik lahví svojí signatuře Santal Royal, dokonce v tom krásném zlatém limitovaném flakonu a když člověk potřebuje snížit zásobu na skladu, tak je to taky jaksi těžké.

Korsičanko, Ty máš opravdu luxusní poličku a to co z ní nemám, bych si buď přála nebo mě minimálně velmi zajímá vyzkoušet, tak snad se to všechno dobře potká a se Sweet Redemption si sedneme. 

Co se týče NMOP, než jsem jela zase do Číny, připravila jsem pár "výtažků" z mých medvědů mamce do skříňky s tím, že když bude mít někdo zájem, tak za mě vyřídí zaslání, takže jak NMOP, MPN nebo L'Heure Bleue d'Nuit jsou k dispozici.  NMOP už ale opravdu poslední, víc už ho kdy prodávat nebudu (mrzí mě i že z finančních důvodů, jsem z toho 125ml flakonu vůbec musela cokoliv prodávat), od ostatních dvou ještě je po 2x 10ml.

A k tématu, parfémy naslepo ještě.... tento víkend jsem se asi pomátla.  V sobotu jsem koupila naslepo Sweet Redemption, v neděli Amour de Palazzo od Jul et Mad!Moc jsem se těšila, že až na konci léta poletím do Ruska a UK, že vyzkouším nějaké jejich vůně, mnoho z nich mě dle recenzí Vás tady strašně láká a jen jsem tak cvičně mrkla na ebay a co se nestalo....  Za velmi slušný peníz jsem koupila luxury cofret Amour de Palazzo i s tím krásným stříbrným kabelkovým flakonkem. Opět, pouze na základě recenzí, vytvoření parfémové představy o této vůni a projetí poliček parfumistas tady, kterým se líbí. 

Takže, jsem na mizině, ale užívám si to napjaté očekávání. Zkrátka parfémový adrenalin, tak mi prosím držte pěsti.

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 25. července 2017 17:07

Naslepo jsem si objednala potion od dsquared2, protoze se mi libil nazev i obal a za ty penize jsem to neresila. No... je to takova lehka ovocna vodicka typu bright crystal :D takze jim podaruju matku, ktera je byvala nadsena uzivatelka crystalu. Jen si budu muset pretrpet spilani, ze jsem zase utracela :D

Co je ale znepokojujici je fakt, ze soucasti vune byl i vzorek teze vune v panskem provedeni, ktera ma navic obal jeste hezci... a hrozne krasne mi voni 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. července 2017 17:19

Fordovic slepejšci - Noir pour Femme a Black Orchid Edt. Oba se vyvedli!

Online jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 25. července 2017 23:48
Reakce na razorblade:

A což teprve pánské Wild a Potion Royal Black

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 26. července 2017 07:21
Reakce na jerry:

Eeee... jeste, ze jsou levny :D napisu si je na wish list :)

EDIT: ted jsem si vsimla, ze jsi ten damskej potion recenzovala, ale citis ho uplne jinak nez ja! Nemam tam nic orientalniho a chumlaciho, ale jasnej bright crystal s divne sladkym koncem :/

Online jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 26. července 2017 11:15
Reakce na razorblade:

Prostě se na tvé kůži zvýraznily jiné složky než na mé. Klidně to může být i roční dobou.

Proto je taky potřenba vůně zkoušet  "na vlastní kůži a na vlastní nos". Na parfémových srazech je zajímavé zjišťovat, jak ta samá vůně na různých lidech voní někdy i diametrálně rozdílně (a někdy taky nevoní).

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 26. července 2017 17:32

Damskej potion jsem darovala matce, u ktere vyvolal uprimne nadseni, a sobe objednala panskou verzi :)

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 17. zaří 2017 11:56

Tak nakonec jsem se přece jen zase po čase odhodlala k adrenalinu a naštěstí to vyšlo. Uf.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 17. zaří 2017 12:20
Reakce na wendulka:

To vyzerá moc dobre...táto kolekcia im myslím celkom vyšla.